Z którego roku powinno się unikać Porsche Cayenne?

Porsche Cayenne jest flagowym luksusowym SUV-em Porsche dostępnym w trzech różnych generacjach, począwszy od prawie 20 lat temu. 1. generacja Cayenne jest już stosunkowo starym samochodem, co oznacza, że wymaga dokładniejszej kontroli, jeśli jesteś zainteresowany jego zakupem.

Nie oznacza to, że 2. generacja Cayenne jest bez zarzutu, ponieważ ma również kilka godnych uwagi problemów. Ogólnie rzecz biorąc, późniejsze modele Cayenne 3. generacji są najlepsze do zdobycia, zarówno z punktu widzenia technologii, jak i niezawodności.

Najgorsze lata modelowe Porsche Cayenne to bez wątpienia modele 2004 i 2011, ponieważ te dwa są zagadkami z dość dużą liczbą kosztownych i stresujących problemów. Jeśli jednak odpowiednio zadbasz o swoje Cayenne i nie pójdziesz na głupi przykład wysokiego przebiegu, powinieneś być w stanie cieszyć się nawet modelami 2004 i 2011.

Najlepsze lata modelowe Cayenne to późniejsze modele z każdej generacji modelu. Oznacza to, że najlepsze modele Cayenne 1. generacji to modele z 2009 roku i późniejsze, najlepsze modele Cayenne 2. generacji to modele z 2017 roku, a najlepsze modele Cayenne 3. generacji to modele aktualne, czyli z lat 2021/2022.

Modele Cayenne z 2004 roku – Jeden z najbardziej problematycznych modeli Porsche w historii

W dzisiejszych czasach Porsche znane jest z produkcji niezawodnych i długowiecznych modeli i wydaje się, że wszystkie wiodące światowe rankingi niezawodności i ankiety raczej się z tym zgadzają. Nie zawsze tak było, ponieważ Porsche z początku XXI wieku jest znane z tego, że sprawia więcej problemów, zarówno z powodu podeszłego wieku, jak i z uwagi na to, że Porsche zmagało się z trudnościami w tamtym okresie.

Był to również czas, kiedy Porsche pojawiło się z 1. generacją Porsche Cayenne. Nie chodzi o to, że te wczesne modele Porsche Cayenne są naprawdę złe, to głównie dlatego, że są drogie w naprawie. Najczęstsze problemy z 2004 modeli Cayenne są w dół do problemów z chłodziwem, problemy z układem napędowym, i problemy elektryczne.

  Czy używane Porsche Boxster to dobry zakup?

Problemem jest to, że często kosztują one nawet kilka tysięcy dolarów, aby naprawić, co nie jest czymś, czego chcesz od samochodu, który kosztuje kilka tysięcy dolarów w pierwszej kolejności. Oznacza to, że istnieje całkiem sporo szans, że 1st gen Cayenne staje się odpisem ubezpieczeniowym, nawet dla niektórych stosunkowo niewielkich problemów.

Jako takie, to najlepiej po prostu uniknąć tych jak to nie jest coś, co chcesz do czynienia z. Tanie Porsche to iluzja, bo nie ma czegoś takiego jak tanie Porsche, może w grze wideo.

2011 Porsche Cayenne – Jeszcze bardziej problematyczny model Porsche Cayenne

Druga generacja Porsche Cayenne została zaprezentowana w 2011 roku i wprowadziła sporo godnych uwagi ulepszeń, które obejmują lepiej wyglądające wnętrze i wygląd zewnętrzny, lepsze i bardziej wydajne silniki oraz ogólne podniesienie poziomu wyrafinowania, technologii i luksusu.

Jednak z tak wieloma ulepszeniami przyszło wiele potencjalnych problemów, zwłaszcza z pierwszymi modelami drugiej generacji, modelami z 2011 roku. Cayenne 2011 jest prawdopodobnie najbardziej wątpliwe Cayenne można kupić, ponieważ jest często nękany przez problemy z silnikiem terminala, że Porsche wydaje się ignorować dla większości.

Były przypadki, w których ludzie skarżyli się, że nawet przykłady o niskim przebiegu kończą się z martwych silników, przedwczesne zużycie opon i hamulców, problemy z chłodzeniem. Wspomniana wcześniej awaria silnika jest największym możliwym problemem spośród wszystkich generacji Porsche Cayenne, więc należy unikać modeli z 2011 roku.

  Najlepszy system transportowy do bagażnika dachowego Porsche 911

To nie znaczy, że wszystkie 1. i 2. generacji modeli Cayenne są złe, ponieważ nie są. Wiele modeli Cayenne pierwszej, drugiej i trzeciej generacji jest lepszych i zamierzamy wymienić je w następnym akapicie.

Najlepsze generacje Porsche Cayenne, które powinieneś rozważyć

Nie wszystkie modele Porsche Cayenne są równe, ponieważ późniejsze modele z wszystkich trzech generacji wydają się być najmniej problematyczne z grupy. Najlepsze modele 1 gen Cayenne są post-facelift te, bardziej szczegółowo 2009 i 2010 modeli, ponieważ są one najbardziej posortowane z fabryki.

To mniej więcej ta sama historia z drugiej generacji Porsche Cayenne jako post-facelift 2017 modele są najlepsze do kupienia. Te 2017 Porsche Cayenne modele są prawdopodobnie słodki punkt teraz, jak nie są one tak drogie, jak modele trzeciej generacji, ale są one nowoczesne i pożądane.

Najlepsze modele Porsche Cayenne to te najnowsze, z lat modelowych 2021 i 2022, ponieważ są najnowsze, najbardziej zaawansowane i najbardziej ekscytujące, zwłaszcza zupełnie nowe modele Turbo GT i hybrydowe.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Porsche Cayenne?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo subiektywna, ponieważ większość ludzi, którzy skłaniają się ku zakupowi Cayenne, jest do niego przyciągana z kilku wyraźnych powodów. Pierwszym z nich jest to, że jest to SUV Porsche, który wygląda i czuje się miło, przynajmniej 2. i 3. generacji zrobić.

Drugim powodem jest to, że są to pożądane samochody, które wyglądają dobrze, działają dobrze, są luksusowe i są wypełnione wysokiej jakości materiałów i dobrze zaprojektowanych silników. Podsumowując, jeśli chcesz Cayenne, powinieneś go kupić, ale tylko wtedy, gdy jesteś w pełni świadomy, co trzeba utrzymać i posiadać taki samochód.

  Jaki silnik Porsche pasuje do VW Beetle?

Czy Porsche Cayenne to najlepszy luksusowy samochód Porsche?

Tytuł najlepszego luksusowego samochodu Porsche jest mocno dyskutowany pomiędzy Panamerą sedan a Cayenne. Niektórzy uważają, że Panamera jest najlepszym, najbardziej niesamowitym i najbardziej zapierającym dech w piersiach luksusowym samochodem Porsche, podczas gdy inni uważają ją za nadętą i dość niepraktyczną.

Cayenne jest bardziej rozsądną decyzją, ponieważ oferuje wszystkie zalety SUV-a, a jednocześnie jest dynamiczny, luksusowy i o wiele bardziej pożądany. Można więc śmiało powiedzieć, że Cayenne to rzeczywiście podstawowy luksusowy samochód Porsche.

Czy Porsche Macan jest lepsze od Porsche Cayenne?

Porsche Macan to podstawowy SUV Porsche, który jest zarówno mniejszy, jak i mniej potężny niż Cayenne. Cayenne jest również bardziej pożądanym i lepiej wyglądającym SUV-em, ponieważ jest droższy i oferowany z większą liczbą silników.

Macan to rzeczywiście ładny samochód, ale Cayenne jest o wiele lepszy. Jednak wkrótce ukaże się kolejna generacja Macana, która prawdopodobnie wprowadzi kolejną generację designu Porsche, więc bądźcie czujni na nowego Macana, bo może się to nawet zmienić wraz z kolejną generacją Macana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z