Zakup używanej Kia EV6 – rzeczy, które należy sprawdzić

Kia EV6

Kia EV6 to jeden z najlepiej prowadzących się, wydajnych, przestronnych i praktycznych samochodów w swojej klasie. Pomimo tego, że dorównuje swoim rywalom w tej kategorii, ten pojazd elektryczny jest znacznie tańszy niż większość jego konkurentów. Ale co należy sprawdzić przy zakupie używanej Kia EV6?

Rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem używanej Kia EV6 to rok modelowy, stan wnętrza i nadwozia, przebieg, zabezpieczenia, przegląd mechaniczny i historia pojazdu. Sprawdzenie tych rzeczy pomoże kupującemu dowiedzieć się, czy samochód jest wart zakupu, czy nie.

Co należy sprawdzić przed zakupem używanej Kia EV6?

Rok modelowy

Najbardziej niezawodny rok modelowy
Chociaż Kia EV6 jest produkowana od zaledwie dwóch lat, nie wszystkie roczniki są bardzo niezawodne. Mając to na uwadze, najbardziej niezawodnym modelem Kia EV6 jest rocznik 2023. Ten samochód jest bardzo niezawodny z kilkoma problemami. Producent wprowadził wiele ulepszeń w stosunku do podstawowego roku modelowego, dzięki czemu samochód ten jest bardziej niezawodny niż jego poprzednik.
Najmniej niezawodny rok modelowy
Mając na rynku tylko dwa lata modelowe, łatwiej jest stwierdzić, który rok modelowy jest bardziej niezawodny od drugiego. Podobnie jak większość pierwszych samochodów, Kia EV6 z 2022 roku ma nieco więcej problemów. Nie oznacza to jednak, że samochód ten nie jest niezawodny. Kia EV6 2022 jest nadal bardziej niezawodna niż większość samochodów, choć ma więcej problemów niż jej rodzeństwo.

Stan nadwozia

Po przeanalizowaniu lat modelowych ważne jest również, aby spojrzeć na wygląd zewnętrzny samochodu. Niektóre z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to problemy z ramą, uszkodzenia lakieru, rdza, stan opon i stan akumulatora. Pomoże to ustalić, czy samochód był prawidłowo konserwowany, czy nie. Jeśli którakolwiek z części jest uszkodzona lub w złym stanie, właściciel powinien ją wymienić lub naprawić przed zakupem samochodu.

  Kia Forte Niezawodność

Stan wnętrza

Pomimo tego, że dobrym pomysłem jest przyjrzenie się samochodowi z zewnątrz, powinieneś również przyjrzeć się jego wnętrzu. Sprawdź tapicerkę i upewnij się, że jest w dobrym stanie. Co więcej, upewnij się, że wszystkie funkcje informacyjno-rozrywkowe i przyciski w samochodzie działają prawidłowo. Ponadto należy sprawdzić elektronikę we wnętrzu i upewnić się, że działa prawidłowo.

Zabezpieczenia i funkcje bezpieczeństwa

Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić przy zakupie używanej Kia EV6, są zabezpieczenia i funkcje bezpieczeństwa, w które wyposażony jest samochód. Na przykład, wszystkie modele są wyposażone w automatyczne hamowanie awaryjne, asystenta utrzymania pasa ruchu i inteligentny asystent ograniczenia prędkości. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, takich jak unikanie kolizji w martwym polu i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, być może będziesz musiał wybrać bardziej zaawansowane opcje wyposażenia.

Przebieg

Kolejną istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze używanej Kia EV6, jest przebieg. Przebieg samochodu jest ważny, ponieważ pomaga określić, kiedy należy zacząć spodziewać się pewnych problemów. Poza tym, im większy przebieg, tym tańszy będzie samochód. Samochody elektryczne z większym przebiegiem mają zwykle słabsze akumulatory, ponieważ mają również więcej cykli ładowania.

Przegląd mechaniczny

Jeśli uważasz, że masz samochód swoich marzeń, powinieneś postarać się odwiedzić profesjonalnego mechanika w celu sprawdzenia. Jest to ważne, ponieważ mogą oni znaleźć wszelkie ukryte problemy lub obszary, które mogą być problematyczne w przyszłości.

  Problemy z klimatyzacją w Kia EV6

Historia pojazdu

Wreszcie, zapoznanie się z historią pojazdu ma kluczowe znaczenie, ponieważ pomaga dowiedzieć się, czy samochód miał jakiekolwiek poważne naprawy lub brał udział w poważnym wypadku. Zawsze unikaj samochodów, które brały udział w wypadku, ponieważ mogą one mieć pewne ukryte problemy, które mogą ujawnić się, gdy najmniej się ich spodziewasz.

FAQ

Czy warto kupić Kia EV6?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli szukasz niezawodnego, nowoczesnego, przestronnego i przyjemnego w prowadzeniu samochodu, to Kia EV6 przypadnie Ci do gustu. Ale jeśli szukasz luksusowego, szybszego i wydajnego samochodu, powinieneś poszukać gdzie indziej.

Jak niezawodna jest Kia EV6?

Kia EV6 jest jednym z pięciu najbardziej niezawodnych kompaktowych crossoverów SUV EV na rynku, według większości agencji zajmujących się niezawodnością. Na przykład, Consumer Reports przyznał Kia EV6 2022 wysoki wynik 84 punktów na 100. Oznacza to, że samochód ten jest bardzo niezawodny i jeden z najlepszych w swojej klasie.

Ile kilometrów przejeżdża Kia EV6?

Podobnie jak inne samochody Kia, Kia EV6 również powinna być trwała, ponieważ jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i części. Podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów elektrycznych Kia, EV6 jest objęty 10-letnią lub 100 000 milową gwarancją na akumulator. Tak więc, przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, Kia EV6 powinna wytrzymać od 300 tys. do 500 tys. mil.

Jakie są typowe problemy z Kia EV6?

Kia EV6 może być nowoczesnym, stylowym, niezawodnym i wyrafinowanym SUV-em typu crossover, ale ma też wiele problemów. Niektóre z najczęstszych problemów z Kia EV6 to problemy z paliwem, hamulcami, ładowaniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, układem elektrycznym i oświetleniem zewnętrznym.

  Najczęstsze problemy z Kia Sorento

Czy utrzymanie Kia EV6 jest drogie?

Nie, utrzymanie Kia EV6 nie jest drogie. Średnio utrzymanie Kia EV6 będzie kosztować około 474 USD rocznie. Jest to poniżej średniej w branży, co czyni ten samochód tańszym w utrzymaniu. Poza tym wiele agencji zajmujących się niezawodnością przyznało temu samochodowi wysoką ocenę, ponieważ rejestruje on jedne z najmniejszych problemów.

Podsumowanie

Teraz, gdy wiesz już, co powinieneś sprawdzić w używanej Kia EV6, wybór niezawodnego i trwałego modelu Kia EV6 nie powinien stanowić problemu. Niektóre z rzeczy, które powinieneś sprawdzić, to niezawodność roku modelowego, stan wnętrza i nadwozia samochodu, przebieg, zabezpieczenia i funkcje bezpieczeństwa, historia i przegląd.

Ogólnie rzecz biorąc, Kia EV6 to wciąż nowy model na rynku z niewielką liczbą używanych samochodów. Niezależnie od tego, jest to nadal jeden z najlepszych i najbardziej niezawodnych kompaktowych SUV-ów typu crossover na rynku. Kia EV6 z 2023 r. to najbardziej niezawodny rok modelowy, podczas gdy Kia EV6 z 2022 r. to najmniej niezawodny rok modelowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z