Zakup używanej Skody Superb – rzeczy, które należy sprawdzić

Skodą Superb

Skoda Superb oferuje przestrzeń jak w limuzynie za przystępną cenę. Jest również elegancka z wieloma opcjami silnika. Ale czy warto kupić używaną Skodę Superb? Co należy sprawdzić w używanej Skodzie Superb?

Niektóre z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w używanej Skodzie Superb, to stan silnika, skrzyni biegów i sprzęgła, nadwozia, wnętrza, nadwozia oraz kół i opon. Ponadto należy również sprawdzić dokumenty samochodu, historię pojazdu i odbyć jazdę próbną.

Rzeczy do sprawdzenia przed zakupem używanej Skody Superb

Silnik

Silnik jest sercem samochodu. Jeśli więc szukasz używanej Skody Superb, jest to pierwsza część, którą powinieneś sprawdzić. Należy pamiętać, że silnik Skody Superb 1.8 TSI jest najgorszy ze wszystkich, ponieważ ma różne problemy.

Ponadto, jeśli zamierzasz kupić używany model Skody Superb z 2009 lub 2011 roku, ważne jest również sprawdzenie przewodów paliwowych wysokiego ciśnienia. Problem nieszczelności jest bardzo poważny w tych rocznikach, zwłaszcza w modelach zasilanych benzyną.

Nadwozie

Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić w używanej Skodzie Superb jest nadwozie. Jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy do sprawdzenia w używanym samochodzie. Ponieważ Skoda Superb jest dużym i przestronnym samochodem, należy uważnie przyjrzeć się wszelkim uszkodzeniom lub zadrapaniom. Może to sugerować, czy samochód brał udział w wypadku.

Poszukaj śladów przemalowania lub wymiany paneli. Należy pamiętać, że części do Skody Superb są dość drogie, podobnie jak jej serwis.

Skrzynia biegów i sprzęgło

Skrzynia biegów DSG jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy Skody Superb. Nie można więc jej przeoczyć, ponieważ jej uszkodzenie lub awaria może prowadzić do poważnych i kosztownych napraw. Najbardziej dotknięte są modele z lat 2008-2011. Co więcej, jest to powszechne w 3T Superb z 7-biegową DSG DQ200.

  Czy Skoda Roomster to dobry samochód?

W 2013 roku Skoda wydała wycofanie Skoda 3T Superb models wyposażony w 7-biegową skrzynię biegów DQ200 DSG. Dlatego przed zakupem używanego Superba z lat 2008-2011 należy upewnić się, że ten problem został naprawiony.

Wygląd zewnętrzny

Jak w przypadku każdego używanego samochodu, należy również sprawdzić wygląd zewnętrzny używanej Skody Superb. Należy sprawdzić nadwozie, lusterka, panele, bagażnik, reflektory, a nawet szyberdach. Większą uwagę należy jednak zwrócić na panele, tylną klapę i zderzak.

Użytkownicy Skody zgłaszali nieprawidłowo ustawione panele, uszkodzoną tylną klapę i zardzewiały zderzak. Sprawdź, czy te części są w dobrym stanie lub zostały wymienione.

Wnętrze

Kiedy skończysz sprawdzać wygląd zewnętrzny, powinieneś dokładnie sprawdzić wnętrze. Sprawdź fotele, elektronikę, dach, a nawet dywan. Upewnij się, że siedzenia składają się prawidłowo, a wykładzina w kabinie i bagażniku powinna być w dobrym stanie. Ponadto należy sprawdzić, czy na tkaninie siedzeń lub wykładzinie nie ma żadnych plam. Co więcej, upewnij się, że w samochodzie działa cała elektronika.

Koła i opony

Koła i opony są również bardzo ważnymi elementami, które należy sprawdzić przy zakupie używanego samochodu. Nie chcesz mieć w samochodzie niewłaściwych lub zużytych kół. Wielu użytkowników Skody Superb skarżyło się na nadmierne zużycie opon. Powinieneś więc sprawdzić głębokość bieżnika i rozstaw kół. Co więcej, sprawdź, czy felgi aluminiowe nie są uszkodzone.

Jazda próbna

Po sprawdzeniu samochodu wewnątrz i na zewnątrz, nadszedł czas na jazdę próbną. Upewnij się, że silnik pracuje płynnie, a samochód dobrze się prowadzi. Ważne jest, aby mieć opinię eksperta, więc poproszenie mechanika o poprowadzenie samochodu może bardzo pomóc w uzyskaniu drugiej opinii.

  Których roczników Skody Kamiq unikać

Inspekcja i historia pojazdu

Jeśli samochód dobrze się prowadzi, powinieneś sprawdzić jego historię. Nie chciałbyś inwestować w samochód, który był własnością kilku kierowców w krótkim okresie czasu. Co więcej, ważne jest, aby poznać niektóre z problemów, które nękały samochód w ciągu ostatnich kilku lat i dowiedzieć się, czy samochód uczestniczył wcześniej w wypadku.

Dokumenty

Ostatnią rzeczą, którą należy sprawdzić w przypadku używanej Skody Superb jest dokumentacja. Nie chcesz inwestować w kradziony samochód lub taki, który ma problemy sądowe. Upewnij się więc, że sprawdziłeś samochód i dowiedz się, czy posiada on ubezpieczenie.

FAQ

Czy używana Skoda Superb jest niezawodna?

To zależy od tego, jak poprzedni użytkownik utrzymywał samochód. Ale jeśli samochód był odpowiednio konserwowany, to powinien być niezawodny. Wynika to z faktu, że Skoda Superb jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Skody na rynku. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji samochód ten powinien przejechać ponad 200 tysięcy kilometrów.

Jakie są funkcje bezpieczeństwa Skody Superb?

Niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy używany samochód, Skoda Superb jest wyposażona w najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa. Otrzymała również 5-gwiazdkową ocenę EURO NCAP. Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, w które wyposażony jest ten samochód, to elektroniczna kontrola stabilności, asystent utrzymania pasa ruchu, wykrywanie uwagi kierowcy, automatyczne hamowanie awaryjne w mieście, poduszki powietrzne, kamera cofania, ostrzeżenie o martwym polu i automatyczne hamowanie awaryjne w przypadku niechronionego użytkownika drogi.

  Czy Skoda Citigo jest dobrym samochodem?

Ile kosztuje używana Skoda Superb?

Skoda Superb jest powszechnie używanym samochodem w branży taksówkarskiej w Europie. Dlatego też niektóre z używanych samochodów tej marki są nawet droższe niż nowsze modele Skody Superb. W Wielkiej Brytanii cena używanej Skody Superb waha się od 1 500 GBP do 52 999 GBP. Cena używanej Skody Superb zależy od tego, jak dobrze samochód jest utrzymany i od modelu.

Jakie są najczęstsze problemy ze Skodą Superb?

Skoda Superb może być znakomitym samochodem średniej wielkości, ale ma też wiele problemów. Niektóre z nich to problemy z silnikiem, poduszkami powietrznymi, napinaczami pasów bezpieczeństwa, łożyskami tylnych kół, elektryką i skrzynią biegów DSG.

Uwagi końcowe

Zakup używanej Skody Superb może być dość trudnym zadaniem. Jeśli jednak odpowiednio sprawdzisz samochód, możesz stać się posiadaczem dobrego, niezawodnego i trwałego pojazdu. Pierwszą rzeczą do sprawdzenia w Skodzie Superb jest stan silnika, a następnie skrzyni biegów. Następnie należy sprawdzić stan wnętrza samochodu, a dokładniej napinaczy pasów bezpieczeństwa. A kiedy skończysz, możesz odbyć jazdę próbną, aby poczuć komfort samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z