Zaskakujące fakty na temat Fiat 500X

Czy Fiat 500X to dobry samochód?

Fiat 500X to subkompaktowy SUV o wyjątkowych właściwościach. Mimo, że jest kompaktowy, ten SUV jest nadal mocny, niezawodny, praktyczny, wydajny i stylowy. Niemniej jednak, jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 500X?

Niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 500X to to, że Fiat 500X dzieli tę samą platformę, co Jeep Renegade. Na dodatek, 2016 Fiat 500X jest pierwszym amerykańskim SUV-em Fiata. Co więcej, mimo że Fiat 500X to subkompaktowy SUV, jest bardzo przestronny.

Jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 500X?

Fiat 500X korzysta z tej samej platformy co Jeep Renegade.

Fit 500X jest oparty na architekturze Small Wide 4×4, która jest platformą, która ewoluowała z platformy GM Fiat Small. Platforma ta była również używana do Fiata Punto i Fiata 500L. Dodatkowo, platformę tę można znaleźć w Jeepie Renegade i Jeepie Compass.

Fiat 500X 2016 to pierwszy amerykański SUV Fiata

Fiat 500X będzie pierwszym SUV-em Fiata wprowadzonym na rynek i sprzedawanym w Ameryce. Początkowo producent nie wiedział, czy sprzedawać samochód jako wagon, crossover, czy czterodrzwiowy hatchback. Mimo to Fiat zdecydował się później na sprzedaż samochodu jako subkompaktowego SUV-a i radzi sobie on w USA całkiem dobrze.

Fiat 500X oferuje różne opcje silnika dla różnych regionów

Fiat 500X występuje w różnych opcjach silnikowych. Podczas premiery silniki oferowane dla modeli poza USA obejmowały jedną benzynę, turbodoładowaną 1.4 MutiAir2, oraz dwa turbodiesle MultiJet wypierające 1,6 i 2,0 litry.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Doblò

Natomiast silniki północnoamerykańskie obejmowały turbodoładowany silnik o pojemności 1,4 litra z sześciobiegową skrzynią manualną oraz normalnie wolnossący silnik czterocylindrowy o pojemności 2,4 litra z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną.

Fiat 500X 2016 występuje z opcją napędu na wszystkie koła

Co zaskakujące, większość SUV-ów Fiata nie posiada systemu napędu na wszystkie koła. Jednak w przypadku tego konkretnego modelu, wyprodukowany zawierał opcjonalny system napędu na wszystkie koła. Tak więc, jeśli jesteś w USA lub lokalizacje z zimowych warunków, jest to świetna opcja, aby mieć.

Fiat 500X występuje w pięciu różnych opcjach wykończeniowych

Zainteresowani nabywcy Fiata 500X nie są ograniczeni tylko do jednego trymu. Samochód ten jest dostępny w pięciu opcjach wykończenia, dzięki czemu nabywcy mogą wybrać samochód według własnego uznania. Podstawową opcją wykończenia jest Pop trim i posiada ona podstawowy zestaw stereo, port USB, tempomat i elektryczne szyby. Kolejną opcją jest Easy, a następnie Trekking, Lounge i Trekking Plus. Im wyższa opcja trim, tym droższa się staje.

Fiat 500X zastąpił Fiata Sedici

Istnieje duża szansa, że wielu z Was nie słyszało o Fiacie Sedici. Wprowadzony na rynek w 2005 roku i wycofany z produkcji w 2014 roku Fiat Sedici nie radził sobie najlepiej i Tłuszcz postanowił zastąpić go Fiatem 500X.

Fiat 500X może być subkompaktowym SUV-em, ale jest bardzo przestronny

Jak większość subkompaktowych SUV-ów, Fiat 500X ma niewielkie rozmiary, ale całkiem spore niż większość jego rywali. Ma dużą przestrzeń w kabinie, która może wygodnie pomieścić do pięciu osób. Dodatkowo, posiada obszerną przestrzeń ładunkową o łącznej pojemności do 18,5 stopy sześciennej. Po złożeniu tylnych siedzeń użytkownik może uzyskać do 51 stóp sześciennych przestrzeni.

  Najlepszy bagażnik dachowy dla Fiat 500

Najmocniejszy silnik Fiata 500X to 2,4-litrowy silnik wysokoprężny Tigershark MultiAir2.

Gruby 500X występuje w ofercie z kilkoma silnikami. Niemniej jednak najmocniejszym i najszybszym silnikiem jest 2,4-litrowy silnik Tigershark MultiAir. Silnik ten produkuje maksymalnie 180 KM i 175 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna to 129 mph, a od 0 do 60 mph przyspiesza w zaledwie 7,7 sekundy.

FAQ.

Czy Fiat 500X jest dobrym samochodem?

Fiat 500X może być dobrym lub złym samochodem w zależności od Twoich potrzeb. Jest to dobry samochód, jeśli pragniesz taniego w utrzymaniu, niezawodnego, przestronnego i praktycznego subkompaktowego SUV-a. Z drugiej strony, nie jest idealny dla osób poszukujących dobrze działającego, bezpiecznego, mocnego i luksusowego subkompaktowego SUV-a.

Jak szybki jest Fiat 500X?

Fiat 500X nie jest najszybszym samochodem w swojej klasie. Mimo to osiąga znacznie dobre wyniki, a użytkownicy mają do wyboru różne opcje silnikowe. Najszybszą opcją silnikową w gamie jest silnik 2.4 MultiAir2 Tigershark. Dostarcza on maksymalnie 180 KM @6,250 rpm i 175 lb-ft momentu obrotowego @4,400 rpm.

Ma również prędkość maksymalną 129 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 7,7 sekundy.

Jakie są częste problemy z Fiatem 500X?

Fiat 500X może być wspaniałym subkompaktowym SUV-em dla rodzin, ale ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Typowe problemy z tym samochodem to wadliwy zatrzask tylnych siedzeń, nierówne hamowanie, ograniczona widoczność, niereagująca skrzynia biegów, przegrzewający się silnik i niewygodne siedzenia.

  Zaskakujące fakty na temat Fiata 124 Spider

Czy Fiat 500X jest dobrym kierowcą na co dzień?

Tak, Fiat 500X jest dobry do codziennego użytkowania. Jest to bowiem subkompaktowy SUV, co oznacza, że manewrowanie nim w ruchu ulicznym nie będzie stanowiło problemu. Co więcej, samochód ten jest bardzo wydajny, co oznacza, że nie wydasz dużo na paliwo. Dodatkowo Fiat 500X jest tani w utrzymaniu, co jest ważne, ponieważ będziesz używać samochodu codziennie.

Jakie samochody są podobne do Fiata 500X?

Jeśli jesteś zainteresowany Fiatem 500X, ale kilka rzeczy Cię odstrasza, istnieje kilka alternatyw, które możesz wybrać. Niektóre z nich to Jeep Renegade, Hyundai Kona, Honda HR-V, Mazda CX-30, Subaru Crosstrek i Hyundai Kona.

Fiat 500X dzieli tę samą platformę co Jeep Renegade. Mają więc ze sobą wiele wspólnego. Ale jeśli chcesz lepszych osiągów, rozważysz uzyskanie Subaru Crosstrek lub Mazdy CX-30. Jeśli chodzi o niezawodność, Honda HR-V jest najlepszą opcją.

Wnioski.

Fiat 500X jest doskonały dla osób, które pragną subkompaktowego SUV-a, który jest stylowy, przestronny, praktyczny, niezawodny i wydajny. Pomimo wprowadzenia w USA w 2016 roku, ten SUV radzi sobie świetnie. Teraz, gdy znasz niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 500X, możesz jeździć swoim samochodem z dumą i zapytać swoich kolegów kierowców i właścicieli Fiata 500X, co wiedzą o tej jeździe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z