Zaskakujące fakty na temat Fiata 124 Spider

Jeśli kochasz samochody sportowe, Fiat 124 Spider jest jedną z najlepszych opcji na rynku. Poza tym, Fiat 124 Spider jest wśród najbardziej niezawodnych, dobrze wyglądających i dobrze działających samochodów sportowych wszech czasów. Ale jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata 124 Spider?

Jednymi z najbardziej zaskakujących faktów na temat Fiata 124 Spider jest to, że silnik Fiat Twin Cam został zaprojektowany przez inżyniera ex-Ferrari. Co więcej, Fiat 124 Spider jest w dużej mierze oparty na roadsterze czwartej generacji Mazdy MX-5 Miata. Dodatkowo, Fiat 124 Spider wygrał Mistrzostwa Europy w 1972 roku. Wreszcie, Abarth 124 Spider jest wyczynową wersją Fiata 124 Spider.

Jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 124 Spider?

Fiat 124 Spider zastąpił Fiata Pininfarina Cabriolet

Na rynku dostępne są dwa rodzaje modeli Fiata 124 Spider. Pierwszy model był produkowany w latach 1966-1985, natomiast drugi w latach 2017-2020. W tym przypadku mówimy o pierwszym modelu Fiata 124 Spider. Kiedy został wycofany z produkcji na początku, zastąpił go kabriolet Fiat Pininfarina.

Silnik Fiat Twin Cam został zaprojektowany przez byłego inżyniera Ferrari

Podczas gdy wiele osób zna wyjątkowe osiągi silnika Fiat 124 Spider Twin Cam, niewielu wie, kto go zaprojektował. Silnik ten został zaprojektowany przez byłego inżyniera Ferrari, noszącego nazwisko Aurelio Lampredi.

Fiat 124 Spider był sprzedawany jako Spider 2000

Kolejnym zaskakującym faktem dotyczącym Fiata 124 Spider jest to, że był on kiedyś sprzedawany jako Spider 2000. Miało to miejsce między 1979 a 1982 rokiem. Niemniej jednak, po wycofaniu tego samochodu przez Fiata, Pininfarina kontynuowała produkcję tego samochodu pod własną marką Pininfarina Spider Azzurra na rynku północnoamerykańskim i Pininfarina Spidereuropa na rynku europejskim.

  Czy Fiat Tipo to dobry samochód?

Fiat 124 Spider jest w dużej mierze oparty na roadsterze Mazda MX-5 Miata czwartej generacji

Stary lub pierwszy model Fiata 124 Spider był oparty na innej platformie niż obecny lub najnowszy model. Fiat 124 Spider z 2017 roku bazuje na roadsterze Mazda MX-5 Miata czwartej generacji. Na dodatek powstaje obok Mazdy MX-5 Miata w zakładach w Hiroszimie w Japonii.

Oprócz dzielenia platformy, samochód ten dzieli z MX-5 Miata także mechanikę, wnętrze i górne systemy.

Abarth 124 Spider to wyczynowa wersja Fiata 124 Spider.

Jeśli chcesz model Fiata 124 Spider z większą mocą i lepszymi osiągami niż modele bazowe, rozważ przejście na Fiata Abarth 124 Spider. Niektórzy ludzie mają tendencję do myślenia, że są to dwa różne samochody, ale nie są.

Abarth 124 Spider to wersja wyczynowa tego samochodu. Dostarcza maksymalnie 168 KM @5,500 rpm i 184 lb-ft momentu obrotowego @2,500 rpm. Dzięki tuningowanemu silnikowi MultiAir turbo o pojemności 1,4 litra.

Fiat 124 Spider zdobył mistrzostwo Europy w 1972 r.

Fiat 124 Spider przez lata startował w jednych z najlepszych rajdów. Jednak jego najbardziej godny uwagi wyścig przyszedł, gdy wygrał Rajdowe Mistrzostwa Europy w 1972 roku z rąk Raffaele Pinto i Gino Macaluso.

Fiat wprowadził na rynek rocznicową edycję 124 spider

Podczas wprowadzania na rynek najnowszego Fiata 124 Spider, Fiat wprowadził na rynek edycję 124 Spider Anniversary, w której ponad 124 sztuki nosiły to oznaczenie, aby uczcić 50. rocznicę powstania prawdziwego Fiata 124 Spider.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Strada

Starszy Fiat 124 Spider ma 9 modeli

Najnowszy Fiat 124 Spider zapewnia ograniczone opcje wykończeniowe, w przeciwieństwie do starszego modelu z dużą ilością opcji. Niektóre z opcji wykończeniowych, z którymi występował stary Fiat 124 Spider to AS, BS, BS1, CS, CS1, CS2, CSA, CSO i ds.

FAQ.

Czy Fiat 124 Spider jest dobrym samochodem?

Fiat 124 Spider jest świetnym samochodem. Samochód ten jest bardzo atrakcyjny dla oka, ale również dobrze się sprawuje i jest bardzo niezawodny. Niemniej jednak, ten samochód nie jest dla każdego. Jeśli pragniesz praktycznego, luksusowego lub przestronnego samochodu sportowego, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Jak szybki jest Fiat 124 Spider?

Zgodnie z oczekiwaniami, Fiat 124 Spider jest jednym z najszybszych samochodów od Fiata. Niemniej jednak, jeśli chcesz prędkości, powinieneś rozważyć uzyskanie Fiata Abarth 124 Spider, który jest wariantem wydajności tego modelu. Fiat Abarth 124 Spider ma maksymalną prędkość 144 mph i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w 6,8 sekundy.

Jakie są częste problemy z Fiatem 124 Spider?

Fiat 124 Spider jest bez wątpienia jednym z najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane przez Fiata. Ponadto jest niezawodny, elegancki i dobrze się sprawuje. Jednak ten samochód ma również wiele problemów, które obejmują słabą widoczność, problemy z wałkiem rozrządu, wadliwy system elektryczny, problemy ze skrzynią biegów, problemy z silnikiem, niewyważone zawieszenie i problemy z pompą wodną.

  Problemy z Fiatem Panda 4x4 TwinAir

Czy Fiat 124 Spider jest dobrym kierowcą codziennym?

Chociaż Fiat 124 Spider jest bardzo wydajnym, niezawodnym i dobrze sprawującym się samochodem sportowym, nie nadaje się do codziennej jazdy. Nie dotyczy to tylko modelu 124 Spider, ale jak i większości samochodów sportowych. Dzieje się tak dlatego, że większość z nich łatwo się psuje, a ich naprawa może kosztować fortunę.

Jakie samochody są podobne do Fiata 124 Spider?

Fiat 124 Spider to zgrabny, kompaktowy, szybki, dobrze sprawujący się i niezawodny samochód sportowy. Mimo to, samochód ten wciąż musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony swoich rywali, takich jak Mazda MX-5 Miata, Toyota Supra, Nissan 370Z, Subaru BRZ i Toyota 86 TRD. Większość z tych samochodów kosztuje więcej niż 124 Spider, ale nie mają lepszych osiągów, poza MX-5 Miata.

Bottom line

Jeśli chodzi o najlepsze samochody sportowe, jakie kiedykolwiek powstały, Fiat 124 Spider jest jednym z nich. Oparty na tej samej platformie co Mazda MX-5 Miata, Fiat 124 Spider ma wspaniałą historię i dlatego ma tak wiele zaskakujących faktów, o których wiele osób nie wie.

Po podkreśleniu niektórych interesujących faktów dotyczących Fiata 124 Spider, możesz podzielić się nimi z innymi właścicielami i fanatykami Fiata 124 Spider, ponieważ jesteś dumny z posiadania jednego z najbardziej poszukiwanych samochodów sportowych wszech czasów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z