Zaskakujące fakty na temat Fiata 500e

Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Fiat 500e to stylowy, nowoczesny, kompaktowy i praktyczny samochód. Jest również przyjazny dla środowiska, wydajny i przyjemny w prowadzeniu. Ale jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata 500?

Niektóre z zaskakujących faktów dotyczących Fiata 500e to to, że pierwszy model Fiata 500e został sprzedany w amerykańskim stanie Kalifornia, Ponadto Scuderia-E importowała i sprzedawała modele Fiata 500e w Europie. Ponadto Fiat 500e jest zasilany przez akumulator li-ion o pojemności 24 kWh chłodzony cieczą/ogrzewany, a Fiat 500e ma oficjalny zasięg Agencji Ochrony Środowiska USA wynoszący 87 mil.

Jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata 500e?

Pierwszy model Fiata 500e został sprzedany w amerykańskim stanie Kalifornia

Fiat nie tylko wprowadził na rynek w Kalifornii, ale również sprzedał pierwszego Fiata 500e w tym samym stanie. Samochód ten został odsłonięty w listopadzie 2012 roku podczas Los Angeles Auto Show. Jednak sprzedaż rozpoczęła się w lipcu 2013 roku w tym samym stanie.

Co zaskakujące, Fiat oparł swoją sprzedaż na dwóch stanach, którymi były Kalifornia i Oregon. Niemniej jednak, po premierze w Kalifornii, Fiat rozszerzył sprzedaż na Oregon latem 2014 roku.

Fiat 500e był produkowany od 2013 do 2019 r.

Fiat 500e mógł wejść na rynek z zamieszaniem, ale nie trwało ono długo. Samochód był bowiem produkowany w latach 2013-2019. Mimo to, w 2020 roku zapowiedziano elektrycznego Fiata 500 drugiej generacji. I w przeciwieństwie do pierwszego całkowicie elektrycznego Fit 500e, ten nowy model będzie określany tylko jako Fiat 500, bez „e” na końcu. Ponadto, ten model drugiej generacji jest przeznaczony na rynek europejski.

  Jaki olej do Fiata 500?

Scuderia-E importowała i sprzedawała modele Fiata 500e w Europie

Kiedy Fiat wprowadził do sprzedaży Fiata 500e w Kalifornii, zamierzał sprzedawać samochody tylko na rynek amerykański, a nie w Europie czy gdziekolwiek indziej. Jednak Scuderia-E importowała i sprzedawała używane 500e na rynek europejski. Poza tym firma ta doposażała samochody w akumulatory o większej pojemności oraz gniazdo kombinacji CCS do szybkiego ładowania.

Fiat 500e jest zasilany przez akumulator li-ion o pojemności 24 kWh chłodzony cieczą/ogrzewany

Fiat 500e jest wyposażony w wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 24 kWh chłodzony cieczą/ogrzewany. Na pełnym ładowaniu bateria ta wystarcza na przejechanie do 87 mil. Niemniej jednak, bateria dostarcza do 111 KM i 147 lb-ft momentu obrotowego. Co więcej, pełne naładowanie tej baterii zajmuje do czterech godzin po podłączeniu do źródła prądu zmiennego 240 V z pomocą pokładowego modułu ładowania o mocy 6,6 kW.

Fiat 500e ma oficjalny zasięg według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska wynoszący 87 mil.

Wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 24 kWh, Fiat 500e dysponuje zasięgiem do 87 mil. To jest według oficjalnego U.S Environmental Protection Agency. Jednak w porównaniu do większości konkurentów jest to bardzo niski zasięg i samochód nie wytrzyma tak długo.

Fiat 500e ma łączne zużycie paliwa na poziomie 116 mpg-e

Zgodnie z oczekiwaniami, Fiat 500e jest bardzo wydajnym samochodem. Według Agencji Ochrony Środowiska, Fiat 500e pochodzi z połączonego zużycia paliwa 116 mpg-e. Ogólnie rzecz biorąc, ma ocenę EPA 122 mpg-e w mieście i ocenę 108 mpg-e na autostradzie. W połączeniu z hamowaniem odzyskowym, Fiat 500e staje się bardzo wydajnym samochodem.

  Wszystko o 2023 Fiat e-Doblo

Fiat 500e ma unikalny wygląd zewnętrzny

Jednym z najlepszych punktów sprzedaży Fiat 500e jest jego piękny design. Ten samochód pochodzi z unikalnym wyglądem zewnętrznym, który jest atrakcyjny dla oka. Dzięki unikalnemu retro-futurystycznemu wzornictwu oraz pięknemu i wysokiej klasy wnętrzu. Niektóre z cech wnętrza, które się wyróżniają, to aplikacja na smartfona, nowy 7-calowy wyświetlacz z tranzystorami cienkowarstwowymi oraz nowe Elektroniczne Centrum Informacji o Pojeździe.

Fiat Chrysler wydał nakaz wymiany śrub mocujących półosie napędowe Fiata 500e

Fiat 500e od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku nie zgłaszał wielu problemów. Jednak producent przypomniał o tych samochodach w sierpniu 2013 roku, aby wymienić śruby, które zabezpieczają półosie napędowe Fiata 500e. Natomiast wycofanie nie było związane z elektrycznym układem napędowym Fiata 500e. Poza tym, to wycofanie dotyczyło łącznie 219 samochodów.

FAQ

Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Fiat 500e to przykładowy samochód, jeśli chcemy mieć dobre i sprawne auto do codziennej jazdy po mieście. Wręcz przeciwnie, nie jest to dobry samochód dla osób, którym zależy na osiągach, luksusie i bezpieczeństwie.

Jak szybki jest Fiat 500e?

Samochód ten napędzany jest silnikiem elektrycznym i akumulatorem o pojemności 24 kWh. Mimo że nie jest superszybki, udało mu się przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 8,4 sekundy. Ponadto zarejestrował prędkość maksymalną do 93,2 mph.

Jakie są częste problemy z Fiatem 500e?

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat 500e jest dość niezawodnym samochodem. Jednak użytkownicy zgłosili również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Jednym z problemów, które skłoniły producenta do wycofania tego samochodu jest utrata mocy, problemy elektryczne, problemy z oprogramowaniem, problemy z ładowaniem i problemy z akumulatorem.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Toro

Czy Fiat 500e jest dobrym kierowcą na co dzień?

Tak, Fiat 500e to niezły samochód do codziennego użytku. Oprócz posiadania subkompaktowej konstrukcji, samochód ten jest również wydajny, niezawodny i przyjazny dla środowiska. Ponadto jest tani w utrzymaniu, co czyni go ekonomicznym w codziennym użytkowaniu. Co więcej, samochód ten jest łatwy do prowadzenia w ruchu ulicznym, ponieważ jest bardzo mały.

Jakie samochody są podobne do Fiata 500e?

Wyścig o produkcję najlepszych kompaktowych elektrycznych EV właśnie się rozpoczął. Pomimo tego, że Fiat 500e posiada znakomite aspekty i dobrze się sprawuje, samochód ten napotyka na rynku ostrą konkurencję. Niektórzy z jego głównych rywali to Mini Cooper SE i Honda-e.

Podsumowanie

Wszystkie samochody elektryczne, takie jak Fiat 500e, pomagają nam utrzymać warstwę ozonową i zaoszczędzić trochę zmian, które moglibyśmy wykorzystać do zakupu dodatkowej benzyny. Poza tym Fiat 500e jest eleganckim, praktycznym i niezawodnym samochodem, który warto mieć. Teraz, gdy znasz już niektóre z zaskakujących faktów na temat tego samochodu, możesz śmiało zapytać swoich kolegów właścicieli Fiata 500e i dowiedzieć się, czy wiedzą dużo o swoim samochodzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z