Zaskakujące fakty na temat Fiata Argo

Fiat Argo może nie jest najmniejszym modelem Fiata, ale jest jednym z najlepszych kompaktowych modeli Fiata na rynku. Jak większość modeli Fiata, jednostka ta jest kompaktowa, wydajna, praktyczna i sprawiająca przyjemność z jazdy. Niemniej jednak, jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata Argo?

Niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata Argo są takie, że 3-cylindrowy silnik Firefly o pojemności 1,0 litra jest ekskluzywny dla brazylijskiego rynku lokalnego. Ponadto, Fiat Argo dzieli platformę MP-1 z trzema innymi samochodami. Na dodatek bazowy silnik 1.3 Fiata Argo był dostępny z możliwością wyboru automatyczno-manualnej skrzyni biegów.

Sprawdź zagadnienia związane z Fiatem Argo.

Jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata Argo?

Fiat Argo zastąpił Fiata Punto i Fiata Palio

Fiat zaprzestał produkcji Fiata Punto i Fiata Palio z powodu niskiej sprzedaży. Fiat Punto był produkowany od 1993 do 2018 roku. Jednak w 2018 roku model ten został wycofany po tym, jak Fiat wprowadził Fiat Argo w 2017 roku. W przeciwieństwie do Fiata Punto, Fiat Argo robi i wciąż jest w produkcji.

Fiat Argo ma wersję sedan o nazwie Fiat Cronos

Kiedy Fiat wprowadził na rynek Fiata Argo w 2017 roku, został on wprowadzony jako hatchback i występował tylko w jednym stylu nadwozia. Tak, to prawda i Fiat Argo jest oferowany tylko w stylu nadwozia hatchback do zrobienia. Jednak to nie powstrzymało Fiata do wprowadzenia wersji sedan Fiata Argo, ale dał mu inną nazwę. Wersja sedan Fiata Argo jest znana jako Fiat Cronos.

Fiat Cronos oparty jest na tej samej platformie co Fiat Argo, czyli na Małym MP-S.

  Fiat 500x 1.0 t3 120 CV problemy

3-cylindrowy silnik Firefly o pojemności 1,0 litra jest ekskluzywny dla lokalnego rynku brazylijskiego

Jakkolwiek kłopotliwe może się to wydawać, nie każdy silnik Fiata Argo można zamówić wszędzie. Na przykład, 3-cylindrowy silnik Firefly flex fuel w wersji 1,0 litra można znaleźć tylko na lokalnym rynku brazylijskim. Silnik ten jest bardzo popularny na rynku brazylijskim ze względu na zakres pojemności skokowej, który przyciąga niższe opodatkowanie. Inne regiony powinny być przygotowane do nabycia modeli Fiata Argo ze standardowym silnikiem o pojemności 1,3 litra.

Fiat Argo jest produkowany w Argentynie i Brazylii

Fiat może być włoską marką samochodową, ale większość jego samochodów jest produkowana w kraju. Na przykład modele Fiat Argo są produkowane w Brazylii i Argentynie, a nie we Włoszech. Ten samochód był w produkcji w Brazylii od 2017 roku do chwili obecnej. Natomiast Argentyna rozpoczęła produkcję tego samochodu w 2018 roku do chwili obecnej. W Brazylii jest on produkowany w Betim, Minas Gerais.

Fiat Argo otrzymał facelift w lipcu 2022 r.

Pomimo posiadania tylko jednej generacji, Fiat Argo otrzymał lifting, aby poprawić swój wygląd i kilka cech. Niektóre ze zmian, jakie wprowadził Fiat, to przeprojektowanie przedniego zderzaka i przedniego grilla, przeprojektowanie kierownicy i modyfikacja wykończenia wnętrza.

Fiat Argo dzieli platformę MP-1 z trzema innymi samochodami

Jak większość modeli Fiata, Fiat Argo również dzieli swoją platformę z trzema różnymi samochodami, w tym Fiatem Cronos, Fiatem Fastback i Fiatem Pulse. Fiat Cronos posiada podobne cechy jak Fiat Argo, natomiast dwa pozostałe różnią się nieznacznie.

  Fiat Panda 1.2 69 CV problemy

Bazowy silnik 1.3 Fiata Argo był dostępny z możliwością wyboru automatyczno-manualnej skrzyni biegów

Kiedy Fiat Argo został wprowadzony na rynek w 2017 roku, bazowy silnik o pojemności 1,3 litra był wyposażony w opcję zautomatyzowanej manualnej skrzyni biegów określanej jako GSR. Niestety, została ona wycofana w 2019 r.

Silnik 1,8 litra E torQ I4 flex fuel to najmocniejszy silnik Fiata Argo

Pomimo tego, że Fiat Argo nie jest tak potężny jak większość jego rywali, ma również mocny silnik, który może dać rywalom popalić. Najmocniejszy silnik Fiata Argo to 1,8-litrowy silnik inline-4 flex fuel. Silnik ten osiąga prędkość maksymalną do 121 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 8,7 sekundy.

FAQ

Czy Fiat Argo jest dobrym samochodem?

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Argo to wspaniały samochód. Jest kompaktowy, ekonomiczny, praktyczny, przestronny i niezawodny. Wręcz przeciwnie, nie jest to dobry samochód, jeśli szukasz samochodu o wysokich osiągach, luksusowego lub szybkiego.

Jak szybki jest Fiat Argo?

Kiedy porównasz tego hatchbacka z większością jego rywali, odkryjesz, że nie jest on całkiem szybki. Samochody takie jak Volkswagen Polo i Audi A1 są o wiele szybsze niż Fiat Argo. Mimo to, ten samochód nadal może pochwalić się szybszym trymem, który jest wyposażony w 1,8-litrowy silnik E.torQ I4 flex fuel.

Silnik ten dostarcza do 139 KM @5,750 rpm i 139 lb-ft momentu obrotowego @ 3,750 rpm. Ma również prędkość maksymalną 121 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 8,7 sekundy.

Jakie są częste problemy z Fiatem Argo?

Mimo, że Fiat Argo jest dość niezawodnym samochodem, wciąż napotyka kilka problemów. Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem Argo to problemy z zawieszeniem, słabe hamulce, niedziałające amortyzatory, nieprawidłowo działająca kierownica, problemy z deską rozdzielczą, problemy z zawieszeniem, słabe uderzenie boczne i problemy elektryczne. Niezależnie od problemów, które ma ten samochód, może on trwać długo, jeśli jest odpowiednio utrzymywany.

  Czy Fiat Ulysse to dobry samochód?

Czy Fiat Argo jest dobrym kierowcą codziennym?

Tak, Fiat Argo jest znakomitym kierowcą codziennym. Nie tylko jest to samochód kompaktowy, ale jest również paliwooszczędny, praktyczny i zabawny w prowadzeniu. Posiadając rozstaw osi 99,3 cala, długość 157,5 cala, szerokość 68,9 cala i wysokość 59,3 cala, jest to mały samochód, który jest łatwy do manewrowania w ruchu. Co więcej, zaparkowanie go na publicznym parkingu nie powinno stanowić problemu.

Jakie samochody są podobne do Fiata Argo?

Fiat Argo to wyjątkowy samochód kompaktowy z wieloma wyjątkowymi cechami. Niemniej jednak, ten samochód również musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony innych marek samochodów, takich jak Audi A1, Volkswagen Polo, Ford Fiesta, Seat Ibiza, Mazda 2, Vauxhall Corsa i Peugeot 208.

Zauważ, że większość z powyższych samochodów osiąga znacznie lepsze wyniki niż Fiat Argo, ale jest tańszy i bardziej ekonomiczny niż większość z nich.

Końcowe przemyślenia

Po spojrzeniu na niektóre z najbardziej zaskakujących faktów na temat Fiata Argo, możesz iść dalej i zaangażować innych użytkowników Fiata Argo i dowiedzieć się, jak dobrze znają ten kompaktowy samochód. Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Argo to znakomity samochód segmentu B z wieloma wyjątkowymi cechami. Jest również wydajny, praktyczny i niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z