Zaskakujące fakty na temat Fiata Ducato

Fiat Ducato jest produkowany od 1981 roku do chwili obecnej. Ten lekki samochód dostawczy jest produkowany wspólnie przez FCA Italy i PSA Group. Dzięki swoim osiągom i niezawodności, Fiat Ducato stał się jednym z najlepszych samochodów dostawczych na rynku. Ale jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata Ducato?

Najbardziej zaskakującymi faktami na temat Fiata Ducato jest to, że jest to najczęściej używana w Europie baza samochodów kempingowych. Co więcej, Fiat Talento jest wersją Fiata Ducato o rozstrzelonym rozstawie osi, a większość vanów w Europie jest oparta na Fiacie Ducato.

Jakie są typowe problemy z Fiatem Ducato? Znajdź odpowiedź tutaj.

Jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata Ducato?

Fiat Ducato jest w swojej trzeciej generacji

Pierwsza generacja Fiata Ducato była produkowana w latach 1981-1993, druga generacja Fiata Ducato była produkowana w latach 1993-2006, a trzecia generacja Fiata Ducato jest w produkcji od 2006 roku do chwili obecnej. Pomimo posiadania tylko trzech generacji, Fiat Ducato przeszedł na przestrzeni lat kilka faceliftingów.

Fiat Ducato był sprzedawany pod innymi nazwami.

Fiat Ducato jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych na świecie, ale spotyka się z ostrą konkurencją ze strony innych marek. Po przeciwnej stronie, większość konkurentów Fiata Ducato w Europie używa jego bazy. Niektóre z tych samochodów to Citroen Relay, Citroen Jumper i Peugeot Boxer. Jeśli to nie wystarczy, amerykański Ram ProMaster również korzysta z bazy Fit Ducato.

Fiat Ducato jest najczęstszą bazą samochodów kempingowych używaną w Europie

Pomijając fakt, że większość samochodów dostawczych używa Fiata Ducato jako swojej bazy, jest to również jeden z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych i kempingowych w Europie. Istnieje duża szansa, że Twoja popularna marka samochodów kempingowych jest oparta na Fiacie Ducato. Dzięki swojej trwałości, przestronności, niezawodności i znakomitym osiągom.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

Fiat Ducato wszedł na rynek północnoamerykański jako Ram ProMaster

Jak podano wcześniej, z bazy Fiata Ducato korzysta wiele samochodów dostawczych na całym świecie. Tak się składa, że Ram ProMaster jest jednym z vanów, które są oparte na platformie Fiata Ducato. Od 2013 roku marka Ram Trucks należąca do Fiat Chrysler Automobile sprzedaje Ducato jako Ram ProMaster zarówno w USA, jak i w Kanadzie.

Fiat Talento to wersja Fiata Ducato z krótką bazą kołową

Pomimo tego, że wiele osób zna modele Fiata Ducato z długim rozstawem osi, posiada on również wersję z krótkim rozstawem osi znaną jako Fiat Talento. Model ten był w produkcji od 1981 roku, ale został wycofany z produkcji w 1994 roku. Jednak później został przebrandowany i sprzedawany jako Renault Traffic w 2016 roku.

Silnik 3.6 Pentastar Chrysler Pentastar o pojemności 3 604 cm3 jest najmocniejszym silnikiem Fiata Ducato.

Silnik ten wytwarza do 280 KM @6 400 obr/min i 260 lb-ft momentu obrotowego @4 400 obr/min. Na dodatek zapewnia prędkość maksymalną 132 mph, i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 7,3 sekundy. Z tak mocnym silnikiem Fiat Ducato jest jednym z najlepiej prowadzących się vanów na silniku.

Fiat E-Ducato został opracowany wspólnie z firmą DHL.

Tak, to prawda. Pierwszy całkowicie elektryczny Fiat Ducato powstał w wyniku współpracy Fiata i DHL. Samochód ten został wprowadzony na rynek w kwietniu 2021 roku. Jest on również produkowany w fabryce Fiat Sevel Sud w Atessie. Po produkcji jest wysyłany do Fiat Mirafiori w Turynie, gdzie jest wyposażony w układ napędowy wykonany przez SolarEdge.

  Najlepszy rok dla Porsche Cayenne

Najnowsze modele Fiata Ducato są super bezpieczne dzięki nowym technologiom

W przeciwieństwie do modeli Fiata Ducato występujących w pierwszej i drugiej generacji, najnowsze modele Fiata Ducato są bezpieczniejsze i wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje. Niektóre z głównych funkcji bezpieczeństwa, w które wyposażone są te samochody to adaptacyjny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu i autonomiczne hamowanie awaryjne.

FAQ

### Czy Fiat Ducato to dobry samochód?
Jeśli szukasz niezawodnego, przestronnego i wytrzymałego samochodu dostawczego, Fiat Ducato to wspaniały wybór. Na dodatek rejestruje mniej problemów i jest całkiem niedrogi w utrzymaniu w porównaniu do większości swoich konkurentów. Wręcz przeciwnie, jeśli szukasz wydajnego, szybkiego i luksusowego vana, Fiat Ducato nie jest dobrym wyborem.

Jak szybki jest Fiat Ducato?

Najszybsze modele Fiata Ducato są wyposażone w silnik 3.6 Pentastar 3,604 cc DOHC 24v VVT, który wytwarza do 280 KM @6,400 rpm i 260 lb-ft momentu obrotowego @4,400 rpm. Silnik ten może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 7,3 sekundy i ma maksymalną prędkość 132 mph.

Jakie są częste problemy z Fiatem Ducato?

Fiat Ducato może być potężnym, praktycznym, przestronnym i wytrzymałym vanem z dobrą ładownością, ale ma również wiele problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem Ducato to problemy ze skrzynią biegów, awaria EGR, problemy z silnikiem, problemy z elektroniką, złe opony, wadliwa rura intercoolera i awaria wałka rozrządu.

Czy Fiat Ducato jest dobrym kierowcą codziennym?

Fiat Ducato może być dużym, przestronnym i dobrze sprawującym się vanem, ale nie jest dobrym samochodem do codziennej jazdy. Dzieje się tak dlatego, że nie jest on oszczędny pod względem zużycia paliwa, a jego duże rozmiary sprawiają, że jazda nim w ruchu ulicznym jest dość kłopotliwa. Co więcej, parkowanie tego samochodu na publicznym parkingu nie jest łatwe ze względu na jego duże rozmiary.

  Najlepszy rok dla Porsche Cayenne

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Ducato jest dobrym praktycznym samochodem do przewozu towarów i ludzi, ale nie nadaje się do codziennej jazdy.

Jakie samochody są podobne do Fiata Ducato?

Mimo że Fiat Ducato jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych na rynku, wciąż musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony innych samochodów dostawczych. Tak więc, jeśli nie jesteś pod wrażeniem Fiata Ducato, ale chcesz uzyskać podobny samochód, istnieje kilka samochodów do wyboru. Niektóre z nich to Citroen Relay, Opel Movano, Peugeot Boxer, Vauxhall Movano i Ram ProMaster.

Bottom line

Fiat Ducato jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych na świecie nie bez powodu. Jest nie tylko niezawodny, ale także przestronny, praktyczny i trwały. Ma również doskonałą ładowność. Niemniej jednak, istotne jest, aby znać niektóre z interesujących faktów na temat Fait Ducato, jeśli posiadasz lub mają tendencję do posiadania jednego.

Chociaż istnieje tak wiele interesujących faktów na temat Fiata Ducato, te, które wymieniliśmy, są jednymi z najbardziej wybitnych.

Nowy na Auta Luksusowe A2Z