Zaskakujące fakty na temat Fiata Strada

Fiat Strada jest obecny na rynku od 1998 roku do chwili obecnej. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych i ekonomicznych subkompaktowych pickupów na rynku. Ten samochód użytkowy typu supermini coupe jest również praktyczny, trwały i osiąga znakomite wyniki. Ale jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata Strada?

Zaskakujące fakty na temat Fiata Strada to między innymi: zmiana nazwy Fiata Strada na Ram 700 w Meksyku, brak Fiata Strada w USA i Kanadzie oraz druga generacja Fiata Strada z silnikiem benzynowym, a nie wysokoprężnym. Co więcej, należy zauważyć, że najmocniejszym silnikiem Fiata Strada jest silnik benzynowy 1.3L Firefly I4.

Jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata Strada?

Fiat Strada jest produkowany w Brazylii

Mimo że Fiat Strada jest modelem od Fiata, nie jest produkowany we Włoszech jak większość modeli Fiata. Z drugiej strony, Fiat Strada jest produkowany w Brazylii. Ten pickup jest produkowany przez Fiat Automoveis w Brazylii. Zakład ten znajduje się w Betim w Brazylii. Produkowany jest również w Rosslyn w RPA.

Fiat Strada nie jest sprzedawany w USA i Kanadzie

Północni Amerykanie znani są z tego, że kochają pickupy. Jednak bardzo zastanawiające jest to, że ten samochód nie jest sprzedawany ani w Kanadzie, ani w USA. Wręcz przeciwnie, jest sprzedawany w Meksyku i na całym świecie. Jeśli więc będziecie szukać Fiata Strada w USA, możecie być zdziwieni, że natkniecie się na zaledwie kilka modeli.

Fiat Strada zastąpił Fiata 147 City i pickupa Fiorino

W 1998 roku Fiat Strada został wprowadzony jako członek cargo „Projektu 178”. Samochód ten został wprowadzony na rynek, aby zastąpić Fiata 147 city i Fiorino pickup. Istotne jest również, aby zauważyć, że Fiat City był wersją pickup Fiata Fiorino.

  Najczęstsze problemy z Fiatem e-Ulysse

W przeciwieństwie do Brazylii, gdzie Fiat Strada został wprowadzony na rynek w 1998 roku, samochód ten został wprowadzony na rynek europejski w 1999 roku.

Fiat Strada jest w drugiej generacji

Pomimo tego, że Fiat Strada jest na rynku od ponad dwóch dekad, miał tylko dwie generacje. Pierwsza generacja Fiata Strada istniała od 1998 do 2021 roku. Natomiast druga generacja jest całkiem nowa, gdyż istnieje od 2020 roku.

Fiat Strada był rebadged przez Ram Trucks na rynku meksykańskim jako Ram 700

Przez wiele lat Fiat Strada był sprzedawany na całym świecie, używając swojej prawdziwej nazwy „Fiat Strada”. Niemniej jednak zmieniło się to w 2015 roku, kiedy Ram Trucks dokonał rebadgedu tego samochodu na potrzeby rynku meksykańskiego. Tak więc, zamiast nazywać go Fiatem Strada, zmieniono jego nazwę na Ram 700.

Fiat Strada drugiej generacji ma większe przednie logo Fiata niż model pierwszej generacji

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że model Fiata Strada pierwszej generacji defasonuje od modelu Fiata drugiej generacji pod wieloma względami. Jedną z głównych różnic między tymi dwoma generacjami jest logo. Najnowszy model posiada duże przednie logo Fiata w kolorze srebrnym, które zastępuje małą włoską flagę umieszczoną w kratce i klastrach świateł LED w modelu pierwszej generacji.

Modele Fiata pierwszej i drugiej generacji oparte są na różnych platformach

Jak większość samochodów na rynku, każda generacja Fiata Strada ma swoją platformę. Pierwsza generacja Fiata Strada pochodzi z platformy Project 178, natomiast druga generacja Fiata Strada pochodzi z platformy MC-P Modular.

  Czy Fiat Doblò to dobry samochód?

Druga generacja Fiata Strada występuje tylko z silnikiem benzynowym

Będziesz również zakłopotany, aby dowiedzieć się, że druga generacja Fiat Strada pochodzi tylko z silnikami benzynowymi i nie oferuje silników wysokoprężnych. Model ten ma dwie opcje silnikowe; 1,3-litrowy silnik benzynowy Firefly inline-4 oraz 1,4-litrowy silnik benzynowy Firefly inline-4.

FAQ

Czy Fiat Strada jest dobrym samochodem?

To zależy od tego, czego szukasz. Fiat Strada to niezły subkompaktowy pickup, ponieważ świetnie nadaje się do przewozu osób i towarów. Jest też niezawodny, ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Z drugiej strony nie jest idealny dla osób szukających dużego, mocnego, komfortowego i wydajnego pickupa.

Jak szybki jest Fiat Strada?

Najnowszy Fiat Strada występuje tylko z dwoma silnikami; 1,3-litrowym i 1,4-litrowym silnikiem Firefly. Najszybszym i najmocniejszym silnikiem jest silnik benzynowy inline-4 Firefly o pojemności 1,3 litra. Dostarcza on również aż 109 KM @6250 rpm i 99 lb-ft momentu obrotowego @3500 rpm. Poza tym, ma również prędkość maksymalną 103 mph i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w 12,4 sekundy.

Jakie są częste problemy z Fiatem Strada?

Fiat Strada to wyjątkowy subkompaktowy pickup z wieloma fantastycznymi funkcjami. Niemniej jednak, podobnie jak wiele samochodów, jednostka ta ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów obejmują problemy elektryczne, problemy z silnikiem, problemy z układem kierowniczym, problemy z rozruchem i szarpanie silnika.

Tak więc, zanim zainwestujesz w tego małego pickupa, powinieneś być przygotowany na większość z powyższych problemów.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500L Living

Czy Fiat Strada jest dobrym kierowcą codziennym?

Tak, Fiat Strada jest dobrym kierowcą codziennym w porównaniu do innych samochodów w swojej klasie. To dlatego, że ma znakomitą ocenę efektywności paliwowej. Dodatkowo jest bardzo kompaktowy, co oznacza, że jazda nim w ruchu ulicznym lub parkowanie na publicznych parkingach będzie łatwe. Ponadto nie rejestruje wielu problemów, dlatego nie będzie się łatwo psuł.

Jakie samochody są podobne do Fiata Strada?

Pomimo tego, że Fiat Strada jest jednym z najlepszych subkompaktowych pickupów na rynku, musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony kilku samochodów. Niektórzy z jego najbliższych konkurentów to Honda Ridgeline, Chevrolet Colorado, Toyota Tacoma, Nissan Frontier i Ford Maverick.

Należy zauważyć, że większość z tych pickupów jest nieco większa i ma lepsze osiągi niż Fiat Strada. Co więcej, są one dość kosztowne niż Fiat Strada.

Wnioski

Po spojrzeniu na niektóre z interesujących faktów na temat Fiata Strada, możesz szczęśliwie posiadać ten samochód wiedząc o nim kilka rzeczy. Niezależnie od tego, Fiat Strada jest jednym z najlepszych subkompaktowych pickupów na rynku. Jest niezawodny, ekonomiczny, praktyczny i niedrogi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z