Zaskakujące fakty o Fiat e-Ulysse

Fiat e-Ulysse to jeden z najnowszych dodatków do oferty Fiata. Ten van działa na silnik elektryczny i ma spory zasięg. Jest również zaawansowany, bezpieczny i wygodny. Ale jakie są niektóre z zaskakujących faktów o Fiat e-Ulysse?

Niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata e-Ulysse to to, że Fiat e-Ulysse posiada wiele zabezpieczeń na pokładzie. Ponadto, Fiat e-Ulysse dzieli platformę EMP2 z czterema innymi samochodami. Co więcej, Fiat e-Scudo to wersja cargo Fiata e-Ulysse

Jakie są zaskakujące fakty na temat Fiata e-Ulysse?

Fiat e-Ulysse ma wersję średnią i dużą

Zanim nabędziesz wybranego Fiata e-Uysse, powinieneś zapytać o ich rozmiary. Producent zapewnia bowiem średnie i duże samochody dostawcze. Tak więc, jeśli chcesz więcej miejsca, rozważ uzyskanie dużego vana z większą ilością miejsca w kabinie i ładunku.

Średni van ma długość 4956 mm, szerokość 2010 mm i wysokość 189 mm. Co więcej, posiada łącznie 900 litrów przestrzeni bagażowej. Natomiast duża wersja Fiata e-Ulysse ma długość 5306 mm, szerokość 2010 mm i wysokość 189. Ponadto, ma w sumie 1500 litrów przestrzeni bagażnika. Należy pamiętać, że oba samochody mogą pomieścić do ośmiu osób.

Fiat e-Ulysse wyposażony jest w wiele zabezpieczeń pokładowych

Jedną z rzeczy, które wyróżniają najnowszego Fiata e-Ulysse jest szeroki zakres zabezpieczeń, które posiada. Niektóre z zabezpieczeń, którymi może się pochwalić ten samochód to kontrola przyczepności, rozpoznawanie sygnałów drogowych, ostrzeganie przed kolizją w przód & kontrola AEB, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przed bocznym martwym punktem oraz kamera cofania.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Fiat e-Ulysse dzieli platformę EMP2 z czterema innymi samochodami

Fiat jest znany z dzielenia cech z innymi markami samochodowymi, takimi jak Peugeot, Citroen i Lancia. Nie powinno to więc dziwić. W przeszłości Fiat Ulysse dzielił swoją platformę z Peugeotem 807, Citroenem C8 i Lancią Zeta. Obecny Fiat e-Ulysse dzieli swoją platformę EMP2 z Citroenem e-Jumpy, Peugeotem e-Expert, Fiatem e-Scudo i Oplem Zafira-E.

Fiat e-Scudo to wersja cargo Fiata e-Ulysse.

Fiat e-Scudo dzieli tę samą platformę co Fiat e-Ulysse. Na dodatek ma te same cechy, a jedyną różnicą jest to, że jeden van służy do przewozu osób, a drugi do przewozu ładunków. Jednak niektórzy ludzie uważają, że są to dwa różne samochody, podczas gdy nie są. Posiadają one te same silniki i zapewniają podobną wydajność.

Fiat zaprojektował Fiata e-Ulysse do przewozu osób i Fiata e-Scudo do przewozu ładunków. Należy więc wybrać odpowiedni elektryczny samochód dostawczy Fiata w zależności od potrzeb.

Fiat e-Ulysse oferuje wartość w stosunku do ceny

W przeciwieństwie do tradycyjnego Fiata Ulysse zasilanego gazem, najnowszy elektryczny e-Ulysse jest dość kosztowny. Jednak ten samochód zapewnia wartość dla pieniędzy ze względu na wybitne cechy, z którymi przychodzi. Niektóre z głównych cech, które użytkownicy będą cieszyć się na tym samochodzie obejmują najwyższej klasy system infotainment z technologią pokładową, która umożliwia użytkownikowi intuicyjną komunikację ze swoim smartfonem.

Inne godne uwagi cechy to 17-calowe felgi diamentowe stylowy i nowoczesny design, Apple CarPlay i Android Auto.

  Czy Fiat Doblò to dobry samochód?

Fiat e-Ulysse to jedyny model Fiata w produkcji

Wiele osób może znać Fiata Ulysse, który był produkowany w latach 1994-2010, ale ten samochód nie jest już produkowany. Po zastąpieniu Fiata Talento w 1994 roku, Fiat Ulysse został zastąpiony przez Fiata Freemont w 2010 roku. Jednak Fiat Ulysse dokonał powrotu z najnowszą wersją elektryczną.

Inną rzeczą, której większość ludzi nie wie o Fiacie Ulysse jest to, że zastąpił on Fiata Talento. Z drugiej strony, Fiat Ulysse został zastąpiony przez Fiata Freemonta, który jest zrebrandowaną wersją Dodge’a Journeya.

FAQ

Jakie są niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata Ulysse?

Niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata Ulysse to to, że Fiat Ulysse bierze swój styl z gamy Stilo. Ponadto, silnik 3.0 V6 152 kW jest najmocniejszym silnikiem Fiata Ulysse. Ponadto Fiat Ulysse zastąpił Fiata Talento, ale został on zastąpiony przez Fiata Freemont.

Jak szybki jest Fiat e-Ulysse?

Fiat e-Ulysse działa na silnik elektryczny, a nie na benzynę jak jego poprzednik. Silnik elektryczny zapewnia wydajną, płynną i responsywną jazdę. Na dodatek zapewnia maksymalną prędkość do 80,78 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 11,3 sekundy.

Jakie są różnice między Fiatem e-Ulysse Ulysse a Fiatem e-Ulysse Lounge?

Mimo że obie opcje wykończeniowe pochodzą z modelu Fiat e-Ulysse, Fiat e-Ulysse lounge oferuje więcej luksusowych funkcji niż Fiat e-Ulysse Ulysee. Na dodatek Fiat e-Ulysse Lounge oferuje tylko sześć lub siedem miejsc, podczas gdy Fiat e-Ulysse Ulysse może być skonfigurowany tak, by oferować siedem lub nawet osiem miejsc.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Uno

Czy Fiat e-Ulysse jest dobrym kierowcą na co dzień?

Oczywiście, że tak. Ponieważ Fiat e-Ulysse jest samochodem całkowicie elektrycznym, jego codzienne użytkowanie nie będzie kosztowało wiele. Ten rodzinny van działa na baterii o pojemności 75 kWh, która na pełnym ładowaniu może pokonać do 205 mil. Ponadto, samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu i nie zanieczyszcza środowiska.

Jednak jeśli chodzi o parkowanie i prowadzenie samochodu w ruchu ulicznym, nie jest to najlepszy samochód do posiadania na co dzień.

Jakie samochody są podobne do Fiata e-Ulysse?

Fiat e-Ulysse należy do najbardziej wyróżniających się elektrycznych samochodów wielozadaniowych lub dostawczych na rynku. Samochód ten jest przestronny, bezpieczny, zaawansowany, komfortowy i wydajny. Mimo to, wciąż spotyka się z ostrą konkurencją ze strony rynku. Niektórzy z jego najbliższych rywali to Citroen e-Jumpy, Peugeot e-Expert, Fiat e-Scudo, oraz Opel Zafira-E.

Wnioski

Fiat e-Ulysse może być wciąż nowym elektrycznym vanem na rynku, ale jest jednym z najlepszych. Ten e-van pochodzi z doskonałym zasięgiem, który jest świetny dla większości rodzin. Co więcej, jest bardzo zaawansowany z wysokiej klasy funkcjami. Choć spotyka się z ostrą konkurencją ze strony innych całkowicie elektrycznych MPV na rynku, to wciąż jest jednym z najlepszych.

Teraz, gdy znasz niektóre z zaskakujących faktów na temat Fiata e-Ulysse, możesz posiadać lub prowadzić ten samochód z dumą i dyskutować o nich z innymi miłośnikami Fiata lub właścicielami e-Ulysse.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z