Zaskakujące fakty o VW Amarok

2023 VW Amarok

Świat właśnie ujrzał nowego Volkswagena Amaroka, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w roku modelowym 2010. Amarok to dwu- lub czterodrzwiowa ciężarówka z pojedynczą lub podwójną kabiną i silnikiem umieszczonym z przodu, sprzedawana tylko na kilku rynkach na świecie, takich jak Ameryka Południowa, Afryka i Bliski Wschód. Amarok I generacji był również dostępny na rynkach zachodnich, ale VW zdecydował się nie oferować go w Europie i USA.

W tym artykule mamy zamiar wymienić kilka bardziej zaskakujących faktów na temat VW Amarok, które będą obejmować rzeczy, o których nigdy nie słyszałeś i rzeczy, których zazwyczaj nie spodziewałbyś się znaleźć w ciężarówce VW. Jeśli więc jesteś zainteresowany kupnem Amaroka, przeczytaj ten artykuł, ponieważ może on odkryć rzeczy, które potencjalnie mogą posłużyć jako łamacz umowy.

Najmocniejszy V6 Diesel Pickup Truck

Volkswagen Amarok jest jednym z niewielu samochodów ciężarowych, które można kupić z silnikiem V6 diesel, zwłaszcza na rynku australijskim, gdzie silniki V6 diesel nigdy nie były naprawdę rzeczą. Ten V6 jest również dość szczególny, ponieważ pozwala Amarokowi osiągnąć 60mph z postoju w mniej niż 8 sekund, co jest lepsze niż jakiekolwiek inne samochody w swojej klasie.

Silnik 3.0L diesel V6 z turbodoładowaniem wypycha 452Nm momentu obrotowego, a jego moc oceniana jest na 222kW (300KM), co jest więcej niż wystarczające. Najlepsze jest to, że 3.0L turbodiesel w nowym Amaroku zużywa znacznie więcej paliwa niż wszystkie inne podobne samochody w swojej klasie.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

Jakość wnętrza

Jeśli znasz się na VW, to zapewne dobrze wiesz, że niektóre wnętrza VW są prawie tak dobre jak niektóre wnętrza Audi. Nowy Amarok 2023 posiada duży, pionowy ekran centralny, który oferuje imponujący czas reakcji i jest stosunkowo łatwy w obsłudze dzięki swoim rozmiarom. Elementy sterujące klimatem są zintegrowane z ekranem, co nie jest idealnym rozwiązaniem, ale ogólnie rzecz biorąc, są dość zrozumiałe.

Reszta wnętrza pokryta jest przyjemnymi materiałami, których zwykle nie spotyka się w tej klasie samochodu. Deska rozdzielcza jest wyprostowana, a Amarok otrzymał również najnowszy cyfrowy zestaw wskaźników VW, który sprawia, że samochód wygląda i czuje się naprawdę upmarket.

Funkcja ogrzewania resztkowego

Niektóre samochody posiadają specjalną funkcję „Rest” w swoim systemie klimatyzacji i VW Amarok jest jednym z tych samochodów. Wyobraź sobie, że opuszczasz samochód po spędzeniu w nim trochę czasu, naciskasz przycisk „Rest”, a system będzie pompował całe ciepło resztkowe z silnika i układu chłodzenia wewnątrz samochodu, aby utrzymać wnętrze tak ciepłe, jak to tylko możliwe.

Funkcja ta działa do 30 minut, co oznacza, że gdy będziesz szedł z powrotem do samochodu, kabina samochodu będzie nadal ciepła. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić paliwo, ponieważ nie trzeba podnosić temperatury w kabinie samochodu za każdym razem, gdy zostawia się go na 30-60 minut. Ponadto, zapobiegnie to zamarzaniu przedniej szyby, co również powinno pomóc w oszczędzaniu paliwa.

Może dużo holować

VW Amarok może holować do 8,000lbs w swojej maksymalnej konfiguracji, co jest dużo wagi dla czegoś, co nie jest pełnowymiarową ciężarówką Heavy-Duty. Ford Ranger jest w stanie holować nieco mniej niż to, podczas gdy Toyota Tundra osiąga maksimum 6300lbs, co jest znacznie mniej niż VW Amarok.

  Czy będzie VW Passat z 2023 roku?

Nie jest to jednak zbyt dużym zaskoczeniem dla niektórych, ponieważ VW Amarok jest dość popularnym pojazdem wśród miłośników kempingów, co oznacza, że można go zobaczyć na kempingach na całym świecie.

Łóżko ładunkowe

Łóżko VW Amarok jest najszersze spośród wszystkich jego konkurentów na rynku, co oznacza, że zmieszczą się w nim rzeczy, których nie zmieszczą inne ciężarówki. Na przykład, szerokość łóżka VW jest idealna dla starej dobrej europalety, czyli czegoś, co większość innych ciężarówek w tym segmencie jest zbyt wąska, aby ją przyjąć. Łóżko jest dość duże, nawet jak na małą ciężarówkę, ponieważ może rywalizować z tymi z segmentu dużych i średnich ciężarówek.

Stały system AWD

Nieczęsto zdarza się, aby mała ciężarówka była fabrycznie wyposażona w stały system napędu na wszystkie koła, ale VW Amarok tak. Większość konkurentów VW Amaroka stosuje tzw. system AWD w niepełnym wymiarze godzin, znany również jako 4X4. Oznacza to, że Amarok zawsze będzie napędzany przez wszystkie cztery koła, podczas gdy większość jego konkurentów nie będzie.

Sekcja FAQ.

Co jest dobrego w VW Amarok?

Nowy VW Amarok ma sporo zalet, ponieważ jest to dość ładnie opakowana ciężarówka, która może robić wiele rzeczy. Po pierwsze, wszystkie jego silniki są dość oszczędne i nie są typowymi silnikami dzielonymi na części, które można znaleźć w czymś takim jak Golf klasy podstawowej. Ponadto, nowy Amarok wygląda naprawdę dobrze z zaawansowanymi adaptacyjnymi diodami LED i mnóstwem urządzeń bezpieczeństwa, z których większość jest rzadkim widokiem w tym segmencie.

  Problemy z silnikiem VW 1.5 TSI

Łóżko jest imponująco duże, można nim holować duże masy, a jego wnętrze jest dobrze wyposażone i dość ekskluzywne. W konfiguracji z podwójną kabiną jest więcej niż wystarczająco dużo miejsca na wszystkich siedzeniach, co oznacza, że Amarok może z powodzeniem przewieźć cztery dorosłe osoby w długiej podróży. Jest to również dość wygodny samochód na drodze, ponieważ sprawia wrażenie lżejszego niż jest.

Co jest złego w VW Amarok?

Pierwsza generacja VW Amarok okazała się być stosunkowo problematycznym samochodem w odniesieniu do jego układu rozrządu, przewodów paliwowych, układu zapłonowego i podobnych. Nowszy jest jeszcze zbyt nowy, aby powiedzieć, ale wiele osób jest ostrożny z zakupem jednego teraz, jak nie ma długoterminowych lub nawet krótkoterminowych wyników niezawodności są out. Ponadto, Amarok nie jest również szczególnie tanie ciężarówki, tak bardzo, że ma sens, jeśli to bestseller wszystkich swoich konkurentów.

Koszty utrzymania związane z V6 Amarok są dalekie od tego, co większość oczekuje, gdy słyszy słowo VW i choć może mieć inspirację projektowania VW Touareg, Touareg jest znacznie bardziej luksusowy pojazd.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z