Zaskakujące fakty o VW Golf GTI

2023 VW Golf GTI

Volkswagen Golf GTI jest jednym z najbardziej kultowych hot hatchbacków w istnieniu, ponieważ jest tak wiele, jak niektóre z najpopularniejszych marek na świecie. Jest to samochód, który łączy w sobie zalety zwykłego Golfa, który jest jednym z najlepszych samochodów all-arounder kiedykolwiek, z silnikiem o dużej mocy, sportową stylizację, sportowe zawieszenie i bardziej bezpośredni i ekscytujący układ kierowniczy.

W tym artykule, mamy zamiar wspomnieć niektóre z bardziej zaskakujących faktów o VW Golf GTI, które będą służyć dobrze, jeśli jesteś na rynku dla jednego. Wiele osób nie są nawet świadomi tych, dlatego ten artykuł ma zamiar zostawić cię z czymś, czego nie wiedziałeś wcześniej. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o VW Golfie GTI, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

To wszystko przez 4-cylindrowy silnik

Pierwszy VW Golf Mk1 GTI pojawił się w 1976 roku, co czyni GTI jednym z najstarszych samochodów wyczynowych w historii. Pierwsza generacja GTI i każda następna jest wyposażona w silnik 4-cylindrowy, co oznacza, że ogólny przepis na GTI pozostał taki sam od lat 70. To sprawia, że jest to naprawdę imponujące, ponieważ można zobaczyć, jak 4-cylindrowe silniki VW rozwijały się w czasie.

Pierwsze GTI miało 110 KM, podczas gdy najnowsze Mk8 GTI ma 245 KM. Nawet jeśli prędkość maksymalna Mk1 GTI wynosząca 182 km/h jest imponująca jak na lata 70-te, Mk8 GTI może osiągnąć więcej niż 254 km/h.

To miał być samochód z limitowanej edycji

Początkowo VW chciał sprzedać 5,000 modeli GTI i byli nawet przerażeni, że nigdy nie będą w stanie sprzedać więcej niż 500 z nich. Szybko do przodu do połowy 2020 roku, VW wyszedł i powiedział, że udało im się sprzedać ponad 2,3 mln modeli VW Golf GTI od momentu jego powstania.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

To tylko uzmysławia, jak bardzo ludzie faktycznie interesują się GTI, ale VW uznał, że tak nie będzie.

Golf GTI Cabriolet istnieje

Golf GTI Mk6 był prostym sukcesem dla VW, ponieważ wprowadził bardziej luksusową i wygodniejszą wersję Golfa, ale wprowadził również kabriolet VW Golf GTI. Golf Mk6 kabriolet był najszybszym samochodem VW cabrio w swojej epoce, co jest rzeczywiście imponujące.

Trzeba przyznać, że zainteresowanie kabrioletem w hot hatchbacku nigdy nie było duże, dlatego VW zaprzestał produkcji kabrioletu GTI, a od teraz prawdopodobnie nigdy go nie przywróci.

A mid-mounted W12 Golf GTI

Yup, czytasz to dobrze, W12 VW Golf GTI. W 2007 roku VW zaprezentował prawdopodobnie najbardziej szalony samochód koncepcyjny, jaki kiedykolwiek powstał. Austriacki festiwal Worthersee był miejscem, gdzie VW zaprezentował Golf GTI z silnikiem Mk6 W12 o mocy 650 koni mechanicznych. Silnik ten pochodził z Bentleya Continental GT.

W12 GTI to potwór Frankensteina, co oznacza, że posiada przednie hamulce z Audi RS4, tylne z Lamborghini Gallardo i silnik z Bentleya. VW stworzył Golfa W12 w zaledwie sześć tygodni, a samochód ten pozostaje najbardziej niedorzeczną wersją Golfa, jaka kiedykolwiek powstała.

It’s a Perfect Blend of Performance and Comfort

Volkswagen Golf GTI to samochód, który może zrobić wszystko, co oznacza, że może osiągnąć głupie prędkości w krótkim czasie, a jednocześnie jest niezwykle wygodny. Nie ma nic innego jak VW Golf GTI, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, jak tanie jest uruchomienie tego samochodu i jak zdolny jest rzeczywiście.

  Czy Volkswagen Lupo to dobry samochód?

Nowy Golf GTI może zmierzyć się z kilkoma supersamochodami, jeśli chodzi o czasy 0-60mph, ale może również utrzymać cię miło i wygodnie przez najdłuższy czas.

Design

Musimy również wspomnieć o specjalnych akcentach projektowych, które są dostarczane z VW Golf. Od pierwszego VW Golf, VW zachował rzeczy, takie jak siedzenia w kratkę, które są dostępne tylko dla GTI i były dostępne z każdej iteracji GTI, aby kiedykolwiek wyjść.

Dźwignia skrzyni biegów Golf-ball jest również specjalnością VW Golf, podczas gdy kilka ostatnich generacji Golf GTI również mają czerwone detale w swoich reflektorach. Wreszcie, za każdym razem, gdy pojawia się nowe GTI, VW dodaje do niego specjalny, jedyny w swoim rodzaju wzór kół zarezerwowany specjalnie dla GTI.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW Golfie GTI?

Jest wiele rzeczy, które są niesamowite w VW Golf GTI, a żadna inna nie jest tak wyjątkowa jak jego 4-cylindrowy silnik o mocy 245 KM. GTI jest FWD samochód i może być zarówno z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów. To sprawia, że GTI prawdziwy samochód kierowcy, który jest dlaczego jest tak ukochany przez tak wielu pokoleń i dlaczego jest prawdopodobne, aby pozostać tak długo, jak to możliwe.

GTI to także naprawdę wygodny samochód z dużą ilością miejsca w każdym rzędzie i w bagażniku. Dostaje doskonałą mieszankę najnowocześniejszych technologii i funkcji komfortu bez bycia zbyt wygodne, lub zbyt sportowy. Jest doskonale wyważony pomiędzy byciem świetnym codziennym kierowcą i zabawnym weekendowym canyon carver.

  Wszystko o 2023 VW Atlas

Co jest złego w VW Golfie GTI?

Niektóre starsze generacje VW Golf GTI są znane z tego, że są nieco trudne do prowadzenia i dość nerwowe, dlatego wiele osób uważa te samochody za niebezpieczne. Jest to, oczywiście, kompletne kłamstwo, ale prawdą jest, że GTI może stać się trudne, jeśli nie wiesz, jak prowadzić wysokiej mocy samochód z napędem na przednie koła, zwłaszcza jeśli nie są zbyt zaznajomieni z ręczną skrzynią biegów.

Golf GTI nie jest drogi dla tych, którzy kochają samochody wydajności, ale GTI jest sporo droższy niż zwykły Golf, coś, co entuzjaści non-performance prawdopodobnie nigdy nie zaakceptować. Wreszcie, musimy również mówić o wartości odsprzedaży, ponieważ GTI jest znany stracić wartość szybciej niż normalny model Golf.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z