Zaskakujące fakty o VW ID 4

Volkswagen ID.4

Volkswagen ID 4 ma nadzieję stać się jednym z najbardziej popularnych samochodów VW współczesnej ery, ponieważ łączy energię elektryczną z najnowszą technologią, dużą ilością miejsca i niezbyt wygórowaną ceną. Ponieważ ID .4 jest również crossoverem, należy do najpopularniejszego obecnie segmentu samochodów, co oznacza, że VW poszedł na całość z ID 4.

W tym artykule, mamy zamiar przejść dogłębnie o niektórych z najbardziej zaskakujących faktów o VW ID 4. Niektóre z nich są dość imponujące i dadzą Ci wyobrażenie o tym, czym jest najnowocześniejszy VW. Jednak niektóre mogą nie zaskoczyć Cię w pozytywny sposób, tak bardzo, że mogą nawet złamać umowę całkowicie, dla niektórych przynajmniej. Więc trzymaj się i dowiedz się!

VW ID 4 ma poczucie humoru

VW nie jest marką znaną z tworzenia humorystycznych samochodów, ale ID 4 ma nadzieję to zmienić, ponieważ adaptuje wynaleziony przez Teslę fenomen samochodu robiącego żarty. Następnym razem, gdy wsiądziesz do VW ID 4, spróbuj powiedzieć „Witaj ID, opowiedz mi dowcip”, a ID 4 uraczy Cię klasycznym dowcipem, który może, ale nie musi wywołać uśmiech, w zależności od preferowanego stylu.

Tak czy inaczej, jest to zabawna funkcja, z której większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy. VW twierdzi, że starali się, aby ID 4 miał jak najwięcej żartów, więc ID 4 jest również komikiem.

Darmowe 30-minutowe ładowanie

Kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze samochody elektryczne, ładowanie EV było właściwie darmowe w wielu krajach świata. Gdy coraz więcej EV zaczęło jeździć po naszych drogach, ceny ładowania EV zaczęły iść w górę. Oznaczało to, że ci, którzy kupili swoje EV później, nie skorzystali z tego, co sprawiło, że niektórzy właściciele EV trochę się wściekli.

  Zaskakujące fakty o VW Tiguan

VW chce jednak obniżyć ogólny koszt energii elektrycznej dla swoich klientów, dlatego wszyscy nabywcy z USA korzystają z darmowej 30-minutowej sesji ładowania za każdym razem, gdy podłączą swoje samochody do jednej z ładowarek Electrify America.

Oferowana przestrzeń

Kiedy VW wprowadził swój ruch w kierunku gamy EV ID, natychmiast stało się jasne, że VW opracował samodzielną platformę dla swoich EV, co oznacza, że gama ID nie siedzi na platformie non-EV. To pozwoliło im zmaksymalizować przestrzeń w każdym wymiarze, dlatego VW ID 4 ma więcej miejsca na nogi i głowę niż niektóre duże sedany i SUV-y.

To naprawdę hipnotyzujące, jak przestronny jest tył ID 4, nawet dla najwyższych osób.

Jakość i ergonomia

To nie jest wszystko cukier i miód z ID 4, ponieważ istnieją pewne rzeczy, które są dalekie od pozytywnych. Po pierwsze, jakość wnętrza jest niczym w porównaniu do samochodów takich jak Golf Mk7, co oznacza, że ID 4 jest zaskakująco plastikowy. Większość właścicieli VW jest przyzwyczajona do miękkiego w dotyku plastiku w miejscach, do których często sięga ręka, ale ID 4 ma zbyt wiele twardych plastikowych paneli, które z pewnością obniżają ogólne poczucie jakości.

Musimy również wspomnieć o ergonomii, która również spadła wraz z nowym systemem infotainment. VW były kiedyś najlepsze i najłatwiejsze do zrozumienia samochody, ponieważ wszystko było tam, gdzie powinno być. ID 4 tłumaczy wszystko w swoim ekranie infotainment, co oznacza, że jest znacznie trudniejszy w użyciu, zwłaszcza podczas jazdy.

  Czy Volkswagen Polo to dobry samochód?

ID Light

Powrót na jasnej stronie, VW dodał „ID Light” do ID 4, który jest w zasadzie cienki pasek świateł LED pod przednią szybą, która jest tam, aby przekazać wiele różnych rzeczy do Ciebie. Jest on używany jako wskaźnik, gdy nawigacja jest włączona lub jako interaktywne światło, gdy używasz poleceń głosowych VW.

Jest naprawdę łagodne dla oczu i pomaga w spojrzeniu VW na przyszłość, ponieważ bardzo dobrze łączy się z resztą gamy ID.

Komfort

Wreszcie, ale nie mniej ważne, musimy również wspomnieć o wielu sposobach, w jaki VW podnosi poziom komfortu dzięki takim rzeczom jak panoramiczny szyberdach na całej długości, duże okna i naprawdę fajne opcje wykończenia wnętrza, z których wszystkie sprawiają, że doświadczenie jest naprawdę przyjemne.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW ID 4?

VW ID 4 jest mieszanką wielu dobrych rzeczy i kilku złych, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego ID 4 jest naprawdę popularnym samochodem na całym świecie. Futurystyczny design, fajne wnętrze, mnóstwo technologii bezpieczeństwa i sporo innowacyjnych funkcji gwarantują, że doświadczenie z ID 4 będzie zupełnie inne niż z każdym innym VW bez napędu elektrycznego.

VW nigdy nie był marką znaną z odwagi, co oznacza, że choć wiele VW to naprawdę dobre samochody, nie są one zabawne ani pełne charakteru. ID 4 jest wręcz przeciwnie, ponieważ naprawdę daje doświadczenie, które nie może być dopasowane przez żadnego innego VW bez ID. Wreszcie, jest to również crossover EV, który jest jednym z, jeśli nie najbardziej popularnym segmentem na dzisiejszym zaawansowanym rynku globalnym.

  Wszystko o modelach sedanów VW z 2023 r.

Co jest złego w VW ID 4?

Istnieje kilka zdecydowanych wad ID 4, a dwa największe to brak ogólnej jakości materiałów i to, jak VW uczynił interakcję z ID 4 trudniejszą niż z większością swoich starszych samochodów. Musimy również wspomnieć, że ID 4 nie jest tani, nawet dla samochodu elektrycznego, ponieważ VWs ID samochody są droższe niż niektóre luksusowe oferty non-EV z innych wybitnych marek niemieckich.

Zakres VW ID 4 nadal nie jest na równi z niektórymi modelami Tesli i Hyundai, co oznacza, że wciąż jest wiele miejsca na poprawę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z