Zaskakujące fakty o VW ID.5

VW ID.5

Volkswagen ID 5 jest oparty na ID 4, ale pewne znaczące różnice między nimi kierują wiele osób do obozu ID 5, z których głównym jest stylizacja, ponieważ ID 5 służy jako wersja coupe ID 4. Tak czy inaczej, ID 5 kształtuje się być naprawdę popularny i udany samochód dla VW, który jest również dlaczego mamy zamiar teraz przejść przez wszystkie zaskakujące fakty o VW ID 5.

Niektóre z nich są pewne, aby kołysać się albo kupić ID 5 lub odmówić zakupu jednego, więc należy skonsultować się z tym artykułem, jeśli jesteś w rynku na ID 5. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ID 5, co jest w nim tak dobre, a czego mu brakuje, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Najbardziej śliski VW, jaki kiedykolwiek powstał

W świecie EV, marki stale grają w tom trumps z rzeczy, takich jak zasięg, moc, technologia i czasy przyspieszenia. Jednak w ostatnich latach, marki zaczęły również konkurować ze sobą w odniesieniu do tego, jak śliskie są ich samochody. W końcu, jeśli Twój samochód jest naprawdę śliski, będzie korzystał z większego zasięgu, większej mocy i lepszych czasów przyspieszenia łącznie!

VW ID 5 jest najbardziej wydajnym samochodem VW, jeśli chodzi o aerodynamikę, ponieważ oferuje imponujący współczynnik oporu 0,27, który jest na równi z niektórymi z najbardziej śliskich crossoverów/ SUV-ów w branży.

Niesamowita paleta technologii

ID 5 jest obecnie najdroższym modelem VW ID w sprzedaży, zanim zostanie wyprzedzony przez takie modele jak ID 6, ID 7 i ID 8. W związku z tym ID 5 oferuje imponujący zestaw rozwiązań technologicznych, które mają uczynić Twoją codzienną drogę bardziej komfortową, bezpieczną i przyjemną.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

W ID 5 znajdziemy najnowszy system informacyjno-rozrywkowy VW, ciekawie wyglądające światła zewnętrzne, różnego rodzaju udogodnienia w dziale jazdy oraz niesamowity system nagłośnienia. Najlepsze jest jednak to, że VW konsekwentnie aktualizuje ID 5 za każdym razem, gdy pojawia się nowe oprogramowanie, co oznacza, że ID 5 nigdy nie będzie się czuł przestarzały.

VW ID 5 GTX

VW ID 5 GTX to wersja z najwyższej półki cenowej w gamie VW ID. To pakuje dość punch jak to udaje się zrobić 0-60mph w mniej niż 6 sekund dzięki 300 KM, ale najlepsze jest to, że nawet z tej wydajności, to udaje się zrobić 330 mil zasięgu.

ID 5 GTX kosztuje około 50 000 dolarów, co z pewnością jest sporą kwotą, ale ID 5 GTX jest wygodnym kierowcą na co dzień, wyposażonym w technologię klasy premium, a jednocześnie daje sporo frajdy z jazdy i użytkowania, nawet w porównaniu z niektórymi poważniejszymi niemieckimi SUV-ami typu coupe.

Praktyczność jest doskonała

Kiedy słyszysz słowa crossover-coupe-SUV, możesz pomyśleć, że ID 5 jest ciasny z tyłu i że brakuje mu miejsca na głowę. W końcu tak było nawet w przypadku niektórych znacznie większych SUV-ów coupe, takich jak Mercedes GLE Coupe.

Jednak praktyczność VW ID 5 nie została ograniczona przez niską linię dachu, co z pewnością jest niesamowite, biorąc pod uwagę wygląd samochodu. Co więcej, przestrzeń bagażnika samochodu jest również niesamowita z łatwą ładownią i dużą ilością dostępnego miejsca.

Poprawia się w stosunku do VW ID 4

VW ID 5 nie jest tylko przebudowanym ID 4, ale ma również kilka sztuczek w rękawie, które sprawiają, że te dwa samochody różnią się w innych obszarach, a nie tylko w projekcie. ID 4 zaczyna się z mniejszą baterią 52kWh, która nie jest idealna dla rozmiaru samochodu, podczas gdy ID 5 można mieć tylko z baterią 77kWh, która rozwiązuje ten problem natychmiast.

  Czy Volkswagen Sharan to dobry samochód?

ID 5 wygląda lepiej, jest dłuższy, bardziej aerodynamiczny, ma lepsze opcje wykończeniowe i jest znacznie bardziej pożądany jako całość.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW ID 5?

Jeśli nie masz doświadczenia z pojazdami elektrycznymi, samochody takie jak ID 5 mogą wprowadzić Cię w świat EV w najbardziej przyjemny sposób. VW upewnił się, że ID 5 czuje się jak EV, ale nie próbowali ponownie wynaleźć koła, co oznacza, że ci, którzy są zaznajomieni z „normalnymi” VW będą czuć się jak w domu z ID 5.

Inne plusy to fakt, że ID 5 w ciągu pierwszych kilku lat zachowuje swoją wartość znacznie lepiej niż ID 4, a jednocześnie jest najładniejszym samochodem z całej rodziny. Model GTX zawiera wiele dodatków stylistycznych, które z pewnością sprawią, że ID 5 będzie się wyróżniał na firmowym parkingu. Wreszcie, musimy również wspomnieć, że ID 5 otrzymuje najlepszą technologię VW.

Co jest złego w VW ID 5?

Wiele osób uważa, że cała gama VW ID znacznie obniżyła jakość materiałów VW. Twarde w dotyku plastiki są bardziej powszechne niż kiedykolwiek i jest to szczególnie problem dla samochodu takiego jak ID 5, ponieważ jest to najdroższy obecny produkt ID na rynku. Poza tym ID 5 sprawia wrażenie nieco zbyt dużej zabawki.

Oznacza to, że brakuje mu charakteru i nie jest to typ samochodu, którego pożądałby entuzjasta motoryzacji. Model GTX nie jest wystarczająco sportowy, przynajmniej w takim stopniu, w jakim większość ludzi myśli. 300 KM nie jest małą liczbą, ale jest nią, gdy porównamy ją z faktem, że niektóre elektryczne SUV-y na rynku oferują nawet 1000 KM pod prawą stopą.

  Zaskakujące fakty o VW Amarok

Jak duży dystans ma ID5?

VW ID 5 ma 314 mil z modelem 299 KM, podczas gdy najdłużej działające modele ID 5 mogą zrobić około 330 mil zasięgu. Wyposażony w szybką ładowarkę, ID 5 może uzupełnić 200 mil warty zakres w około 30 minut, co jest więcej niż wystarczająco dla codziennych dojazdów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z