Zaskakujące fakty o VW Passat

2023 VW Passat

VW Passat jest jednym z najbardziej udanych rodzinnych sedanów w historii, ponieważ został po raz pierwszy wprowadzony na rynek na początku lat 70-tych, ale jego przyszłość jest niepewna jak nigdy dotąd. Według VW, nowy Passat sedan nie będzie na rynku w 2024 roku, ponieważ jego miejsce będzie teraz zajęte przez porównywalnie bardziej stylowy VW Arteon.

VW Passat kombi będzie nadal produkowany, ale VW zdecydował, że SUV-y, EV i crossovery są znacznie ważniejsze dla firmy niż utrzymywanie Passata sedana przy życiu. Tak czy inaczej, w jego 5 dziesięcioletniej historii, było wiele zaskakujących faktów na temat VW Passata, a my mamy zamiar powiedzieć wam te najbardziej zaskakujące.

To najbardziej udany samochód średniej wielkości w historii

Z ponad 30 milionami sprzedanych VW Passatów, Passat jest najbardziej udanym samochodem średniej wielkości w historii i jednym z najbardziej udanych samochodów w ogóle. Powodem, dla którego Passat ma tak wspaniałą historię jest to, że jest to naprawdę jeden z najlepszych sedanów, jakie można sobie wyobrazić. Na początek, nie kosztuje tak dużo jak jego bardziej premium Audi A6, BMW serii 5 lub Mercedes E-Class konkurentów.

Po drugie, oferuje więcej miejsca i więcej ogólnej praktyczności niż którykolwiek z nich, a jednocześnie jest o wiele bardziej przystępny do życia. Dostaje wszystkie technologie, które kiedykolwiek chciałbyś, to jest ogromnie bezpieczne, wygodne i łatwe w prowadzeniu. To naprawdę jest pełny pakiet w każdym przypadku, to trochę smutne, że odchodzi, ale Passat może zrobić powrót w końcu.

  Wszystko o 2023 VW Atlas

Standardowe wyposażenie jest dobre w całym zakresie

Kolejną dość zaskakującą rzeczą w VW Passat jest to, że pochodzi z zaskakującą ilością standardowego wyposażenia na rynku NA, tak bardzo, że bije jego bardziej premium niemieckie trio w wielu aspektach. Na początek wszystkie modele Passata są wyposażone w reflektory LED, dwustrefową klimatyzację z nawiewami na tylne siedzenia, system ostrzegania przed kolizją z przodu oraz system wspomagania jazdy przedniej we wszystkich modelach.

To nie jest coś, co można uzyskać z jego droższe i premium Audi A6. Również większy system infotainment w nowym VW Passat jest standardem we wszystkich modelach VW Passat, co dodatkowo czyni go niezwykle konkurencyjnym dla jego ceny.

Silnik Diesla 2.0L BiTDI jest cudowny

To jest tylko dla naszych europejskich czytelników, ponieważ 2.0L BiTDI nie jest dostępny w NA. Jest to jeden z, jeśli nie najbardziej imponujące 2.0L 4-cylindrowy silnik wysokoprężny, aby kiedykolwiek wyjść, jak to oferuje 240 KM i prawie 400lb-ft momentu obrotowego. Jest to ogromna liczba dla małego 2,0L silnika wysokoprężnego i ten silnik jest bardziej wydajny niż jakikolwiek z 4-cylindrowych silników wysokoprężnych można znaleźć w każdym BMW, Audi lub Mercedes z tej epoki.

To pozwala Passat osiągnąć 60mph z postoju w nieco ponad 6 sekund, podczas gdy również zwraca równie imponujące 50MPG UK. Oznacza to, że Passat z napędem AWD i dwusprzęgłowym silnikiem 2.0L BiTDI o mocy 240 KM, z pełnym 66-litrowym zbiornikiem paliwa o pojemności 14,5 galona może przejechać ponad 710 mil bez konieczności tankowania.

  VW Bluetooth Problemy z parowaniem

Kierownica jest przesunięta

Kolejnym faktem, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś jest to, że NA VW Passat ma prawie 1-calowe przesunięcie kierownicy w prawo, co wynika z tego, że Passat B8 jest mocno oparty na B7, który jest porównywalnie węższym samochodem. Mimo, że 1 cal nie robi ogromnej różnicy, to jest zauważalny, gdy już się go uświadomi.

Jeśli nie wiesz o tym, prawdopodobnie nigdy nie będziesz miły. Tak więc, jeśli jesteś właścicielem Passata, prawdopodobnie od teraz nie będziesz mógł tego nie zauważyć.

The Passat R36

Z powrotem w późnych latach 2000, Volkswagen wyszedł z Passat R36, który był specjalną edycją wydajności Passat z był również ostatni raz R36 Passat przyszedł. Posiada silnik 3,6L V6, który oferuje 300 KM, system VW 4MOTION AWD i jest w stanie osiągnąć 60mph z postoju w zaledwie 5 sekund.

W ramach kontekstu, BMW M5 z 2008 roku potrzebowało o sekundę mniej, aby osiągnąć 60mph z miejsca, co nie jest zbyt dużą różnicą czasową, biorąc pod uwagę, że BMW ma ponad 500 KM i masywny, wolnossący silnik V10. Audi A6 z silnikiem V10 i Lamborghini potrzebowało prawie pół sekundy więcej aby osiągnąć 60mph w porównaniu do R36.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w Volkswagenie Passacie?

Jest wiele dobrych rzeczy w VW Passacie, tak wiele, że trudno jest zmieścić tyle zalet w jednym artykule. Na początek, Passat jest jednym z najlepszych cenowo sedanów średniej wielkości, ponieważ wypełnia bardzo potrzebną lukę między normalnymi ekonomicznymi sedanami i bardziej premium niemieckimi sedanami, a jednocześnie skłania się bardziej w kierunku premium końca rynku.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

Po drugie, VW Passat jest znany jako tani w eksploatacji, bardzo ekonomiczny i niezwykle przestronny, co czyni go idealnym samochodem rodzinnym. Naprawdę trudno jest kupić lepszy rodzinny sedan niż Passat, jeśli nie masz nieograniczonego budżetu. Wreszcie, projekt VW Passata zawsze był na czasie, a jego system infotainment jest pod wieloma względami bardziej zaawansowany niż ten, który znalazłbyś w A6 sprzed 2019 roku.

Co jest złe w Volkswagen Passat?

Wiele osób uważa, że VW Passat jest tak kliniczny, tak dobry, że staje się nudny, a ja raczej się zgadzam. Passat jest bardziej narzędziem niż jest imponującym kawałkiem maszyny, który gra na twoich strunach serca. Robi wszystko tak dobrze, że nie trzeba się nad niczym zastanawiać. Z drugiej strony, na przykład BMW serii 5 ma wiele wad, ale wiele z tych wad dodaje mu charakteru.

Passat nie ma już też żadnych specjalnych silników, wszystkie są ciche, wyrafinowane i wydajne, ale też raczej bez życia i nudne. Wreszcie, VW Passat po prostu daje sensowne midlife męskie wibracje, jakby to był samochód, który nie jak nosić nic oprócz koszuli w kratę. Jest tak nijaki, że tylko najlepiej wyposażone modele R-Line mogą przyciągnąć nieco uwagi wyłącznie entuzjastów VW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z