Zaskakujące fakty o VW T-Cross

Volkswagen T-Cross jest najmniejszym SUV-em crossoverem VW, co oznacza, że stanowi punkt wejścia do najpopularniejszej i najbardziej udanej linii VW. T-Cross jest samochodem rodzinnym, co oznacza, że ma nadzieję zaoferować niewielką formę bez naruszania komfortu i dostępności. Oczywiście, nie jest to duży samochód rodzinny, ale na pewno jest odpowiedni dla większości rodzin.

W tym artykule, mamy zamiar przejść najbardziej zaskakujące fakty o VW T-Cross, co oznacza zarysowanie najbardziej imponujących aspektów T-Cross, a także powiedzieć, co nie jest tak dobry o nim. To z pewnością poszerzy Twoją wiedzę na temat T-Crossa, więc koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Dużo w rozsądnym opakowaniu

Fakt, że jest to najmniejszy crossover/SUV VW brzmi jak kompromis w kwestii przestrzeni dość mocno, ale nie do końca tak jest. T-Cross jest pozycjonowany poniżej T-Roca, a mimo to oferuje więcej miejsca na każdym siedzeniu. T-Cross bazuje na platformie VW MQB-A0, na której zbudowane jest także Audi A1, Seat Arona i VW Polo.

T-Cross oferuje rozstaw osi 2,235mm, który jest tylko nieznacznie krótszy w porównaniu do Honda HR-V (4,335mm) lub Toyota CH-R (4,360mm), ale nie wiele osób uważa te dwa za zbyt małe dla tego, co są. Co więcej, T-Cross oferuje również większy bagażnik w porównaniu do CH-R.

Personalizacja

VW T-Cross ma również zmienić sposób, w jaki większość ludzi kupuje małe samochody VW, ponieważ T-Cross ma oferować wiele dodatkowych warstw personalizacji na szczycie tego, co zwykle dostajesz od większości małych VW. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów specjalnych, podczas gdy same koła mogą być również kolorowe, a nie tylko standardowe srebrne lub czarne.

  Czy Volkswagen Atlas to dobry samochód?

Pakiety akcentów do wnętrza pozwalają na wniesienie odrobiny koloru do wnętrza, co sprawia, że T-Cross jest o wiele bardziej młodzieżowy i zabawny.

Jest naprawdę bezpieczny

Jednym z bardziej niepokojących aspektów wyboru samochodu subkompaktowego jest dział bezpieczeństwa, ponieważ te małe samochody zazwyczaj nie radzą sobie tak dobrze, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Jednak VW w jakiś sposób udało się sprawić, że T-Cross zyskał lepsze referencje bezpieczeństwa niż nawet niektóre pełnowymiarowe SUV-y, co jest co najmniej imponujące.

Z niesamowitym wynikiem 97% w kategorii „Ochrona osób dorosłych” w Euro NCAP, T-Cross wyznacza złoty standard dla wielu innych samochodów do naśladowania.

Posiada głośniki Beats

Jeśli chcesz, aby Twój mały T-Cross brzmiał jak klubowy dom, możesz to zrobić, decydując się na specjalne, dostępne tylko w T-Crossie głośniki Beats by Dr. Dre o mocy 300 W i 8-kanałowym wzmacniaczu z osobnym dużym subwooferem w bagażniku. To sprawia, że mały T-Cross jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla młodych kierowców, ponieważ wszystkie Twoje utwory będą brzmiały nieziemsko.

It Makes VW Factory Workers Happy

Volkswagen T-Cross jest produkowany w Hiszpanii, Argentynie, Chinach i Brazylii. Kiedy dziennikarze zapytali pracowników fabryki w Pampelunie (Hiszpania) o to, co sądzą o T-Crossie, odbiór był niesamowicie entuzjastyczny, ponieważ wydawali się podekscytowani i raczej dumni z tego, że tworzą nowy subkompaktowy crossover SUV VW.

To dlatego, że rozmiar, cena i ogólny pakiet T-Cross są idealne dla ulic miast w krajach takich jak Hiszpania, która nawet doprowadziła wielu z tych właśnie pracowników do zakupu T-Cross.

  Czy Volkswagen Sharan to dobry samochód?

Cena

VW T-Cross jest najtańszym VW SUV można kupić teraz, który sam w sobie jest naprawdę dobra rzecz, ale jeśli połączyć to z faktem, że jest to również najtańszy VW SUV uruchomić, masz naprawdę przystępne, ale jakość produktu, który może zrobić wszystko, co rzucasz na niego.

Oferuje ogromną oszczędność paliwa bez braku mocy, a jednocześnie jest tani w podatkach, rejestracji i ubezpieczeniu.

It’s Also Called the Taigun

W Indiach, VW wyszedł z Taigun, który jest w zasadzie VW T-Cross z lekko przeprojektowanym słupkiem C. VW w jakiś sposób doszedł do wniosku, że rynek indyjski jest lepszy z nieco bardziej pudełkowym SUV-em w przeciwieństwie do większości globu.

Może to wynikać z faktu, że rynek indyjski przedkłada praktyczność nad stylistykę, ale to jest do dyskusji.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW T-Cross?

Volkswagen T-Cross jest amalgamacją całkiem sporej ilości plusów z niezbyt dużą ilością minusów, co czyni go naprawdę konkurencyjnym samochodem subkompaktowym. T-Cross wygląda dobrze wewnątrz i na zewnątrz i oferuje zaskakująco przestronne wnętrze i dość dużą przestrzeń bagażnika. Jest tani w zakupie, tani w eksploatacji i tani w życiu.

Bazuje na platformie używanej w wielu innych samochodach VW i opiera się na silnikach, które są powszechnie stosowane w całej gamie VAG. Oznacza to, że T-Cross powinien być również dość niezawodne i tanie do naprawy, jeśli coś pójdzie nie tak. Wreszcie, T-Cross jest naprawdę dobrze wyposażony i ma kilka specjalnych akcentów, których nie można znaleźć w wielu innych modelach VW.

  Zaskakujące fakty o VW Tiguan

Co jest złego w VW T-Cross?

Mimo że oferuje przyzwoitą ilość miejsca jak na swój rozmiar, nie można nazwać go przestronnym. T-Cross może pomieścić wiele osób dorosłych w tym samym czasie, ale nie będą się czuć zbyt komfortowo. Ponadto, T-Cross nie jest wszystko, że zabawa do jazdy i nie pochodzi w wersji wydajności w jakikolwiek sposób, co jest wstyd, jak jego brat T-Roc robi.

Wreszcie, musimy również wspomnieć, że jakość wnętrza T-Cross nie jest na równi z niektórymi rywalami, ponieważ T-Cross jest również częścią najnowszego cięcia VW na jakości materiałów, co jest oczywiste w całym zakresie.

Jaka jest różnica między VW Taigo i T-Cross?

Niewiele rzeczy różni te dwa modele, ponieważ Taigo jest bardziej stylowym wariantem T-Crossa. Używa tego samego silnika, jest oparty na tej samej platformie, używa tej samej skrzyni biegów, jest nieco dłuższy, ale taki sam pod względem rozstawu osi i szerokości.

Tiago jest bardziej „lifestylową” wersją T-Crossa, ale pod spodem są to dwie strony tego samego medalu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z