Zaskakujące fakty o VW T-Roc

Volkswagen T-Roc jest jednym z bardziej popularnych crossoverów/ SUV-ów na rynku, ponieważ jest stosunkowo przystępny cenowo, a jednocześnie należy do najpopularniejszego obecnie segmentu samochodów. Jest on pozycjonowany pomiędzy większym VW Tiguanem a najmniejszym nowym VW T-Cross. Pierwsza generacja T-Roc wyszła w 2017 roku, a VW przeprojektował ją na rok modelowy 2022.

W tym artykule zamierzamy wspomnieć o najbardziej zaskakujących faktach dotyczących VW T-Roc, które z pewnością ukołyszą przyszłych nabywców VW T-Roc w jedną lub drugą stronę. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o T-Rocu, co czyni go wyjątkowym, a co nieco dziwnym, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Personalizacja

Volkswagen przeznaczył T-Roc do bycia bardziej konfigurowalnym VW niż większość innych na rynku. Na przykład, można wybrać między całym ładunkiem kolorów, z których większość nie można mieć z innymi modelami VW. Po drugie, możesz nawet zdecydować się na pomalowanie dachu i reszty samochodu na inny kolor, aby Twój T-Roc był bardziej wyjątkowy i autentyczny.

Możesz wybrać pomiędzy standardowym T-Roc, T-Roc Style, T-Roc Sport i T-Roc R-Line. Cztery różne kolory paneli i wybór pomiędzy tkaniną, skórą i zamszem również pomogą Ci dostosować swojego T-Roca do Twoich osobistych upodobań. Można nawet pomalować niektóre elementy wykończenia wnętrza w kolorze nadwozia, co nie jest czymś, co można zrobić z praktycznie każdym innym VW.

Jest to również kabriolet

T-Roc został przewidziany jako sportowy crossover/coupe SUV, ale byłbyś zaskoczony, gdybyś wiedział, że możesz go również kupić jako kabriolet. VW chce, abyś pomyślał, że nowy T-Roc może być tak samo modny jak samochód, dlatego możesz kupić model crossovera/ SUV-a/coupe/ kabrioleta, co jest prawie niespotykane, z wyjątkiem Range Rovera Evoque.

  Czy Volkswagen Atlas to dobry samochód?

Siedem silników

Większość producentów samochodów w dzisiejszych czasach stara się, aby ich oferty były tak łatwe do zrozumienia i tak spójne, jak to tylko możliwe, ale wydaje się, że VW chce dokładnie odwrotnie z T-Roc. Wspomnieliśmy już, że można korzystać z rozszerzonego pakietu autentycznych opcji i trymów, ale VW T-Roc można mieć również z siedmiu różnych wyborów silnika.

Silniki klasy podstawowej obejmują małe jednostki wysokoprężne i benzynowe, takie jak 1,0L TSI o mocy 108 KM lub 2,0L TDI o mocy 113 KM. Najwyższy model to 2.0L TSI o mocy 300 KM, który z pewnością sprawi, że T-Roc poczuje się jak Golf R na szczudłach.

Technologia

Volkswagen zadbał również o to, aby T-Roc był wyposażony w najnowsze i najlepsze dostępne funkcje technologiczne VW. Otrzymuje w pełni zdigitalizowane wnętrze z najnowszym wyświetlaczem VW Virtual Cockpit, dużą konsolą środkową z ekranem dotykowym i całą masą imponujących funkcji, takich jak zaawansowane rozpoznawanie głosu i światła otoczenia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę, T-Roc dostaje takie rzeczy jak Front Assist, Jam Assist, Pedestrian Warning, Auto Lights, Rear Traffic Alert, Lane Keep Assist, Park Assist, Adaptive Cruise Control, IQ Drive Assist, oraz wszystkie niezbędne apartamenty z nawigacją, Apple CarPlay i Android Auto.

Cena

Przy tak wysokim poziomie personalizacji, technologii, bezpieczeństwa, a nawet przestrzeni, można by pomyśleć, że T-Roc jest dość drogim samochodem, ale nie do końca tak jest. Za 30.000 dolarów nie jest to najtańszy crossover SUV, ale konkuruje z takimi samochodami jak Audi Q3, a Q3 tak naprawdę nie ma więcej funkcji niż T-Roc, mimo że kosztuje dużo więcej.

  Volkswagen Phaeton vs Volkswagen Phaeton D2

Silniki w ofercie z Q3 i T-Roc są również dość podobne, które również idzie do systemu AWD i skrzyni biegów. Platforma jest taka sama, pozycja za kierownicą jest taka sama. Jasne, Q3 jest bardziej premium i to czuć, ale różnica naprawdę nie jest aż tak duża.

Popularność

Volkswagenowi udało się sprzedać ponad milion sztuk tego modelu w ciągu pierwszych 5 lat od wejścia T-Roca do produkcji, co jest liczbą niezmiernie dużą. To tylko potwierdza fakt, że T-Roc jest jednym z bardziej popularnych modeli VW do tej pory, zwłaszcza, że łączy w sobie całkiem sporo wszystkiego, czego można chcieć od współczesnego miejskiego i długodystansowego kierowcy codziennego.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w VW T-Roc?

T-Roc ma wiele zalet, z których najważniejsze to fakt, że jest to SUV typu crossover i że jest wypełniony wszystkimi najnowszymi technologiami, jakie VW ma do zaoferowania. Oferuje również przyzwoitą ilość miejsca, co oznacza, że nie jest zbyt duży lub niezgrabny do jazdy, a jednocześnie jest w stanie transportować wiele osób dorosłych bez zbytnich obaw. Wreszcie, przestrzeń bagażnika jest łatwo dostępny i pakuje całkiem sporo rzeczy.

Musimy wspomnieć, że T-Roc otrzymał również 5 z 5 gwiazdek oceny bezpieczeństwa, co jeszcze bardziej zwiększa okazję. Wreszcie, T-Roc reprezentuje całkiem możliwe, że słodki punkt całej gamy silników spalinowych VW dla tych, którzy nie szukają tak dużo miejsca, jak mogą ewentualnie dostać. To świetny all-arounder, a sprzedaż z pewnością to potwierdza.

  Wszystko o modelach 2023 VW ID 4

Co jest złego w VW T-Roc?

Żaden samochód nie jest idealny, dlatego też zamierzamy wymienić kilka minusów VW T-Roc, jak również. Po pierwsze, T-Roc nie oferuje najlepszej widoczności dzięki pochyłej linii dachu, a przestrzeń nad głową z tyłu mogłaby być lepsza tylko wtedy, gdyby dach nie zwężał się tak bardzo. Po drugie, T-Roc w środku wygląda trochę jak VW Polo, co można powiedzieć o Polo, ale nie o T-Rocu.

Trzeba też dodać, że T-Roc nie jest samochodem szczególnie charakternym w prowadzeniu. Ma być świetnym, wszechstronnym samochodem i taki jest, ale brakuje mu trochę charakteru. Jasne, T-Roc R Sport 300 KM jest nieco inny, ale ten samochód kosztuje ponad 50 000 dolarów, co jest dużą kwotą za małego crossovera klasy podstawowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z