Audi S5 Sportback Niezawodność

S5 to sportowy model A5. S5 Sportback jest połączeniem coupe, sedana i hatchbacka. Drzwi bagażnika samochodu otwierają się jak w hatchbacku, ale samochód jest jak 4-drzwiowe coupe. Nadwozie jest absolutnie sportowe, a mocny silnik również je wspiera.

Audi S5 Sportback

S5 jest napędzane bardzo mocnym silnikiem i ma silnik 3.0 L V6 twin-turbo. Silnik ten produkuje potężną moc 349 koni mechanicznych, a samochód może przejść od 0 do 60 mph w zaledwie 4,2 sekundy. Wygląd zewnętrzny samochodu jest strasznie piękny i sportowy. Poza wyglądem zewnętrznym, wnętrze S5 jest estetyczne, a jakość skóry jest również na najwyższym poziomie.

Niezawodność

S5 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem, ale jest zadowalający jeśli chodzi o samochody luksusowe. Samochody luksusowe nie zawsze mają najlepsze wyniki niezawodności ze względu na drogie części w nich zastosowane. Zastosowana w nich technologia jest bardziej podatna na usterki. S5 Sportback ma wynik niezawodności 52,35, co jest wynikiem nieco poniżej średniej.

Konserwacja

S5 ma również kilka typowych problemów, takich jak nagar i problemy ze skrzynią biegów. Problemy te nie należą do najważniejszych, ale kosztują sporo. Audisy zazwyczaj mają wyższe koszty utrzymania ze względu na ich luksusowe i złożone samochody.
S5 ma wysoką średnią roczną konserwację w wysokości 1 164 dolarów. Jeśli nie ma gwarancji dostępne, wymiana świec zapłonowych, klocki hamulcowe i wymiana oleju będzie kosztować dużo. Oprócz planowej konserwacji, istnieją duże szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważnych napraw w ciągu pierwszych 10 lat.

  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Niezawodność

Audi S5 Sportback – werdykt końcowy

S5 to z pewnością samochód sportowy z silnikiem turbo i jednym z najlepszych systemów napędu na wszystkie koła Audi. Dzięki temu auto ma jeszcze lepsze właściwości jezdne. Niepokojące są jednak koszty utrzymania i problemy z niezawodnością. Mimo to S5 jest świetnym samochodem dla entuzjastów prędkości.

FAQ

Czy Audi S5 Sportback to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Audi S5 Sportback jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Audi S5 Sportback?

Audi S5 Sportback to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc w Audi S5 Sportback i czy ma turbo?

Audi S5 Sportback ma 349 koni mechanicznych i 369 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Audi S5 Sportback ma 18 X 8,5-calowe aluminiowe koła przednie i 18 X 8,5-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Audi S5 jest drogie w utrzymaniu?

Roczne koszty utrzymania samochodu Audi S5 wynoszą $1,164. Roczne koszty utrzymania Audi S5 wynoszą średnio 1 164 $, a przeciętnego pojazdu – 651 $ rocznie. S5 jest znacznie tańsze w utrzymaniu.

Czy Audi S5 Sportback to dobry samochód?

Tak! Jest to naprawdę szybki samochód, który sprawi, że poczujesz, że żyjesz podczas jazdy na drodze. Zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup tego samochodu, jeśli chcesz czegoś innego niż zwykły nudny samochód.

  Audi A8 niezawodność

Jak długo wytrzyma Audi S5 Sportback?

Nowoczesne pojazdy, takie jak S5 Sportback, mogą wytrzymać od 150 000 do 200 000 mil przy rozsądnej konserwacji. Liczbę tę można osiągnąć, dbając o samochód i wykonując wszystkie zalecane czynności obsługowe. Należy również wymieniać wszystkie zużyte części, gdy ulegną uszkodzeniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z