Dodge Nitro Niezawodność

Dodge jest częścią grupy Fiat Chrysler, która znana jest głównie z samochodów sportowych i chłodnych. Nitro jest kompaktowym SUV-em, który przypomina wyglądem SUV-y Jeepa. Samochód jest świetny pod względem osiągów i przeciętny, jeśli chodzi o niezawodność.

Przegląd

Samochód został wycofany z produkcji w 2012 roku, ale nadal jest to świetny samochód do kupienia ze względu na jego świetne osiągi i wygląd. Występuje w dwóch układach napędowych, w tym z silnikiem 3,7 L i 4,0 L. Standardem jest 6-biegowa manualna skrzynia biegów, jest też opcja z napędem na 4 koła.

Niezawodność

Niezawodność jest kluczowym czynnikiem przed zakupem jakiegokolwiek samochodu. Aspekt niezawodności w samochodach Dodge w ciągu ostatnich kilku lat był całkiem dobry. Oceniono je na 3,5 z 5,0 i zajęły 19 miejsce wśród 32 marek samochodów pod względem niezawodności. Nitro jest również tylko średnia niezawodność samochodu z jego niezawodności 2,0 z 5,0 przez J.D Power.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest również wielką zaletą samochodów Dodge. Samochody Dodge są często poddawane crash-testom przez IIHS i NHTSA. Nitro został również przetestowany przez IIHS i uzyskał ocenę dobrą. Samochód posiada również wiele innych funkcji bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne, hamulce tarczowe, elektroniczna kontrola stabilności itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji jest również przydatna w ocenie niezawodności samochodu. Dodge ma przyzwoite doświadczenie, jeśli chodzi o stawki amortyzacji. Jednak Nitro jest starym samochodem, a mimo to nadal dobrze się sprzedaje.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to jeden z największych czynników decydujących o niezawodności samochodu. Dodge jest zazwyczaj nieco droższy w utrzymaniu w porównaniu do innych samochodów, a jego średni roczny koszt utrzymania wynosi 634 USD. Dodge Nitro ma utrzymanie i naprawy na poziomie 582 USD, co jest nadal niższe niż średni koszt utrzymania Dodge’a.

  Dodge Caliber Niezawodność

FAQ

Czy Dodge Nitro to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Dodge Nitro jest samochodem z napędem na cztery koła.

Ile miejsc jest w Dodge Nitro?

Dodge Nitro to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: 4WD Sport Utility

Jaka jest moc Dodge’a Nitro i czy ma on turbo?

Dodge Nitro ma 260 koni mechanicznych i 265 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe V6 o pojemności skokowej 4.0L/ Układ paliwowy to: Elektroniczny wtrysk paliwa.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Dodge Nitro ma aluminiowe przednie koła 20 x 7,5 cala i aluminiowe tylne koła 20 x 7,5 cala.

Jakie są główne problemy z Dodge Nitro?

Podczas omawiania wspólnych problemów z modelami Dodge Nitro 2007, 2008 i 2007, będą poruszane kwestie elektryczne. Właściciele z tych roczników skarżyli się na podświetloną kontrolkę akumulatora, losowo włączający się klakson i tryskające wodą wycieraczki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z