Lata, których należy unikać w przypadku Forda Edge – najlepsze i najgorsze lata

Ford Edge

Ford Edge jest obecny na rynku od 2006 roku do chwili obecnej. Ford Edge to wyjątkowy SUV typu crossover średniej wielkości z wysokiej klasy wyposażeniem i przestronną kabiną. Jest również praktyczny, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla rodzin. Jednak nie wszystkie roczniki Forda Edge są dobre, ponieważ niektóre z nich są niezawodne, a inne nie. Których roczników Forda Edge należy więc unikać?

Planując inwestycję w Forda Edge, powinieneś wiedzieć, że niektóre roczniki są warte inwestycji, a inne nie. Najlepszymi rocznikami Forda Edge, w które warto zainwestować, są roczniki 2014, 2018, 2019, 2021 i 2022. Nie należy natomiast inwestować w modele Forda Edge z lat 2011, 2012, 2013, 2015 i 2016.

Najlepsze lata modelu Ford Edge

2014

Rok modelowy 2014 Forda Edge jest częścią drugiej generacji Forda Edge. Samochód ten jest bardziej wyrafinowany niż modele Ford Edge pierwszej generacji. Przeprojektowano go z grillem przypominającym kratę w stylu explorer, reflektorami zespolonymi LED i nowymi reflektorami.

Podobnie jak większość samochodów na tej liście, Ford Edge 2014 zgłasza niewiele problemów, co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych modeli Forda Edge na rynku. Niektóre z najczęstszych problemów, z którymi boryka się Ford Edge z roku 2014, to problemy ze skrzynią biegów, odgłosy lizania kół podczas jazdy oraz złe dopasowanie podsufitki.

2018

Ford Edge to kolejny wyjątkowy i dobrze skonstruowany model Forda Edge. Charakteryzuje się on doskonałym prowadzeniem i dużą przestrzenią ładunkową. Mimo niezawodności, w tym roku modelowym również występują problemy, takie jak niebezpieczne układy elektryczne, niewyraźne oświetlenie zewnętrzne i wadliwa skrzynia biegów.

2019

Ford Edge 2019 jest znany ze swojej wszechstronnej konstrukcji i doskonałego systemu informacyjno-rozrywkowego. Jest również wyposażony w ekonomiczny silnik bazowy i jest wygodny. Pomimo tego, że jest to niezawodny samochód, w tym roku modelowym wycofano go z rynku z powodu nieprawidłowego montażu zaczepu napinacza pasa bezpieczeństwa kierowcy.

  Lata, których należy unikać w przypadku Forda Rangera - najlepsze i najgorsze lata

2021

Jeśli zależy Ci na płynnej, wydajnej i komfortowej jeździe dla Twojej rodziny, Ford Edge 2021 jest idealnym samochodem. Jednak i on został wycofany z rynku, ponieważ nieodpowiednia ilość środka smarnego w tylnym napędzie może spowodować zatarcie tylnej osi napędowej.

2022

Ford Edge 2022 jest nie tylko zaawansowany technologicznie, ale także zapewnia przyjemność z jazdy. Może pochwalić się takimi funkcjami, jak automatyczne hamowanie awaryjne, monitorowanie martwego pola, wspomaganie utrzymania pasa ruchu i wiele innych. W przeciwieństwie do większości samochodów na tej liście, użytkownicy Forda Edge z roku 2022 zgłosili tylko kilka problemów związanych z silnikiem.

Najgorsze lata produkcji Forda Edge

2011

Ford Edge 2011 jest częścią Forda Edge pierwszej generacji. Większość modeli Forda Edge z problemami pochodzi właśnie z pierwszej generacji. Ponadto rok modelowy 2011 jest jednym z najgorszych, ponieważ zarejestrowano w nim ponad 400 skarg. Głównym problemem w tym roku modelowym jest świecąca się lampka kontrolna drzwi.

2012

Podobnie jak jego poprzednik, Ford Edge 2012 również boryka się z wieloma problemami, ponieważ zarejestrowano w nim ponad 200 problemów. Najczęstsze z nich to problemy z układem wspomagania, odgłosy klikania kół podczas jazdy. Występują również problemy ze skrzynią biegów.

2013

Jest to najbardziej problematyczny model Forda Edge na rynku. Użytkownicy zarejestrowali ponad 500 problemów, co czyni go najgorszym rokiem modelowym Forda Edge. Niektóre z najczęstszych problemów występujących w Fordzie Edge z 2013 roku to: hałas powodujący klikanie, problemy ze skrzynią biegów, problemy z blokadą drzwi, problemy ze skrzynią biegów i problemy ze wspomaganiem.

  Czy Ford Ranger to dobry samochód?

2015 & 2016

Modele 2015 i 2016 Forda Edge są również zawodne, ponieważ mają wiele problemów. Nie są one jednak tak złe, jak w modelach z lat 2011 i 2013. Jednak ich posiadanie jest dość kosztowne, ponieważ wiąże się z większą liczbą problemów niż przeciętne problemy z Fordem Edge.

FAQ

Czy Ford Edge ma dużo problemów?

W przeciwieństwie do wielu modeli Forda, Ford Edge nie ma zbyt wielu problemów. Jest on bardziej niezawodny niż Ford Kuga i inne SUV-y Forda. Jednym z najczęstszych problemów występujących w Fordzie Edge są problemy z elektryką. Zdarzają się również problemy ze skrzynią biegów, silnikiem i wiele innych.

Jaki przebieg jest uważany za wysoki dla Forda Edge?

Gdy przebieg Forda Edge przekracza 100 000 mil, uznaje się, że ma on duży przebieg. Wynika to z faktu, że większość modeli Forda Edge zaczyna mieć poważne problemy po przejechaniu 100 tys. mil. Jeśli jednak samochód jest dobrze utrzymany, poważne problemy mogą zacząć się pojawiać po przejechaniu 150 tys. mil.

W którym roku Ford Edge miał problemy ze skrzynią biegów?

Modele Forda Edge wyprodukowane w latach 2011-2013 miały wiele problemów ze skrzynią biegów. Producent musiał wycofać kilka samochodów i naprawić problem. Mimo to, w roku modelowym 2018 Ford Edge również zgłaszał kilka problemów ze skrzynią biegów, takich jak zgrzytanie podczas przyspieszania, opóźnienia w zmianie biegów i trzęsienie się samochodu na drodze.

Czy warto kupić Forda Edge?

Ford Edge jest wart zakupu, jeśli chcesz mieć przestronnego, niezawodnego, wygodnego i praktycznego SUV-a typu crossover średniej wielkości. Jeśli jednak pragniesz luksusowego, stylowego samochodu o wysokich osiągach, to nie jest to samochód dla Ciebie. Wynika to z faktu, że jego wnętrze jest słabej jakości i nie radzi sobie tak dobrze jak większość konkurentów.

  Czy Ford Edge to dobry samochód?

Czy Ford Edge zachowuje swoją wartość przez lata?

Większość modeli Forda nie zachowuje swojej wartości, ponieważ nie są one zbyt niezawodne ani praktyczne. Jednak nie jest tak w przypadku Forda Edge, ponieważ dobrze trzyma on swoją wartość. Jest to jeden z modeli Forda o najlepszych wartościach odsprzedaży. Na przykład, ten samochód zostanie sprzedany za 79% ceny nowego Forda Edge.

W ciągu pięciu lat wartość Forda Edge spadłaby o około 51%, co nie jest wartością rewelacyjną, ale w porządku. Zatem wartość odsprzedaży Forda Edge powinna wynosić około 18 000 USD. Ale jeśli samochód jest dobrze utrzymany i w dobrym stanie, wartość ta może być jeszcze wyższa.

Wnioski

Przed zainwestowaniem w SUV-a Ford Edge warto poznać niektóre z najbardziej i najmniej niezawodnych roczników modelu. Pomoże Ci to wybrać samochód z mniejszą liczbą problemów i mniejszymi wydatkami na dłuższą metę. Podczas gdy niektóre lata modelowe, takie jak 2013, 2011 i 2012, mają wiele skarg, lata modelowe takie jak 2009, 2017 i 2021 zgłaszają mniej problemów.

Pomimo tego, że niektóre roczniki Forda Edge mają mniej problemów niż inne, ogólna trwałość tego SUV-a zależy od tego, jak dobrze go utrzymujesz i jakie masz nawyki związane z jazdą. Jeśli samochód jest regularnie konserwowany i ma dobre nawyki jazdy, powinien służyć przez bardzo długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z