Mercedes AMG GLC Klasa Coupe Niezawodność

Mercedes jest jednym z niemieckich gigantów motoryzacyjnych i jest dobrze znany na całym świecie ze swoich ekstrawaganckich pojazdów. Klasa GLC Mercedesa zajmuje się subkompaktowymi SUV-ami, a modele AMG Coupe to 5-drzwiowe SUV-y coupe z jeszcze lepszym silnikiem i wieloma innymi funkcjami.

Przegląd

Mercedes GLC-Class coupe ma zupełnie inny kształt w porównaniu do innych modeli. Modele AMG mają dwa rodzaje układów napędowych i wahają się od silnika 3,0 L V6 do największego silnika 4,0 L V8 Biturbo. Samochód jest wyposażony w standardowy system AWD i wiele innych funkcji, takich jak różne tryby jazdy, zawieszenie pneumatyczne itp.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy marki Mercedes są niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa GLC Coupe ma całkiem dobry wynik niezawodności 78 na 100 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem dla niemieckich pojazdów, ponieważ robili całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa AMG GLC została poddana testom zderzeniowym przez IIHS i NHTSA i otrzymała świetną ocenę bezpieczeństwa. Samochód jest również wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją, hamulce awaryjne itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a Klasa AMG GLC Coupe traci na wartości około 52% po 5 latach, co jest niemal standardem dla wielu pojazdów Mercedesa.

  Infiniti G25/G37 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane i kosztują dużo za ich utrzymanie. Klasa GLC Coupe ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące prawie 1000 dolarów rocznie, co jest dość wysokie w porównaniu z wieloma rywalami.

FAQ

Czy Mercedes-AMG GLC-Class Coupe to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mercedes-AMG GLC-Class Coupe to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedes-AMG GLC-Class Coupe?

Mercedes-AMG GLC-Class Coupe to samochód posiadający 5 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Mercedes-AMG GLC-Class Coupe i czy ma turbo?

Mercedes-AMG GLC-Class Coupe ma 385 koni mechanicznych i 384 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.0 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Mercedes-AMG GLC-Class Coupe?

6,7 cala ( 17,02 cm )

Jaki typ kół posiada?

Mercedes-AMG GLC-Class Coupe ma aluminiowe koła przednie 20 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 8,5 cala.

Czy warto kupić Mercedesa GLC?

Mercedes-Benz GLC 300 to świetny wybór, jeśli szukasz małego luksusowego SUV-a. GLC 300 jest wyceniony na 43 200 dolarów. Choć cena ta wydaje się wysoka jak na tak kompaktowego SUV-a jak Mercedes, to w rzeczywistości jest całkiem rozsądna.

  Alfa Romeo Giulia Niezawodność

Co jest lepsze GLC czy GLC Coupe?

Jeśli chcesz luksusową jazdę, która może obsługiwać wszystko, od jazdy miejskiej do off-roadingu, to GLC coupe będzie najlepszym zakładem. Ma więcej mocy, więcej komfortu i więcej stylu niż GLC.
GLC Coupe z 2022 roku jest standardowo wyposażony w stały napęd na wszystkie koła 4MATIC(r), a SUV GLC z 2022 roku nie. Jest to kluczowa różnica w zakresie osiągów. Oba modele wyposażone są w oszczędzający paliwo ECOSTART(r) oraz automatyczną skrzynię biegów 9G-TRONIC (r) z łopatkami do zmiany biegów.

Czy GLC Coupé to samochód rodzinny?

GLC Coupe to pięciomiejscowy rodzinny SUV, który posiada Klasę GLC. Charakteryzuje się jednak również niższą linią dachu, aby dopasować się do swojej ceny coupe. Dla większości Coupe nadal świetnie sprawdza się jako samochód rodzinny.

Który jest lepszy BMW X3 czy Mercedes GLC?

Testy MotorTrend wykazały, że GLC przewyższa X3 pod względem przyspieszenia i hamowania. X3 xDrive30i przyspieszał od 0-60 mph w 6,3 sekundy. GLC300 z 2017 roku, które mieliśmy przez rok, było w stanie zrobić to samo w 6,9 sekundy. Modelowi z 2020 roku zajęło to jednak tylko 5,4 sekundy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z