Najczęstsze problemy z BMW M760i

Najczęstsze problemy z BMW M760i

Kiedy zdecydujesz się zainwestować w mocny, luksusowy i wydajny samochód, taki jak BMW M760i, konieczna jest jego właściwa konserwacja. Niewłaściwa konserwacja samochodu może doprowadzić do kilku poważnych problemów, które będą kosztować Cię tysiące dolarów. Ale jakie są niektóre z typowych problemów z BMW M760i?

Najczęstsze problemy z BMW M760i to nieprawidłowy zapłon silnika, awaria zamków drzwi, awaria klimatyzacji, niskie ciśnienie oleju, problemy z elektrycznymi szybami, niewygodny przedni fotel pasażera i utrata mocy hamulców. Ponadto użytkownicy mogą doświadczać problemów z silnikiem i chłodzeniem silnika, które spowodowały, że BMW wycofało z rynku kilka modeli BMW M760i z lat 2017-2018.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW M760i?

Problem z silnikiem i chłodzeniem silnika

Silnik N74 firmy BMW jest jednym z najmocniejszych i najbardziej niezawodnych silników BMW na rynku. Dlatego też nie było wielu przypadków jego wycofania z rynku, jak w przypadku innych silników BMW. Producent przyznał jednak, że występują problemy z silnikiem i chłodzeniem silnika.

W rezultacie kilka modeli BMW M760Li xDrive z lat 2017-2018 musiało zostać wycofanych z rynku. Samochody te zostały wycofane z rynku, ponieważ były wyposażone w niewłaściwy przewód chłodnicy oleju silnikowego. W związku z tym usterka powodowała wyciek oleju w komorze silnika. Problem ten został rozwiązany poprzez wymianę przewodu chłodnicy oleju silnikowego.

Niewypał silnika

Niewypał silnika powoduje, że silnik pracuje bardzo źle na biegu jałowym, a wskazówka obrotów porusza się w górę i w dół, zamiast utrzymywać stałą prędkość. Główną przyczyną tego problemu jest uszkodzony pakiet cewek, uszkodzony wałek rozrządu lub uszkodzony czujnik wału korbowego. Aby rozwiązać problem, należy sprawdzić, która część jest uszkodzona i zlecić jej wymianę.

Niskie ciśnienie oleju

Możesz zauważyć, że ciśnienie oleju w Twoim samochodzie drastycznie się obniżyło. Co więcej, może zapalić się kontrolka „check engine”, aby ostrzec użytkownika. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz zużytą lub uszkodzoną uszczelkę filtra oleju, która przecieka. Wymienić uszkodzoną uszczelkę filtra oleju.

  BMW 116i - wszystko, co musisz wiedzieć

Awaria klimatyzacji

W niektórych przypadkach klimatyzacja może wydmuchiwać lodowate powietrze tylko przy najzimniejszym ustawieniu. Jest to znak, że M760i ma uszkodzony skraplacz. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić go na nowy skraplacz klimatyzacji.

Problemy z elektrycznymi szybami

Innym częstym problemem występującym w modelach BMW M760i jest awaria elektrycznych szyb. Dzieje się tak z powodu awarii regulatora, który uniemożliwia płynne poruszanie szybami elektrycznymi w górę i w dół. Aby rozwiązać ten problem, konieczna jest wymiana regulatora szyb.

Niewygodny przedni fotel pasażera

Mimo że ten problem nie występuje często, niektórzy użytkownicy M760i zgłaszali go. Dotknięci tym problemem użytkownicy twierdzą, że przedni fotel pasażera jest niewygodny podczas dłuższych podróży, ponieważ zagłówek jest dość trudny do regulacji. Inny użytkownik stwierdził, że zagłówek jest nie tylko niewygodny, ale i niebezpieczny.

Ponadto przednie siedzenie nie posiada podparcia lędźwiowego, które jest dostępne dla fotela kierowcy i tylnych siedzeń. BMW musi poprawić komfort przedniego fotela pasażera.

Awaria zamków drzwi

Niektórzy użytkownicy BMW M760i zgłaszali, że ich drzwi nie zamykały się przy użyciu pilota, ale zamykały się po użyciu kluczyków samochodowych. Jest to oznaka uszkodzonego silnika zamka drzwi lub rozładowanej baterii w pilocie. Spróbuj wymienić baterię, a jeśli problem nadal występuje, wymień silnik zamka drzwi.

Utrata siły hamowania

Ten problem został zaobserwowany przez 2020 właścicieli BMW M760i. Większość użytkowników skarżyła się na dramatyczną utratę siły hamowania, przez co samochód długo zatrzymywał się. Jest to wynik usterki zintegrowanego zespołu hydraulicznego układu hamulcowego. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić cały zespół hydrauliczny zintegrowanego układu hamulcowego.

  Czy BMW i8 to dobry samochód?

FAQ

Czy BMW M760i jest niezawodne?

Nie, BMW M760i jest jednym z najmniej niezawodnych modeli BMW na rynku. Większość agencji zajmujących się niezawodnością oceniła niezawodność tego samochodu poniżej średniej. Na przykład, Repairpal przyznał mu ocenę 2,5 na 5,0. Poza tym, utrzymanie tego samochodu jest bardzo kosztowne, a jeśli nie jest on konserwowany, mogą wystąpić poważne problemy przed przejechaniem ponad 150 tys. km.

Czy utrzymanie BMW M760i jest drogie?

Tak, utrzymanie BMW M760i jest bardzo drogie. Ten model jest wyposażony w drogie części, których wymiana, gdy się zużyją lub ulegną uszkodzeniu, jest kosztowna. Ponadto koszt serwisu jest dość wysoki, co zwiększa całkowity koszt napraw i konserwacji.

Średnio właściciel BMW M760i musi wydać co najmniej 1000 USD rocznie na naprawę swojego samochodu. Jest to więcej niż średni roczny koszt utrzymania sedana w branży, który wynosi 792 USD.

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW M760i zaczyna mieć problemy?

Jeśli BMW M760i jest dobrze utrzymywane, nie będzie miało wielu problemów przed przejechaniem 150 000 mil. Niemniej jednak większość BMW M760i zaczyna mieć drobne problemy już po przejechaniu 50 000 km. Takie rzeczy jak świece zapłonowe i cewki zapłonowe zużywają się szybciej niż inne części. Należy więc uważać, aby wymienić je na czas, zanim wpłyną na inne części.

Jaki jest najlepszy rok dla BMW serii 7?

BMW serii 7 miało na przestrzeni lat kilka wyjątkowych modeli samochodów. Jednak najbardziej wyjątkowym rokiem modelowym BMW serii 7 jest model 2012. Następne w kolejności są modele z lat 1993, 2011, 2008 i 2016. BMW serii 7 z roku 2012 ma mniej problemów, ale za to świetnie się sprawuje.

  Najlepszy mały hatchback BMW

BMW serii 7 z 2012 roku zostało wyposażone w 4,4-litrowy silnik N63 twin-turbo V8, który jest jednym z najlepszych silników BMW.

Z jakim silnikiem jest wyposażone BMW M760i?

BMW M760i jest wyposażone w 6,6-litrowy silnik benzynowy N74 V12 twin-turbo. Silnik ten jest bardzo mocny, ponieważ osiąga maksymalną moc 600 KM przy 5500 obr/min i moment obrotowy 627 lb-ft przy 1550 obr/min. Ogólnie rzecz biorąc, silnik BMW N74 jest niezawodny, jeśli jest dobrze utrzymany. Wymaga regularnej wymiany oleju i należy stosować odpowiedni olej, aby zapewnić trwałość i wydajną pracę silnika.

Podsumowanie

BMW M760i nie jest Twoim przeciętnym sedanem. Nie tylko jego koszt początkowy jest wysoki, ale również koszty utrzymania są dość wysokie. Jeśli jednak chcesz obniżyć całkowity koszt napraw i konserwacji, dbanie o luksusowego sedana wysokiej klasy ma kluczowe znaczenie.

Powyższe problemy są często spotykane w BMW M760i, ale można ich uniknąć, stosując się do zaplanowanych usług serwisowych BMW. Poza tymi problemami BMW M760i nadal oferuje bogactwo, doskonałe osiągi, komfort i zaawansowane technologicznie funkcje.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z