Hyundai i30 vs VW Golf – który jest lepszy?

Hyundai i30

Świat hatchbacków jest wypełniony dziesiątkami na dziesiątki wspaniałych opcji w wielu kategoriach cenowych. Volkswagen Golf jest jednym z pionierów w tym segmencie i nadal raczkuje w popularności nawet po 8 różnych generacjach. Hyundai i30 z drugiej strony nie jest prawie tak długo, jak Golf jest, ale nadal udaje się prześcignąć VW Golf w niektórych rynkach.

W tym artykule, mamy zamiar porównać te dwa hatchbacki i powiedzieć, dlaczego należy przejść do jednego nad drugim. Mamy zamiar wprowadzić Cię do wszystkich ins i outs obu modeli, powiemy Ci, który ma lepszy silnik, który jest bardziej praktyczny, który jest bardziej wydajny, bezpieczniejsze, szybsze, bardziej pożądane, i wszystko inne, co musisz wiedzieć. Tak więc, Hyundai i30 vs VW Golf – który jest lepszy?

Po pierwsze, VW Golf może mieć więcej niż pięć różnych układów napędowych w zależności od rynku i poziomu wykończenia. Hyundai i30 występuje tylko w wersji z silnikiem benzynowym, natomiast Golf może występować w wariantach benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych. VW Golf jest również nowszy model z dwóch, co oznacza, że powinien być bardziej nowoczesny i aktualne.

Niezawodność jest gdzie i30 bierze go, ale nie przez cały dużo. Golf jest również nieco droższym samochodem, ale różnicę w cenie można odczuć dość łatwo. Praktyczność jest nieco lepsza w przypadku VW Golfa, ale obie te cechy są zgodne z większością innych hatchbacków z tego segmentu.

Hyundai i30

Możesz dostać i30 za cenę wywoławczą około 20.000 dolarów na różnych rynkach, podczas gdy i30N Performance będzie cię odzyskać więcej niż dwa razy tyle pieniędzy. Normalny i30 jest dostępny z dwoma oddzielnymi silnikami benzynowymi. Pierwszy z nich to rzędowy 3-cylindrowy silnik 1.0L o mocy 120 KM, podczas gdy drugi to 4-cylindrowy 1.5L o mocy 160 KM. Na szczycie stoi i30 N z 4-cylindrowym silnikiem turbo o mocy 275 KM 2.0L.

  Hyundai Nexo Niezawodność

6-biegowa manualna jest standardem, ale można uaktualnić do 7-biegowej automatycznej DCT. Wszystkie wersje i30 mają napęd na cztery koła, w tym i30 N. Pod względem stylistycznym i30 nie zdobędzie w najbliższym czasie żadnych nagród, zwłaszcza gdy porównamy go z większością nowoczesnych hatchbacków. Wnętrze jest bardzo podobne, ponieważ zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, ale w najbardziej nieciekawy sposób.

Niezawodność jest doskonała we wszystkich modelach, a wrażenia z jazdy również są dość normalne, z wyjątkiem modelu i30 N, który daje naprawdę dużo radości z jazdy. Praktyczność jest w porządku jak na ten segment, co oznacza, że i30 nie jest ani najbardziej, ani najmniej praktycznym samochodem.

VW Golf

VW Golf zaczyna się od kilku tysięcy dolarów więcej niż i30 dla modelu podstawowego, podczas gdy top-spec Golf R kosztuje kilka tysięcy dolarów więcej niż i30 N. Engine-wise, VW Golf pochodzi w praktycznie wszystkich wariantach. Możesz dostać model benzynowy ze standardowym 3-cylindrowym silnikiem 1,0L o mocy 90-110 KM, 4-cylindrowym silnikiem 1,5L o mocy 130-150 KM lub top-spec 2,0L 4-cylindrowym o mocy do 320 KM w Golfie R.

Pod względem stylistycznym VW Golf wygląda naprawdę świeżo, ale od razu widać, że VW nie stworzył zupełnie nowego Golfa, ponieważ Mk8 jest oczywiście oparty na Mk7. Wygląd zewnętrzny jest bardzo zależny od specyfikacji, co oznacza, że Golf może wyglądać zarówno niesamowicie, jak i naprawdę brzydko. Wnętrze jest mieszane, ponieważ oferuje wiele funkcji, ale łatwość obsługi i wybór materiałów są wątpliwe.

  Hyundai Santa Fe Sport Niezawodność

Pod względem niezawodności VW Golf jest gorszy od i30 i to się w najbliższym czasie nie zmieni. VW Golf jest dość wygodny w prowadzeniu, ma świetną widoczność we wszystkich kierunkach i dość dużą przestrzeń w bagażniku. Również przestrzeń na tylnych siedzeniach jest naprawdę dobra, jak to często bywa w przypadku VW Golfa.

Verdict – The VW Golf is better

Volkswagen Golf zawsze był szczytem motoryzacyjnego designu hatchbacka na więcej sposobów niż jeden. Po pierwsze, VW jest jedną z najbardziej znanych i ikonicznych marek w historii motoryzacji. VW Golf istnieje od dziesięcioleci, co oznacza, że VW włożył wiele wysiłku, czasu, pieniędzy i energii korporacyjnej w to, aby Golf pozostał na szczycie.

Design-wise, VW Golf modele z R-Line, GTD, lub GTI wykończenia wyglądają o wiele lepiej niż jakikolwiek i30. Wnętrze jest znacznie lepsze z Golfem, ale jeśli nie określisz ich wystarczająco wysoko, oba będą wyglądać tanio w środku. VW Golf oferuje więcej miejsca siedzącego, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ VW Golfy zawsze były znane z dużej ilości miejsca, ale i30 oferuje 5 litrów więcej przestrzeni bagażnika.

Niezawodność jest lepsza w przypadku i30, cena jest lepsza w przypadku i30, a łatwość użytkowania jest lepsza w przypadku i30. Z drugiej strony VW ma więcej silników, więcej mocy, więcej miejsca, więcej technologii i bardziej pożądaną odznakę.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i30 jest bardziej wydajny niż VW Golf?

Najwięcej MPG, które uzyskasz z Hyundai i30 to między 40 a 50MPG, przy czym to drugie jest możliwe tylko wtedy, gdy jeździsz jak absolutna babcia. Z drugiej strony, VW Golf może łatwo osiągnąć 50MPG z modeli benzynowych, podczas gdy modele diesel może osiągnąć zdumiewające 70MPG w najlepszym przypadku.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i10

Ponadto VW Golf jest oferowany z dwoma silnikami hybrydowymi, z których jeden może zwrócić do prawie 200MPG.

Czy Hyundai i30 jest bezpieczniejszy od VW Golfa?

Zarówno Golf, jak i i30 to samochody oceniane na 5 gwiazdek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i oba są dostępne z praktycznie wszystkimi systemami wspomagania znanymi w świecie hatchbacków. Oczywiście, za większość z nich trzeba dodatkowo zapłacić, ale musimy też wspomnieć, że Hyundai oferuje więcej zestawów bezpieczeństwa w standardzie.

Czy Hyundai i30 jest lepszym samochodem rodzinnym niż VW Golf?

Mimo że Hyundai i30 jest świetnym samochodem rodzinnym, VW Golf może być po prostu najlepszym samochodem rodzinnym. VW Golf oferuje mnóstwo miejsca, a wielkość bagażnika jest niemal identyczna. Naprawdę nie można dokonać złego wyboru, ponieważ oba są wspaniałymi samochodami rodzinnymi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z