Najczęstsze problemy z Hyundai i10

Najczęstsze problemy z Hyundai i10

Hyundai i10 to mały samochód miejski, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2007 roku i nadal jest w ciągłej produkcji. Zastąpił on ustępującego Hyundai Altos jako samochód klasy podstawowej Hyundai i od tego czasu zrodził trzy różne generacje. Wygląda na to, że Hyundai powoli wycofuje i10, co oznacza, że nie zobaczymy czwartej generacji w ogóle.

Według większości badań niezawodności i wykresów, i10 wydaje się być naprawdę niezawodnym samochodem. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ i10 jest podstawowym samochodem Hyundai’a, a więc nie jest tak skomplikowany jak niektóre modele z wyższej półki. Biorąc pod uwagę fakt, że Hyundai robi niezawodne samochody jako całość, ta kombinacja okazała się działać całkiem dobrze z i10.

Tak czy inaczej, żaden samochód nie jest pozbawiony wad, a my zamierzamy wspomnieć o wspólnych problemach z Hyundai i10 w tym artykule. Obejmują one problemy związane z przekładnią, problemy elektryczne, problemy z hamulcami, problemy z klimatyzacją i problemy z zawieszeniem.

Dobrą wiadomością jest to, że i10 jest dość tani samochód do posiadania, co oznacza, że nie będzie złamać bank, jeśli chodzi o czas konserwacji. W sumie, i10 jest dość bezproblemowym samochodem, ale należy o niego odpowiednio zadbać, w przeciwnym razie, w końcu zawiedzie.

Hyundai i10 – problemy ze skrzynią biegów

Jeśli rozważasz zakup ręcznej skrzyni biegów i10, musisz być świadomy, że często są one wyposażone w problematyczne sprzęgła. Są one znane z tego, że zużywają się szybciej w porównaniu do większości samochodów, które wymagają wymiany całego sprzęgła. Klocki sprzęgła nie są po prostu na równi z resztą systemu, a zatem są podatne na nadmierne zużycie.

  Hyundai Equus Niezawodność

Wielu właścicieli zgłaszało również problemy z włączaniem biegu wstecznego, ponieważ shifter często odmawia włączenia biegu wstecznego, zwłaszcza przy rozruchu. Co gorsza, samo sprzęgło nie jest jedynym potencjalnym problemem, ponieważ istnieje wiele innych różnych elementów skrzyni biegów, które również mogą często ulegać awarii.

Hyundai i10 – problemy z elektryką

Praktycznie wszystkie modele Hyundai cierpią z powodu jakiejś formy problemów elektrycznych, a i10 nie jest inny. Modele i10 wykonane między 2015 a 2018 rokiem są podatne na awarię przełączników regulacji reflektorów, które ostatecznie wyłączają cię z regulacji położenia reflektorów, co może być problemem w częstych czasach.

Silnik układu kierowniczego może również zawieść i będzie wymagał wymiany, jeśli chcesz, aby Twój układ kierowniczy był zawsze płynny i lekki. Inne problemy elektryczne obejmują problemy z niektórymi przełącznikami wewnętrznymi i przyciskami, problemy związane z czujnikami i potencjalnie nawet poważniejsze problemy z okablowaniem i alternatorem/akumulatorem.

Hyundai i10 – problemy z hamulcami

Problemy z hamulcami nie są obecnie tak powszechne w większości modeli Hyundai, ale wydaje się, że i10 cierpi z powodu przyklejania się tylnych klocków hamulcowych do zacisków. Może to być bardzo niebezpieczne, jeśli Twój i10 zdecyduje, że chce kontynuować hamowanie. Niektórzy właściciele zgłosili, że dzieje się to przy prędkościach autostradowych, co stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W związku z tym, upewnij się, że przechodzisz przez swoje tylne klocki hamulcowe, gdy tylko serwisujesz samochód. Powinieneś zabrać swój samochód do dealera Hyundai, aby doświadczony mechanik mógł przyjrzeć się twoim tylnym hamulcom. Nigdy nie jest dobrym pomysłem ignorowanie jakichkolwiek problemów związanych z hamulcami, ponieważ są one głównym mechanizmem bezpieczeństwa.

  Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Hyundai i10 – problemy z klimatyzacją

Układ klimatyzacji jest również stosunkowo częstym utrapieniem w wielu modelach Hyundai i wygląda na to, że i10 jest jednym z takich modeli. Najczęstsze problemy z klimatyzacją dotyczą uszkodzonych skraplaczy, zatkanych przewodów klimatyzacji, brudnych filtrów gąbkowych, a czasem nawet przepływu klimatyzacji. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to serwisować swój układ klimatyzacji co roku.

Jeśli tego nie zrobisz, istnieje duża szansa, że te problemy będą się sumować i w końcu będziesz musiał wymienić cały system, co może kosztować tysiące dolarów.

Hyundai i10 – problemy z zawieszeniem

Modele i10 o większym przebiegu mają tendencję do doświadczania różnych problemów z zawieszeniem, które wahają się od uszkodzonych amortyzatorów aż do bardziej poważnych problemów, takich jak ugięcia lub uszkodzenia komponentów. Jeśli usłyszysz dziwne odgłosy stukania lub uderzania dochodzące z nadkola, pamiętaj, aby jak najszybciej zabrać swój model i10 do dealera.
Problemy związane z zawieszeniem, takie jak te, mogą mieć poważny wpływ na ogólne wrażenia z jazdy i wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai i10?

Jeśli szukasz stosunkowo niedrogiego, taniego w eksploatacji i łatwego w utrzymaniu miejskiego hatchbacka, i10 powinien znaleźć się na Twoim celowniku. Jest to mały, zgrabny, dobrze wyposażony samochód, który może zrobić wszystko, co chcesz, bez żadnych problemów. Jest tani w eksploatacji, tani w tankowaniu, tani w ubezpieczeniu i tani w naprawie, jeśli coś pójdzie nie tak.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Jednakże, jeśli pochodzą z luksusowego samochodu lub nie lubisz naprawdę małe samochody, jesteś lepiej pominąć i10 i iść na coś innego. Nie jest to samochód przeznaczony do przewożenia pasażerów z tyłu przez cały czas, co oznacza, że powinieneś uaktualnić do czegoś większego.

Jakie samochody rywalizują z Hyundai i10?

Obecny przemysł samochodowy oferuje dziesiątki małych samochodów miejskich, takich jak VW Polo, Kia Picanto, Ford Fiesta, Toyota Aygo, Citroen C1 i Peugeot 108. Samochody te są niezwykle popularne w ciasnych centrach miast, zwłaszcza w Europie, gdzie ulice są często wąskie i wypełnione samochodami, rowerami i pieszymi.

Czy Hyundai i10 to dobry samochód używany?

Hyundai i10 może być naprawdę dobrym samochodem używanym, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają naukę jazdy. Główną zaletą i10 jest to, że nie zamierza rozbić banku w żaden sposób wyobrażalny. Jednak nadal udaje się być dość wygodne i w stanie zrobić długodystansowe podróże bez żadnych problemów.

Jeśli pójdziesz na model z wyższej półki, powinieneś być zadowolony z poziomu wyposażenia, jak również. Jest to niezawodny samochód, który prawdopodobnie będzie Ci służył przez lata i dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem na całym świecie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z