Najczęstsze problemy z BMW X4

Najczęstsze problemy z BMW X4

BMW X4 to stylowy, mocny i luksusowy kompaktowy SUV. Jednak jak większość samochodów, również ten kompaktowy SUV ma pewne problemy, na które warto zwrócić uwagę. Jakie są jednak najczęstsze problemy z BMW X4?

Najczęstsze problemy z BMW X4 to nieprawidłowo działające poduszki powietrzne, problemy z turbo wastegate, wadliwy układ elektryczny, zatkany filtr DPF, nieuruchamianie silnika, utrata panowania nad kierownicą i nieprawidłowe rozpoznawanie blokady pasów bezpieczeństwa. Te i wiele innych problemów sprawiają, że BMW X4 jest jednym z najmniej niezawodnych modeli BMW.

Jakie są najczęstsze problemy z X4?

Nieprawidłowo działające poduszki powietrzne

BMW zazwyczaj wycofuje niektóre samochody z rynku, jeśli wykryje w nich problem produkcyjny. Kilka modeli BMW X4 z lat 2017-2019 było wyposażonych w wadliwe poduszki powietrzne. Firma BMW odkryła, że połączenie śrubowe z poduszki powietrznej pasażera do deski rozdzielczej mogło nie być wykonane zgodnie ze specyfikacją.

Dlatego w przypadku aktywacji poduszki powietrznej pokrywa deski rozdzielczej może pęknąć na kawałki i zostać rzucona na pasażera, co zwiększa ryzyko odniesienia obrażeń w razie wypadku.

Wadliwy układ elektryczny

Podobnie jak większość BMW, również BMW X4 cierpi z powodu wadliwego układu elektrycznego. Może to być spowodowane przez kilka czynników, takich jak uszkodzony rozrusznik, korozja na zaciskach akumulatora, błąd immobilizera, zatkany filtr paliwa, rozładowany akumulator 12 V, przepalony bezpiecznik lub uszkodzony alternator. Jeśli w Twoim samochodzie występują problemy z elektryką, upewnij się, że usunięto przyczynę problemu.

Problemy z zaworem wastegate

Ten problem jest powszechny w modelach BMW X4 z silnikiem benzynowym. Przepustnica turbo staje się głośna, co powoduje zapalenie się lampki kontrolnej silnika i stopniowe zatrzymywanie się samochodu. Należy pamiętać, że ten konkretny problem jest zwykle spowodowany starzeniem się turbosprężarki. Jeśli więc turbosprężarka jest zużyta, należy ją wymienić.

  Niezawodność BMW VS Camaro - co jest lepsze?

Silnik nie daje się uruchomić

Głównymi przyczynami nieuruchamiania silnika są problemy z elektryką. Przedstawiliśmy już kilka głównych problemów elektrycznych, a niektóre z nich mogą mieć wpływ także na silnik. Na przykład korozja na zaciskach akumulatora, pusty zbiornik gazu, uszkodzony alternator i zepsuty rozrusznik mogą uniemożliwić uruchomienie silnika.

Jeśli chcesz, aby silnik działał optymalnie, zadbaj o usunięcie podstawowych problemów związanych z układem elektrycznym i silnikiem.

Zatyka się filtr DPF

Filtr DPF lub filtr cząstek stałych zapycha się, gdy nie może spalić całego nadmiaru cząstek stałych, które filtruje ze spalin samochodu. W rezultacie samochód nie jest w stanie się zregenerować i filtr DPF ulega zatkaniu.

Jeśli zatkanie nie jest zbyt duże, można spróbować odblokować filtr DPF, dobrze rozgrzewając silnik i jeżdżąc z dużą prędkością przez około 10-20 minut. To powinno wystarczyć do odblokowania filtra DPF. Jeśli jednak filtr DPF jest uszkodzony, konieczna będzie jego wymiana.

Wadliwe rozpoznawanie blokady pasów bezpieczeństwa

Kolejnym problemem, który zmusił BMW do wycofania niektórych modeli BMW z rynku, jest wadliwe rozpoznawanie blokady pasów bezpieczeństwa. Problem ten został wykryty w niektórych modelach BMW X4 z roczników 2019 i 2020. Przypuszczano, że przewód łączący czujnik halla z klamrą pasa bezpieczeństwa może być bardzo krótki.

W rezultacie czujnik może odłączyć się od klamry, powodując błędne rozpoznanie blokady pasa bezpieczeństwa, co wpływa na działanie systemu bezpieczeństwa i uruchomienie poduszki powietrznej, zwiększając ryzyko obrażeń w razie wypadku.

  Najczęstsze problemy z BMW 650i

Utrata kontroli nad kierownicą

Problem ten występuje w modelach 2018 i 2019 BMW X4M. Kierownica traci kontrolę z powodu uszkodzenia drgań zmęczeniowych drążka kierowniczego. Ponadto, awaria zmęczenia wibracyjnego występuje z powodu wyjątkowego obciążenia zginającego. W takim przypadku koło traci kontrolę nad jedną stroną samochodu, zwiększając ryzyko wypadku.

Dobra wiadomość jest taka, że BMW wycofało wszystkie samochody z tą usterką i naprawiło je. Dlatego, jeśli inwestujesz w używane BMW X4M z 2018 lub 2019 roku, upewnij się, że problem ten został naprawiony, zanim za nie zapłacisz.

FAQ

Czy BMW X4 jest niezawodne?

Nie, BMW X4 należy do najmniej niezawodnych modeli BMW na rynku. Jest jednak bardziej niezawodne niż BMW X5, które jest jednym z najmniej niezawodnych luksusowych SUV-ów na rynku. Wiele agencji zajmujących się niezawodnością przyznało BMW X4 ocenę powyżej średniej, która jest sprawiedliwa, ale nie rewelacyjna.

Czy BMW X4 jest tanie w utrzymaniu?

Nie, BMW X4 jest dość drogie w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że nie tylko zgłasza więcej problemów niż przeciętnie, ale również jego części i serwis są dość kosztowne. Na przykład roczny koszt naprawy BMW X4 wynosi około 988 USD, czyli więcej niż średni roczny koszt utrzymania średniej wielkości SUV-a, który wynosi 652 USD.

Jak długa jest żywotność BMW X4?

Przy prawidłowej konserwacji BMW X4 może przejechać ponad 200 000 mil. Jeśli jednak nie jest dobrze utrzymane, samochód może mieć trudności z przejechaniem ponad 150 000 mil. Ponadto z wiekiem samochód będzie wymagał poważnych napraw, których nie należy ignorować. Dbałość o takie kosztowne naprawy sprawi, że samochód będzie służył dłużej niż przeciętny SUV.

  BMW Z4 VS Porsche Boxster - co jest lepsze?

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW X4 zaczyna mieć problemy?

BMW X4 nie jest tak niezawodne jak BMW X3. Dlatego problemy zaczynają się już po przejechaniu 50 000 mil. Jednak przy odpowiedniej dbałości i konserwacji użytkownik może zacząć mieć poważne problemy po przejechaniu 100 000 mil. Jeśli więc będziesz przestrzegać zalecanego przez BMW harmonogramu przeglądów serwisowych, nie wydasz dużo pieniędzy na naprawy i konserwację.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy kupujesz nowe, czy używane BMW X4, ważne jest, abyś znał niektóre problemy, z którymi możesz się zetknąć podczas posiadania samochodu. Teraz, gdy znasz już niektóre z typowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy BMW X4, możesz przejść do właściwej konserwacji swojego samochodu, aby uniknąć większości z nich.

Podsumowując, BMW X4 to wciąż elegancki, wydajny, komfortowy i luksusowy samochód. Ponadto jest łatwy w obsłudze i ma wysokiej jakości wnętrze. Jest jednak dość drogie i ma mniejszą przestrzeń bagażnika niż większość jego konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z