Najczęstsze problemy z Mercedes GL450

Mercedes GL450 problemy

Modele Mercedes GL/GLS reprezentują najwyższy szczebel luksusowych samochodów terenowych Mercedesa, które zostały stworzone z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu wszystkim siedmiu pasażerom. Samochody te są duże, szerokie, ciężkie i długie, co oznacza, że nie należą do najłatwiejszych w prowadzeniu, ale za to są jednymi z najbardziej komfortowych.

Z tak wielką masą wiąże się kilka wyraźnych zastrzeżeń, z których wiele jest bezpośrednio związanych z problemami, z jakimi borykają się modele GL450. Model GL450 był produkowany w latach 2007-2017 i w tym czasie GL był stale udoskonalany, aż do momentu zastąpienia go modelem GLS.

Pierwsza generacja modelu GL450 (X164) została wprowadzona na rynek w 2006 roku, a jej główne problemy to problemy z poduszkami powietrznymi, zawieszeniem i układem kierowniczym. Druga generacja modelu GLE450 (X166) została wprowadzona w 2013 roku. Ten model GL450 jest o wiele bardziej aktualny i niezawodny niż pierwsza generacja.

Najbardziej dokuczliwe problemy, z jakimi boryka się druga generacja GL450, to problemy z układem elektrycznym, problemy z siedzeniami i silnikiem. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie modele GL są skomplikowane i drogie w utrzymaniu, co sprawia, że są podatne na wszelkiego rodzaju problemy, jeśli nie dba się o nie we właściwy sposób.

Problemy z poduszką powietrzną w Mercedesie GL450 (X164)

Model X164 GL450 był również częścią strasznej akcji wycofywania samochodów Mercedes Takata, która obejmowała wszelkiego rodzaju wadliwe poduszki powietrzne i wadliwe systemy uruchamiania poduszek powietrznych w praktycznie wszystkich modelach Mercedesa z tamtej epoki. Problem polega na tym, że dotyczyło to tak wielu modeli Mercedesa, a zatem nadal istnieje wiele modeli Mercedesa z nierozwiązanymi problemami związanymi z poduszkami powietrznymi.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem używanego modelu X164 GL450 lub innego Mercedesa z tej epoki, powinieneś sprawdzić, czy samochód, który oglądasz, ma rozwiązane wszystkie te problemy. Jeśli nie, ryzykujesz potencjalnie śmiertelne konsekwencje, ponieważ nigdy nie masz pewności co do swoich poduszek powietrznych.

  Range Rover vs. Mercedes: Niezawodność

Problemy z zawieszeniem Mercedesa GL450 (X164)

GL450 jest flagowym modelem siedmiomiejscowego pełnowymiarowego SUV-a Mercedesa, co oznacza, że jest wyposażony w pneumatyczne zawieszenie Mercedes AIRMATIC. Układ ten nie jest tak zły, jak się wszystkim wydaje, ale tak jest tylko wtedy, gdy układ był rzeczywiście prawidłowo konserwowany.
Do najczęstszych problemów z zawieszeniem pneumatycznym GL450 należą problemy ze spadkiem ciśnienia i sprężarką powietrza. Czasami ciśnienie zaczyna przeciekać, co powoduje, że samochód całkowicie się zapada lub opada na jedną lub drugą stronę.

Problemy z układem kierowniczym Mercedesa GL450 (X164)

Wczesne modele GL450 są znane z tego, że czasami występują w nich dość poważne problemy z układem kierowniczym. Problemy takie jak blokowanie się wspomagania układu kierowniczego podczas jazdy nie są czymś, czego chciałoby się doświadczyć, ale niestety wielu właścicieli GL450 miało z tym do czynienia.

Co więcej, wielu właścicieli zgłaszało również ociężałość kierownicy i niespójne wspomaganie kierownicy.

Problemy z elektryką w Mercedesie GL450 (X166)

Druga generacja GL450 wydaje się być o wiele bardziej niezawodna niż model pierwszej generacji, ale można śmiało powiedzieć, że nawet ten pełnowymiarowy SUV nie jest pozbawiony problemów. Jednymi z najczęstszych problemów z X166 są usterki elektryczne, takie jak uszkodzony system wspomagania martwego pola, problemy z wiązkami przewodów lub szczególnie interesujące problemy związane z wodą.

Ogólnie rzecz biorąc, problemy te występują w wielu różnych sytuacjach, co oznacza, że jeden właściciel może mieć problemy z wycieraczką, a inny z innym elementem elektrycznym.

  Dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Problemy z siedzeniami w Mercedesie GL450 (X166)

Zarówno pierwsza, jak i druga generacja modelu GL450 jest znana z całkowicie głupich problemów związanych z zagłówkami. Ponieważ GL450 jest używany głównie do przewożenia dużych rodzin, wielu właścicieli skarżyło się, że nie mogą całkowicie usunąć zagłówków drugiego rzędu, aby prawidłowo zamontować fotelik dziecięcy.

Właściciele twierdzą, że zagłówki te sprawiają, że młodsi pasażerowie drugiego rzędu nie czują się komfortowo, a inni twierdzą, że GL450 jest z tego powodu wyjątkowo niebezpieczny. Mercedes nigdy nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi w tej sprawie, ani nie zaoferował rozwiązania.

Problemy z silnikiem Mercedesa GL450 (X166)

GL450 nie jest samochodem znanym z dużej ilości problemów związanych z silnikiem, ale niektórzy właściciele zgłaszali wycieki oleju, sporadyczne problemy z chłodzeniem silnika lub wycieki z chłodnicy. W niektórych przypadkach kilku właścicieli skarżyło się na całkowitą śmierć silnika, nawet jeśli samochód nie przekroczył granicy 50 tys. km.

Większość raportów wskazuje, że przyczyną tego typu sytuacji był błąd ludzki w fabryce i że nie dotyczy to wszystkich modeli GL450. Podsumowując, silniki w tych behemotach są stosunkowo niezawodne, ale tylko wtedy, gdy konserwuje się je prawidłowo i w odpowiednim czasie.

Sekcja FAQ

Czy model X164 GL450 jest lepszy od modelu X166 GLE450?

Późniejszy model X166 GLE450 jest lepszym samochodem do kupienia, ponieważ jest o wiele nowocześniejszy, a także bardziej niezawodny. Pierwsza generacja X164 GL jest już stosunkowo starym samochodem, co oznacza, że posiadanie tak skomplikowanego i starego pojazdu może wiązać się z wieloma potencjalnymi problemami.

  Mercedes-Benz Klasa GLS Niezawodność

Z drugiej strony, model X166 jest wciąż dość aktualny, co oznacza, że można go mieć z większością współczesnych technologii. GLS był właściwie tylko odświeżonym modelem X166, co oznacza, że ostatnia generacja GL jest mniej więcej taka sama jak pierwsza generacja GLS.

Czy Mercedes GL450 jest drogi w utrzymaniu?

Wszystkie niemieckie luksusowe duże SUV-y klasy premium są drogie w utrzymaniu, ponieważ używają dużych silników, dużych opon, dużych hamulców i są dość ciężkie, co oznacza, że wszystkie te elementy muszą poradzić sobie z ciężarem. Wiele stron internetowych podaje, że należy przygotować się na wydatek rzędu 2 000 USD rocznie na utrzymanie GL.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ samochody te są duże i wyposażone w różnego rodzaju technologie i komfortowe gadżety.

Czy Mercedes GL450 jest bezpieczny?

Obie generacje GL450 są bezpieczne, ale nowsza generacja X166 jest jeszcze bezpieczniejsza. Mercedes dołożył wszelkich starań, aby samochody te były jak najbezpieczniejsze, ponieważ są one powszechnie używane do przewozu rodzin. Jednak wycofanie produktu Takata i wszystkie problemy związane z fotelami nieco psują ten wizerunek.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego modelu GL, pamiętaj, aby poddać go szczegółowej kontroli przed zakupem i upewnić się, że wszystkie wyżej wymienione problemy zostały podczas niej uwzględnione.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z