Najczęstsze problemy z Skodą Enyaq

Skodą Enyaq

Skoda Enyaq to akumulatorowo-elektryczny kompaktowy crossover SUV, który był w produkcji od 2020 roku do chwili obecnej. Podczas gdy ten całkowicie elektryczny samochód jest piękny z cudownym zasięgiem i wydajnością, ma również kilka problemów. Ale jakie są wspólne problemy ze Skodą Enyaq?

Niektóre z powszechnych problemów z Skoda Enyaq są słabe zastosowanie, problemy z ładowaniem w domu, problemy z akumulatorem 12V i system infotainment glitch. Ponieważ Skoda Enyaq jest wciąż nowym samochodem, zgłoszono tylko kilka problemów. Niemniej jednak, może się to zmienić, gdy samochód pokona kilka kilometrów i wykryte zostaną kolejne problemy.

Jakie są najczęstsze problemy ze Skodą Enyaq?

Słaba aplikacja

Jest to jeden z problemów, na które skarżyli się właściciele Skoda Enyaq. Wielu użytkowników zgłosiło, że aplikacja miała kilka niepowodzeń w połączeniach, które utrudniały im życie na wiele sposobów. Niemniej jednak, w większości scenariuszy, App działał po ponownym uruchomieniu go kilka razy.

Wręcz przeciwnie, jeśli App nie działa, użytkownik nadal może zalogować się poprzez aplikację internetową i uzyskać dostęp do samochodu. Poza tym większość użytkowników powiedziała, że widziała to regularnie w zimne poranki. Tak więc, jeśli mieszkasz w zimnych obszarach, jest to coś, co powinieneś przewidzieć, że dzieje się często.

Należy jednak pamiętać, że niektóre istotne funkcje, takie jak wstępne podgrzewanie samochodu i odmrażanie szyby, nie mogą być wykonywane za pośrednictwem strony internetowej, ale za pośrednictwem samej aplikacji samochodowej.

Problemy z ładowaniem w domu

Innym częstym problemem, który zgłosiło wielu użytkowników Skody Enyaq, były problemy z ładowaniem ich samochodów w domu. Większość użytkowników zgłosiła, że prędkość ładowania zmniejszyła się wykładniczo. Podczas gdy większość użytkowników oczekuje, że ładowarki Podpoint lub Octopus Energy Go zapewnią prędkość ładowania 7,3 kW. Zamiast tego, ładowarki te zazwyczaj ładują samochód z prędkością 3,5 kW.

  Czy Skoda Scala jest dobrym samochodem?

Podobnie jak większość pojazdów elektrycznych, użytkownicy Skody Enyaq zazwyczaj ładują samochód poza godzinami szczytu, aby móc skorzystać z niskich stawek nocnych. A ponieważ większość użytkowników korzysta z niskiej stawki za ładowanie w nocy i ładuje również inne rzeczy, wpływa to na prędkość ładowania ich samochodów.

Tak więc, jeśli masz ten problem, kluczowe jest zapewnienie, że rozpoczniesz ładowanie samochodu przed podłączeniem lub podłączeniem innych urządzeń. Poza tym, można również zatrzymać ładowanie z aplikacji Skoda App, a następnie rozpocząć je ponownie. Pomoże to ponownie uruchomić ładowanie na poziomie 7,3 kW. Alternatywnie można wyjść i odłączyć samochód, aby ponownie uruchomić normalną prędkość ładowania 7,3 kW.

Problemy z akumulatorem 12V

Podobnie jak większość samochodów całkowicie elektrycznych, Skoda Enyaq również przychodzi z problemami z baterią 12 V. Jeśli zauważysz, że na desce rozdzielczej świeci się lampka ostrzegawcza 12V, jest to znak, że Twój akumulator ma problemy. Kilku użytkowników zgłosiło rozładowywanie się akumulatora podczas krótkich podróży. Na domiar złego, samochód nie zwolni po odłączeniu.

Tak więc, jeśli masz problemy z akumulatorem 12 V, być może będziesz musiał wymienić akumulator, aby naprawić ten problem. Niemniej jednak, powinieneś spróbować odłączyć i ponownie podłączyć baterię, aby uzyskać twardy reset. Jeśli to nie rozwiąże problemu, wtedy będziesz zmuszony do wymiany baterii.

Niedziałający system infotainment

Jest to kolejny powszechny problem, który zgłosiła większość użytkowników Skody Enyaq. Niesprawny system infotainment zwykle sprawia, że korzystanie z samochodu jest kłopotliwe. Towarzyszą mu również problemy z elektroniką, które sprawiają, że samochód jest prawie nie do użytku.

  Najczęstsze problemy ze Skodą Citigo

Niektóre z problemów, które spowodowały te dwie kwestie to niedziałające prawidłowo sterowanie szyberdachem i zasłonami. Ponadto, Wi-Fi nie włącza się i kłopotliwe dla bezprzewodowego ładowania telefonu. W przeciwieństwie do problemów, które omówiliśmy powyżej, ten problem powinien zostać naprawiony przez producenta.

FAQ.

Czy Skoda Enyaq jest niezawodna?

Tak, Skoda Enyaq jest całkiem niezawodnym samochodem. Pomimo tego, że zwróciliśmy uwagę na kilka problemów związanych ze Skodą Enyaq, samochód ten został wysoko oceniony przez wiele agencji niezawodności. Co więcej, w przeciwieństwie do samochodów zasilanych gazem, ta jednostka ma mniej ruchomych części, co oznacza, że jest niewiele rzeczy, o które trzeba się martwić.

Dodatkowo, Skoda Enyaq ma świetną reputację jako samochód bezpieczny i niezawodny.

Ile mil wytrzymuje Skoda Enyaq?

To zależy od nawyków jazdy kierowcy i tego, jak dobrze utrzymują swój samochód. Przy właściwej opiece i konserwacji, Skoda Enyaq powinna zrobić więcej niż 10 lat. Może się jednak okazać, że konieczna będzie wymiana akumulatora, jeśli właściciel zamierza używać samochodu dłużej niż 15 lat.

Czy utrzymanie Skody Enyaq jest drogie?

Nie, utrzymanie Skody Enyaq jest o wiele tańsze niż większości jej rywali. Ponieważ Skoda Enyaq to elektryczny SUV, ma mniej ruchomych części, co oznacza, że kilka rzeczy może pójść źle. Dlatego użytkownicy nie muszą wydawać dużo, jeśli chodzi o konserwację lub naprawę Skody Enyaq. Wręcz przeciwnie, części zamienne i koszty obsługi mogą być o wiele droższe niż ich odpowiednik ICE.

  Czy Skoda Favorit to dobry samochód?

Czy Skoda Enyaq została wycofana z produkcji?

Nie, Skoda Enyaq nie została wycofana z produkcji. Prawdą jest jednak, że samochód elektryczny Skoda Enyaq iV wstrzymał produkcję na kilka tygodni. Było to spowodowane wąskimi gardłami w dostawach wiązek kablowych. Mimo to producentowi udało się wznowić dostawy istotnych części i produkcja została wznowiona.

Kto produkuje silniki do Skody Enyaq?

Grupa Volkswagen produkuje silniki Skoda Enyaq. Na dodatek produkuje również platformy Skody i dlatego większość platform Skody jest oparta na modelach Volkswagena. Na przykład, Skoda Enyaq jest oparta na platformie MEB Grupy Volkswagen. Jest to ta sama platforma, którą dzielą Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.6, Audi Q4 e-tron i Audi Q5 e-tron.

Podsumowanie

Skoda Enyaq to całkowicie elektryczny kompaktowy crossover SUV o wyjątkowych właściwościach. Ten 5-drzwiowy SUV ma doskonały zasięg do 331 mil i prędkość maksymalną 111 mph. Mimo że ten samochód jest na rynku od zaledwie kilku lat, użytkownicy już zgłosili kilka rażących problemów.

Pomimo zgłaszania kilku problemów, Skoda Enyaq jest niezawodnym samochodem i może trwać dłużej, jeśli dobrze się o nią dba. Jak większość samochodów elektrycznych, jest tańszy w utrzymaniu i nie psuje się często.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z