Wszystko o 2023 Ford Maverick Tremor Off-Road

2023 Ford Maverick Tremor Off-Road

Ford Maverick jest jednym z najnowszych samochodów ciężarowych w linii ciężarówek Forda, ponieważ pojawił się dopiero dwa lata temu. Maverick był natychmiastowym hitem, ponieważ jego cena początkowa wynosiła mniej niż 20 000 dolarów. Obecnie Ford stara się uczynić Mavericka jeszcze bardziej atrakcyjnym, oferując mu zupełnie nowe wykończenie o nazwie „Ford Maverick Tremor Off-Road Package”.

Pakiet ten ma sprawić, że Maverick będzie w stanie rywalizować z takimi ciężarówkami jak Ford Bronco Sport zarówno na drodze, jak i w terenie. Pakiet Tremor charakteryzuje się zmienioną stylizacją nadwozia, lepszą ochroną i mocniejszymi oponami, nieznacznie podniesioną wysokością jezdną, nowym oprogramowaniem Trail Control, które działa jak terenowa wersja tempomatu oraz unikalnym zawieszeniem.

W Mavericku debiutuje całkowicie nowy system AWD, który jest dwusprzęgłowym systemem blokady mechanizmu różnicowego tylnego napędu, który może wysyłać moment obrotowy do każdego koła z tyłu. Dzięki temu Maverick będzie miał lepszą trakcję i będzie bardziej użyteczny zarówno na śniegu, jak i w terenie.

Podsumowując, nowy Tremor Maverick już teraz okazuje się być naprawdę popularnym samochodem wśród nowych i obecnych właścicieli Forda Mavericka. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o pakiecie 2023 Ford Maverick Tremor Off-Road, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

2023 Ford Maverick Tremor Off-Road – Układ napędowy

Pakiet off-roadowy Ford Maverick Tremor jest dostępny tylko dla turbodoładowanych silników Mavericka, co oznacza, że modele hybrydowe nie zostaną poddane temu zabiegowi. Oznacza to, że pakiet Tremor off-road jest dostępny tylko dla 4-cylindrowego silnika 2.0L o mocy 250 KM i 277lb-ft momentu obrotowego.

  Ford Mustang Shelby GT500 Niezawodność

Silnik ten współpracuje ze zmienioną 8-biegową automatyczną skrzynią biegów z ulepszonym chłodzeniem i pozwala Maverickowi osiągnąć 0-60mph w około 7 sekund, co nie jest złym tempem, biorąc pod uwagę, że jest to podstawowa mała ciężarówka Forda. Oszczędność paliwa według EPA wynosi 22MPG w mieście, 29MPG na autostradzie i 25MPG łącznie.

Największą nowością jest prawdopodobnie nowy system AWD, który jest znany głównie z tego, że uczynił nowego Forda Bronco naprawdę dobrym terenowym SUV-em. Dzięki dodatkowej wysokości zawieszenia o jeden cal, Maverick Tremor otrzymał również pięć nowych trybów jazdy, które zmieniają działanie tych mechanizmów dla lepszej jazdy w terenie.

W sumie pakiet Tremor nie dodaje niczego na szczycie istniejącego układu napędowego Forda Mavericka i nie jest jeszcze dostępny dla modeli hybrydowych. Ford nie powiedział jeszcze nic o tym, że pakiet ten stanie się dostępny dla modeli hybrydowych, ale według ostatnich doniesień nie jest to całkowicie wykluczone.

2023 Ford Maverick Tremor Off-Road – Design i jazda

Pakiet 2023 Ford Maverick Tremor Off-road ma sprawić, że istniejący Ford Maverick będzie lepiej radził sobie z przeszkodami zarówno na szlakach terenowych, jak i w zaśnieżonym otoczeniu. Pakiet Tremor jest już od jakiegoś czasu obecny w większych pick-upach Forda, a teraz staje się dostępny tylko dla mniejszego modelu Maverick.

Ulepszenia stylistyczne obejmują unikalny przedni grill, zaczernione emblematy, 17-calowe felgi dostępne tylko w pakiecie Tremor oraz całą masę pomarańczowych akcentów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ciężarówki. Jeśli chodzi o poziomy wykończenia, Tremor jest oferowany jedynie na szczycie pakietów XLT i Lariat.

  Najczęstsze problemy z Ford Fiesta Ecoboost

Wspomniane wcześniej tryby jazdy sprawiają, że Maverick Tremor jest bardziej spójny zarówno podczas hamowania, jak i przyspieszania, co pomaga w jeździe w terenie. Podczas jazdy po drodze nie odczujesz zbytniej różnicy, co czyni ten pakiet tak atrakcyjnym. Pomaga on w off-roadzie, ale nie wpływa na ogólną jakość jazdy na drodze.

2023 Ford Maverick Tremor Off-Road – ceny i opcje

Ford Maverick 2023 z pakietem Tremor w wykończeniu XLT powinien kosztować Cię około 28 000 dolarów. Pakiet Tremor nie jest jednak tylko pojedynczym pakietem, ponieważ w rzeczywistości składa się z dwóch oddzielnych pakietów. Pierwszy z nich to pakiet o wartości 3400 dolarów, który daje Ci wszystkie mechaniczne korzyści, takie jak napęd AWD, dodatkowe chłodzenie i wszystko inne.

Na szczycie tego pakietu, można również zapłacić $ 2,000 dla wszystkich kosmetycznych ulepszeń, które obejmują wszystkie pomarańczowe akcenty i 17-calowe koła. Oznacza to, że dostajesz wszystko za 5,500 dolarów, co nie jest złą ofertą, biorąc pod uwagę, że dostajesz znacznie bardziej zdolnego off-roadera.

Ponadto, ponieważ Maverick Tremor jest już wyposażony w lepszy silnik, a także w poziomy wyposażenia mid-spec i top-spec, nie musisz wydawać nic więcej, aby go dobrze wyposażyć.

Sekcja FAQ

Kiedy mogę kupić Forda Mavericka Tremor?

Forda Mavericka 2023 z pakietem Tremor można zamawiać błagalnie we wrześniu 2023 roku, natomiast produkcja prawdopodobnie rozpocznie się w czwartym kwartale 2022 roku. Większość klientów będzie musiała poczekać do 2023 roku zanim dostanie w swoje ręce Mavericka Tremor.

  Ford Mustang Mach-E Niezawodność

Musimy również pamiętać, że niektórzy dealerzy Forda są znani z wręcz absurdalnych narzutów na nowe ciężarówki Forda o wysokim popycie, co oznacza, że niektórzy będą musieli zapłacić dużą sumę pieniędzy na górze ceny wywoławczej za Mavericka Tremora.

Czy Ford Maverick Tremor z 2023 roku jest tego wart?

Ford Maverick sam w sobie jest tego wart, ponieważ jest to jedna z najlepszych ciężarówek, jakie można kupić w dzisiejszych czasach z punktu widzenia wartości. Jasne, pakiet Tremor nie jest tani, ale rzadko każdy opcjonalny pakiet w tych dniach daje rzeczy, takie jak zupełnie nowy system AWD, nowe zawieszenie i zmodernizowaną skrzynię biegów.

Faktem jest, że Maverick Tremor mógł z łatwością być osobnym modelem, ale Ford zdecydował się uczynić go tylko uaktualnieniem. Z całą dodaną sprawnością terenową, Maverick Tremor jest teraz wspaniałym codziennym kierowcą, który może prowadzić się zarówno po drogach, jak i w terenie, bez obawy, że utkniesz.

Jak popularny jest Ford Maverick?

Wierzcie lub nie, ale Ford Maverick jest obecnie jednym z najpopularniejszych samochodów w USA i jest jednym z najbardziej udanych nowych modeli samochodów, jakie Ford kiedykolwiek wyprodukował. Fordowi udało się sprzedać ponad 30 000 sztuk od momentu pojawienia się Mavericka, co czyni go naprawdę popularnym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z