Wszystko o 2023 VW Tiguan

2023 VW Tiguan

Volkswagen Tiguan jest kompaktowy SUV / Crossover rodziny, który został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 2007 roku i od tego czasu zrodził trzy generacje. Najnowszy model 2023 Tiguan jest w większości przeniesieniem z modelu 2022, co oznacza, że nie zmienia się na rok modelowy 2023. Jednak jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 VW Tiguan, upewnij się, że trzymać się, ponieważ jest to dokładnie temat dzisiejszego artykułu.

Na rok modelowy 2023, VW wprowadził nowe wzory kół, zwłaszcza w modelach trymowanych z wyższej półki. VW wyposażył również Tiguana w ładowanie 45W poprzez pokładowe ładowarki USB. Poza tym, VW Tiguan pozostaje taki sam jak model 2022, co nie jest złą rzeczą, ponieważ Tiguan został przeprojektowany około rok temu.

Jesteś nadal coraz potężne, wyrafinowane i wydajne silniki, VWs zaufany DSG przekładnia dwusprzęgłowa, a opcja, aby przejść do albo FWD lub 4MOTION AWD. Pod względem stylistycznym Tiguan posiada kilka elementów z nowego VW Golfa, dzięki czemu jest bardziej nowoczesny i zgodny z resztą katalogu VW.

Niezawodność-wise, 2023 prawdopodobnie pozostanie taki sam jak model 2022, co oznacza, że powinien zrobić dobrze. Value-wise, niewielki wzrost cen jest oczekiwany ze względu na inflację, podczas gdy praktyczność pozostanie taka sama, innymi słowy, Tiguan pozostanie naprawdę praktycznym crossoverem/SUV.

2023 VW Tiguan – Układ napędowy

VW Tiguan jest oferowany z 4-cylindrowym silnikiem turbodoładowanym 1,5L TSI w dwóch różnych stopniach dostrojenia. Skromniej zestrojony silnik 1.5L oferuje 130 KM i 162lb-ft momentu obrotowego, natomiast mocniejszy 1.5L TSI oferuje 150 KM i 184lb-ft momentu obrotowego. Można również kupić wersję PHEV 2023 Tiguan, który oferuje silnik benzynowy 1,4L i silnik elektryczny dla łącznej mocy 245 KM i 295lb-ft momentu obrotowego.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Arteon

Wszystkie te silniki są połączone z VWs znaną 6-biegową automatyczną skrzynią biegów DCT DSG, która jest znana jako gładka i wyrafinowana, ale może być szarpana czasami, zwłaszcza przy niższych prędkościach. Standardowe modele Tiguana są wyposażone w napęd FWD, natomiast napęd 4MOTION AWD jest dostępny jako opcja dla mocniejszych silników 1,5L.

Jeśli chodzi o wydajność, model PHEV jest oczywiście najbardziej wydajny z 131MPG łącznie, podczas gdy 1,5L TSI zwraca 37MPG max. Inne rynki oferują również Tiguan z silnikiem 2.0L TDI o mocy 150 KM, który zwraca do 43MPG łącznie.

2023 VW Tiguan – Design i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, VW dostał solidne odświeżenie na rok modelowy 2022, które uczyniło go naprawdę nowoczesnym i zgodnym z nowym VW Golfem. Oznacza to, że dostaje nowe światła LED wokół i bardziej opływowy wygląd wokół. Wnętrze jest teraz wyposażone w nową kierownicę z haptycznym dotykiem i topornym systemem klimatyzacji, który miał mieszany odbiór, gdy po raz pierwszy wyszedł.

Musimy również wspomnieć, że Tiguan pochodzi z maksymalnie 7 miejsc jako model Allspace, który jest preferowanym wyborem dla rodzin. Pod względem jezdnym Tiguan prowadzi się jak lekko podniesiony VW Golf, co czyni go świetnym codziennym kierowcą z konsekwentnym doświadczeniem jazdy, które jest wygodne i nie nadmiernie dynamiczne.

2023 VW Tiguan – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, VW Tiguan wydaje się być w porządku, ponieważ J.D. Power przyznał mu ocenę 76/100, która jest uważana za średnią. Najczęstsze problemy z VW Tiguan są związane ze skrzynią biegów DSG, problemami z hamulcami, problemami z różnymi istotnymi i nieistotnymi elementami elektrycznymi, a czasem nawet z silnikiem.

  Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

W sumie, musimy wspomnieć, że silniki wysokoprężne pochodzą z niektórych problemów DPF, które mogą być drogie do naprawy. W sumie jest to stosunkowo tani samochód w eksploatacji i utrzymaniu, dlatego nie powinien być problemem, jeśli odpowiednio o niego zadbasz.

2023 VW Tiguan – wartość i praktyczność

Cena za 2023 Tiguan waha się w granicach 26 590 dolarów za modele z niższej półki z napędem FWD, podczas gdy trymery z wyższej półki z mocniejszym silnikiem i 4MOTION kosztują bliżej 37 000 dolarów. Za tę cenę Tiguan jest z pewnością konkurencyjnym rodzinnym SUV-em, który może zaoferować całkiem sporo.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ Tiguan jest jednym z najbardziej przestronnych SUV w swoim segmencie, zwłaszcza jeśli pójdziesz na 7-miejscowy model Allspace. Widoczność jest doskonała, wsiadanie i wysiadanie jest tak proste, jak to tylko możliwe, a montaż fotelika dziecięcego to pestka dzięki łatwo dostępnym punktom montażowym IsoFix i szeroko otwieranym drzwiom.

Sekcja FAQ.

Czy VW Tiguan z 2023 roku jest tego wart?

Jeśli jesteś kimś, kto chce mieć sprawnego kierowcę codziennego użytku, który jest bezpieczny, wygodny, wydajny i dobrze wyposażony, Tiguan to świetny wybór. Może nie ma czynnika wow jak Mercedes GLB, ale robi wszystko to, co GLB, a jednocześnie kosztuje mniej pieniędzy.

Niektórzy mogą uważać, że jest trochę nudny, ale tak jest zazwyczaj w przypadku SUV-ów, które robią wszystko tak, jak powinny. W sumie, to rzeczywiście warto rozważyć Tiguan jako swój następny codzienny kierowca, ponieważ oferuje wszystko, co chciałbyś od 2023 crossover/SUV.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Czy VW Tiguan z 2023 roku jest bezpieczny?

Tiguan z 2023 roku nie był testowany przez IIHS, ale Tiguan z 2022 roku otrzymał nagrodę Top Safety Pick+, która jest przyznawana tylko samochodom o najlepszych referencjach bezpieczeństwa na rynku. Ponieważ model 2023 jest w większości modelem typu carryover, Tiguan 2023 będzie sprawował się tak samo.

Co więcej, Tiguan otrzymuje również wszystkie nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, takie jak czujniki parkowania, kamery, asystent martwego pola, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie, adaptacyjny tempomat, czujniki senności i cały szereg innych funkcji pomocy.

Jakie samochody konkurują z VW Tiguanem z 2023 roku?

Tiguan konkuruje z takimi autami jak Subaru Forester, Toyota 4Runner i Honda CR-V. Do droższych rywali Tiguana należą Mercedes GLB/GLC, Audi Q3/Q5 i BMW X1/X3. Można śmiało powiedzieć, że Tiguan wydaje się o wiele lepszy od dawnych odpowiedników produkowanych w Azji, podczas gdy niemieckie marki premium oferują więcej wszystkiego, ale również kosztują więcej w tym procesie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z