2022 BMW X5 VS Porsche Cayenne – Który jest lepszy?

Wybieranie najlepszego luksusowego SUV-a średniej wielkości jest nie lada wyzwaniem, ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru. Większość SUV-ów charakteryzuje się najwyższej klasy materiałami, zaawansowanymi technologicznie wnętrzami, luksusowymi funkcjami i wyjątkową wydajnością. Ale który SUV jest lepszy pomiędzy 2022 BMW X5 i 2022 Porsche Cayenne?

Jeśli chcesz mieć stylowy, wydajny i luksusowy samochód, Porsche Cayenne to najlepszy wybór. Ale jeśli zależy Ci na przestronności, bezpieczeństwie, komforcie i płynnej jeździe, BMW X5 jest lepszą opcją. Poza tym, Porsche Cayenne lepiej sobie radzi, ale BMW X5 jest tańsze.

Który samochód jest lepszy – Porsche Cayenne czy BMW X5?

Wygląd

Jeśli uwielbiasz tradycyjną stylistykę pudełkowych SUV-ów, będziesz wolał wygląd zewnętrzny BMW X5. Ale jeśli kochasz nowoczesny i sportowy design, Porsche Cayenne będzie Twoim idealnym SUV-em średniej wielkości. Podsumowując, Porsche Cayenne wygląda lepiej i jest jednym z najlepiej wyglądających samochodów w tej klasie.

Jeśli chodzi o wygląd wnętrza, oba samochody wyglądają elegancko i luksusowo. Jednak Porsche Cayenne wyróżnia się, ale BMW X5 jest bardziej przestronne. Co więcej, oba samochody mogą pochwalić się wieloma zaawansowanymi technologicznie i luksusowymi funkcjami, które zapewnią pasażerom rozrywkę i komfort.

BMW X5 jest nieco większe, ponieważ jego rozstaw osi wynosi 117,1 cala, długość 194,3 cala, szerokość 78,9 cala, a wysokość 68,7 cala. Z kolei Porsche Cayenne ma rozstaw osi 114 cali, długość 193,7 cala, szerokość 78,1 cala i wysokość 66,8 cala.

Wydajność

Porsche Cayenne i BMW X5 to jedne z najlepiej zachowujących się SUV-ów w swojej klasie. Te średniej wielkości luksusowe SUV-y typu crossover mają potężne silniki, które zapewniają wyjątkowe osiągi. Oba samochody mają trzy opcje silnikowe, obejmujące silnik podstawowy, silnik o wysokich osiągach oraz hybrydę plug-in.

  Jakie są najczęstsze problemy z BMW 335i?

BMW X5 posiada modele xDrive40i/sDrive40i, xDrive45e Plug-in Hybrid oraz M50i. Z drugiej strony, Porsche Cayenne posiada silnik V-6, silnik twin-turbo V-6 oraz hybrydę plug-in. Wszystkie te samochody osiągają znakomite wyniki, przy czym bazowe i wyczynowe Porsche Cayenne wypadają lepiej niż modele bazowe i wyczynowe BMW X5, odpowiednio.

Bazowy model Porsche Cayenne generuje do 355 KM, podczas gdy bazowe BMW X5 do 335 KM. Jeśli chodzi o modele wyczynowe, Porsche Cayenne Turbo GT produkuje do 631 KM i może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,5 sekundy. Natomiast BMW X5 M produkuje do 600 KM i przyspiesza od 0 do 60 w 3,7 sekundy.

Komfort i przestrzeń bagażowa

Jeśli jesteś osobą, która dużo podróżuje i zależy Ci na zwinnej i przestronnej jeździe, X5 jest idealnym samochodem dla Ciebie. Oprócz mocniejszego silnika, BMW X5 oferuje również więcej przestrzeni ładunkowej niż Porsche Cayenne. Poza tym posiada opcję trzeciego rzędu, której nie ma Porsche Cayenne.

Poza tym fotele BMW X5 są wygodniejsze niż fotele Porsche Cayenne, ale fotele Porsche Cayenne są bardziej luksusowe i ekskluzywne niż fotele BMW. Dzieje się tak dlatego, że fotele Porsche Cayenne są bardziej ciasne w porównaniu do foteli BMW X5.

Cena

Porsche Cayenne jest nieco droższe od BMW X5. Jeśli jednak porównasz ich modele bazowe, przekonasz się, że model bazowy BMW X5 oferuje więcej funkcji niż model bazowy Porsche Cayenne. Zatem kupując BMW X5 zyskujesz większą wartość niż Porsche Cayenne.

  BMW X5 VS BMW X6 - który jest lepszy?

Na przykład, w podstawowym modelu Porsche Cayenne, który kosztuje około 70 350 dolarów, brakuje wielu funkcji wspomagających kierowcę, które są standardem w podstawowym modelu BMW X5, kosztującym około 61 190 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, te dwa samochody mają wiele wspólnych cech, a wybór jest kwestią preferencji i budżetu.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy Porsche Cayenne?

To trudna kwestia, ponieważ oba te samochody plasują się nisko w rankingach niezawodności. Jednak Porsche Cayenne jest nieco bardziej niezawodne niż BMW X5, ponieważ rejestruje mniej problemów. Co więcej, części BMW są jednymi z najdroższych, co oznacza, że użytkownicy X5 będą musieli wydać nieco więcej na naprawy niż właściciele Porsche Cayenne.

Który samochód jest szybszy – BMW X5 czy Porsche Cayenne?

Porsche Cayenne jest szybszym samochodem. BMW X5 M może i ma znakomite osiągi, ale Porsche Cayenne Turbo jest wciąż szybsze. BMW X5 osiąga prędkość maksymalną 177 mph i przyspiesza od 0 do 60 w 3,8 sekundy. Przeciwnie, Porsche Cayenne Turbo ma prędkość maksymalną 186 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,5 sekundy.

Jaki jest wysoki przebieg dla Porsche Cayenne?

Porsche Cayenne jest jedną z najlepszych luksusowych marek na rynku. Produkują one również wysokiej klasy, luksusowe i stylowe samochody. Porsche Cayenne jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Porsche na rynku. Jeśli jest odpowiednio utrzymywany, może przejechać ponad 200 000 mil. Ale przeciętnie wytrzymuje od 150 000 do 250 000 mil.

  Najlepsze BMW na pierwszy samochód

Który samochód wytrzyma dłużej – Porsche Cayenne czy BMW X5?

Z zewnątrz BMW X5 może wydawać się bardziej wytrzymałe niż Porsche Cayenne. Wręcz przeciwnie, Porsche Cayenne wytrzymuje dłużej niż BMW X5. Na przykład, większość modeli BMW X5 ma przebieg nieco ponad 100 000 mil, podczas gdy większość modeli Porsche Cayenne ma przebieg nieco ponad 150 000 mil.

Jeśli więc chcesz zainwestować w używany samochód z dużą liczbą kilometrów na liczniku, Porsche Cayenne może być lepszym wyborem.

Który samochód jest droższy w naprawie i utrzymaniu – Porsche Cayenne czy BMW X5?

BMW X5 i Porsche Cayenne to jedne z najdroższych w naprawie i utrzymaniu luksusowych SUV-ów średniej wielkości. Jednak BMW X5 ma więcej problemów do rozwiązania niż Porsche Cayenne. Poza tym, części do BMW X5 są droższe do nabycia niż do Porsche Cayenne.

Podsumowanie

BMW X5 i Porsche Cayenne to jedne z najlepiej prowadzących się SUV-ów średniej wielkości na rynku. Niemniej jednak, BMW X5 najlepiej nadaje się dla osób poszukujących przestronnego, wygodnego, bezpiecznego i płynnego prowadzenia. Z drugiej strony, Porsche Cayenne najlepiej nadaje się dla osób poszukujących wysokiej wydajności, szybszego, luksusowego i stylowego SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z