2024 Hyundai Ioniq 7 – czego się spodziewać

2024 Hyundai Ioniq 7

Hyundai Ioniq 7 będzie trzecim modelem Ioniq, który wyjdzie, co powinno zamknąć pierwszą erę w pełni zelektryfikowanych modeli Ioniq. Będzie to średniej wielkości elektryczny SUV, który powinien być najbardziej futurystycznym samochodem produkowanym seryjnie przez Hyundaia w historii. Ioniq 5 jest już od jakiegoś czasu na rynku, a Ioniq 6 pojawi się na nim za kilka miesięcy.

W tym artykule, mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2024 Hyundai Ioniq 7 – Co się spodziewać, i co oczekiwać od jednego z pierwszych osiągalnych średniej wielkości SUV elektryczny, który jest zobowiązany do sukcesu, jeśli pierwsze dwa modele Ioniq są cokolwiek, aby przejść. Jednak Ioniq 5 ma zostać ujawniony gdzieś w 2023 roku, podczas gdy sprzedaż nie idzie na rok więcej.

Oznacza to, że 2024 to prawdopodobnie rok, w którym zaczną one trafiać do klientów. Naprawdę nie ma zbyt wiele danych na temat Ioniq 7 w tej chwili, ale zebraliśmy jak najwięcej informacji w jednym artykule, dzięki czemu można uzyskać lepsze zrozumienie, co się spodziewać.

Podsumowując, Ioniq 7 będzie zdecydowanie dobrym samochodem, jeśli te wstępne prognozy się sprawdzą. W związku z tym, macie na co czekać.

Hyundai Ioniq 7 – wielkość i platforma

Mówi się, że Hyundai Ioniq 7 to średniej wielkości rodzinny SUV, ale będzie dostępny nawet z siedmioma miejscami. Oznacza to, że Hyundai ma na celu imponujące zarządzanie przestrzenią, gdzie nie muszą zrobić humongous SUV, aby zmieścić 7 osób. Jako taki, Ioniq 7 będzie prawdopodobnie zelektryfikowanym rywalem dla istniejącego Hyundai Palisade.

  Hyundai Equus Niezawodność

Ioniq 7 opiera się na platformie Hyundai E-GMP, która oferuje 800-woltową infrastrukturę baterii, która zarządza ciepłem i stresem lepiej niż normalny 400-woltowy system znaleziony w większości samochodów w tych dniach. Oznacza to również, że Ioniq 7 powinien uzyskać maksymalny wskaźnik szybkiego ładowania DC 350kW, który może naładować istniejące modele E-GMP w mniej niż 20 minut.

Hyundai Ioniq 7 – Design i cechy specjalne

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Ioniq 7 ma wyglądać naprawdę blisko istniejącego konceptu Ioniq 7, ale jak wszyscy wiemy, samochody koncepcyjne nigdy nie trafiają na drogi, co miało miejsce również w przypadku Ioniq 5 i Ioniq 6. Tak czy inaczej, Ioniq 7 nie jest tak radykalny jak poprzednie dwa samochody koncepcyjne, więc jest szansa, że prawdziwy Ioniq 7 nie będzie się zbytnio różnił.

Ioniq 7 będzie wyposażony w ponad 700 parametrycznych pikseli, które będą robiły takie rzeczy jak pokazywanie stanu naładowania z zewnątrz, a także będą tworzyły zewnętrzne oświetlenie samochodu. Ioniq 7 ma również posiadać oświetlenie wnętrza nowej generacji, wykorzystanie zaawansowanych i przetworzonych materiałów oraz e-ASD, co oznacza electric active sound design.

Hyundai Ioniq 7 – Specyfikacja

Należy pamiętać, że te specyfikacje nie są jeszcze ustalone w kamieniu, co oznacza, że istnieje duża szansa, że niektóre z nich będą się zmieniać w dół linii. Jednak większość z nich prawdopodobnie pozostanie taka sama. Ioniq 7 prawdopodobnie będzie około 196 cali w długości i około 82 cale w szerokości i 70 cali w wysokości z rozstawem osi 126 cali.

  Najczęstsze problemy z Hyundai i30

Oczekuje się, że Ioniq 7 będzie dostępny zarówno z FWD i AWD dla modeli z najwyższej półki. Bateria top-end prawdopodobnie będzie powyżej 100kW, moc ma być ponad 300 KM, a EPA szacowany zasięg ma być na 300 mil +. Wspomnieliśmy już, że Ioniq 7 charakteryzuje się architekturą 800-woltową i szybkim ładowaniem o mocy 350kW.

Hyundai Ioniq 7 – Zaawansowana technologia

Jeśli chodzi o autonomiczną jazdę, Ioniq 7 prawdopodobnie będzie bazował na istniejącej technologii znalezionej w Ioniq 5 i Ioniq 6. Oznacza to, że otrzyma poziom autonomii 3, który powinien umożliwić mu „zarządzanie funkcjami bezpieczeństwa w określonych warunkach, ale oczekuje się, że kierowca przejmie kontrolę, gdy zostanie zaalarmowany.”

Funkcja autonomicznego pilota parkowania RSPA2 również prawdopodobnie zadebiutuje w Ioniq 7, co oznacza zdalne parkowanie. Wraz z Ioniqiem 7 prawdopodobnie zadebiutuje także nowy system infotainment, a także nowy „cyfrowy kluczyk”. Ioniq 7 powinien być także w stanie zasilać urządzenia zewnętrzne, nawet Twój dom, jak to ma miejsce w Fordzie F150 Lighting.

Sekcja FAQ.

Czy Hyundai Ioniq 7 będzie wyposażony w darmowe ładowanie?

Hyundai USA podał, że klienci Hyundai Ioniq 7 otrzymają specjalną ofertę, która pozwoli im ładować swoje modele Ioniq 7 za darmo nawet przez dwa lata, korzystając z opłat Electrify America. Mówi się, że sesje ładowania będą ograniczone do 30 minut jednorazowo, co wystarczy, aby naładować baterię do 80% za pomocą ładowarki o mocy 350kW.

Ile będzie kosztował Hyundai Ioniq 7?

Niewiele jest danych na temat tego, ile będzie kosztował Ioniq 7, gdy w końcu wytoczy się z fabryki, ale niektóre szacunki umieszczają cenę startową Ioniq 7 na poziomie około 55 000 USD. To spory krok w górę w stosunku do nawet topowego Hyundaia Palisade, który od nowości kosztuje mniej niż 50 000 dolarów.

  Niezawodność Audi vs Hyundai - które rozwiązanie jest lepsze

Czy Hyundai będzie oferował Hyundai Ioniq 7 „N”?

Hyundai Ioniq 7 N prawdopodobnie będzie dostępny jakiś czas po początkowej premierze Hyundai Ioniq 7. Model N powinien charakteryzować się mocą powyżej 500 KM, ponieważ tak jest w przypadku nadchodzącego Hyundai Ioniq 6 N i istniejącego Kia EV6 GT. Jednak nie jest to jeszcze w 100% potwierdzone, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z