Audi RS3 Niezawodność

Modele RS Audi są jeszcze bardziej wydajne niż modele S, a nawet dorównują supersamochodom. Silniki i technologie stosowane w modelach RS są najnowsze i najbardziej zaawansowane. Model RS3 został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2014 roku jako Sportback, a następnie w 2017 roku pojawił się RS3 sedan.

Audi RS3

Audi znane jest z wysokiej jakości samochodów pod względem wydajności i technologii. RS3 jest najszybszy z serii dzięki swojemu 2,5 L turbodoładowanemu silnikowi. Ten silnik turbo produkuje 400 koni mechanicznych i 480 Nm przy 5,850 obr/min. Może osiągnąć prędkość od 0 do 60 mph w zaledwie 3,8 sekundy. RS3 to prawdziwy supersamochód.

Niezawodność

Audi jest znane ze swoich szybkich samochodów, ale niezawodność ich samochodów nie jest najlepsza. Audi znajduje się na 34 miejscu wśród 40 producentów samochodów. Jednak R3 jest często oceniany jako przeciętny lub poniżej przeciętnej. Koszty eksploatacji i konserwacji są również wysokie. Jednak luksusowe samochody z tymi mocnymi silnikami często mają przeciętne oceny niezawodności.

Konserwacja i naprawy

Audi ma wiele dobrych cech, takich jak prowadzenie, silnik, skrzynia biegów i ogólne wrażenia z jazdy. Jednak wszystko to wiąże się z kosztami. Luksusowe samochody, takie jak Audi czy BMW, często mają wysokie koszty eksploatacji. Terminowa konserwacja ratuje im życie.
Rutynowa konserwacja Audi jest również bardzo kosztowna, podobnie jak innych niemieckich marek. Tylko wymiana filtra powietrza w RS3 kosztuje około 200 dolarów. Części są również dość drogie, jak wymiana żarówki reflektora kosztuje około 750 dolarów. Jednak z gwarancją dostępne, jakość części jest dobra, a ty będziesz musiał tylko zapłacić za rutynowe utrzymanie.

  Który z nich jest lepszy: Mercedes czy Audi?

Audi RS3 – supersamochód i luksusowy samochód

RS3 może mieć pewne problemy, ale jest to przede wszystkim samochód sportowy. Czynnik niezawodności nie ma większego znaczenia, gdy skupiamy się na zakupie bardzo szybkiego samochodu. Porywająca i ekscytująca jazda RS3 oraz przyczepność na drodze, którą zapewnia, jest po prostu jedną z najlepszych.

FAQ

Czy Audi RS3 to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Audi RS3 to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Audi RS3?

Audi RS3 to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact Cars

Jaka jest moc w Audi RS3 i czy ma turbo?

Audi RS3 ma 394 KM i 354 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-5 o pojemności skokowej 2.5 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jaki typ kół posiada?

Audi RS3 ma 19 X 8 calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 8 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy RS3 jest warte swojej ceny w porównaniu do S3?

W kilku obszarach, S3 jest lepszy niż RS3, ale RS3 zapewnia więcej mocy. S3 jest zwycięzcą dla kierowców, którzy są bardziej zainteresowani ekonomią paliwową. S3 dostaje 3 mpg lepiej w miastach niż RS3, ale tylko 1 mpg na autostradzie. To za mało, by S3 zdobyło jakiekolwiek punkty.

Czy Audi RS3 może driftować?

Nowe Audi RS3 posiada tryb driftu. Jednak będąc Audi, nazywa się on czymś zupełnie pozbawionym humoru: RS Torque Rear. Torque splitter dostarcza więcej momentu obrotowego do koła, które ma największe obciążenie. Zmniejsza to podsterowność. Jeśli jedziesz w lewo, obciąża tylne prawe koło.

  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Niezawodność

Czy Audi RS3 jest standardowo wyposażone w hamulce ABS?

Tak, Audi RS3 jest standardowo wyposażone w system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania na 4 koła.

Czy Audi RS3 jest Twin Turbo?

2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik jest turbodoładowany i współpracuje z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów z napędem na 4 koła.

Czy RS3 to Quattro?

Samochód jest Quattro i jest wyposażony w nowe oprogramowanie. Przed tą modernizacją RS3 było w stanie wysłać 100% mocy na tylną oś, ale nie czuło się tak agresywnie ustawione. W nowej formie system nigdy nie miał standardowego podziału mocy.

Czy RS3 ma Haldex?

RS3 nie ma kontroli trakcji Haldex. Zamiast niej korzysta z nowszego systemu RS Torque Splitter. Ten nowy system pozwala na w pełni zmienne i aktywne wektorowanie momentu obrotowego pomiędzy tylnymi kołami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z