Który z nich jest lepszy: Mercedes czy Audi?

Który z nich jest lepszy: Mercedes czy Audi?

Audi i Mercedes mają za sobą wieloletnią rywalizację, która trwa od dziesięcioleci. Obaj ci niemieccy producenci samochodów luksusowych mogą pochwalić się szeroką gamą luksusowych modeli pojazdów w swojej ofercie. Ale który z nich jest lepszy?

Różni ludzie mają różne potrzeby. Oba te samochody charakteryzują się pięknym designem, luksusowym wykończeniem, zaawansowanymi technologiami i wieloma elementami bezpieczeństwa. Mimo to, samochody Mercedes-Benz są najbardziej niezawodne i komfortowe, podczas gdy Audi ma lepsze osiągi i jest nieco tańsze.
Dzięki temu porównaniu będziesz miał jasny obraz tego, która marka samochodu jest lepsza w której kategorii. Czytaj dalej, aby wybrać samochód, który najbardziej Cię zachwyci.

Design i konstrukcja

Wygląd samochodu jest bardzo ważny przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Wielu nabywców samochodów będzie najpierw rozważyć wygląd przed wszystkim innym. Jeśli samochód jest brzydki, wtedy inne rzeczy mogą nie mieć większego znaczenia. Zarówno Audi, jak i Mercedes-Benz mają jedne z najlepiej wyglądających modeli samochodów na rynku.

Wygląd zewnętrzny

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, modele samochodów Audi przewyższają Mercedes-Benz z niewielkim marginesem. Nie mają one sportowego wyglądu, jak BMW, ani starszego, atrakcyjnego wyglądu, jak Mercedes Benz. Zamiast tego, w większości swoich modeli posiadają masywną kratę, która nadaje im unikalny i piękny wygląd.

Wnętrze

Audi marek i modeli przyjść daleko z konkurencyjnym wykończenia wnętrza i projektowania, ale nadal nie może pokonać wnętrza Mercedes-Benz. Można jednak dyskutować, że tańsze modele Audi mają lepsze wnętrze niż tańsze samochody Mercedesa.
Krótko mówiąc, modele samochodów Audi mają bardziej atrakcyjny wygląd zewnętrzny niż modele samochodów Mercedes-Benz. Niemniej jednak, nowsze modele Mercedesa stanowią doskonałe połączenie linii macho i zmysłowych zaokrągleń, które powinny spodobać się młodszej grupie docelowej.
Jeśli chodzi o wnętrze, Mercedes Benz jest nadal na szczycie dzięki skórze, chromowi i zapierającemu dech w piersiach wykończeniu.

  Najlepszy Mercedes RV

Osiągi

Audi to samochód o lepszych osiągach. Dzięki napędowi na wszystkie koła, który można znaleźć we wszystkich samochodach Audi, ale tylko w nielicznych modelach Mercedesa. Audi oferuje również lepsze wrażenia z jazdy i ma bardziej ergonomicznie zaprojektowaną konsolę niż Mercedes. Tak więc, kierowca będzie miał łatwiejszy czas jazdy i obsługi samochodu, niż oni w Mercedesie.

Bezpieczeństwo

Poza oferowaniem luksusu i komfortu, luksusowe samochody są również godne uwagi ze względu na ich funkcje bezpieczeństwa. Zarówno Audi jak i Mercedes wyróżniają się w tej kategorii. Ale zazwyczaj Mercedes ma lekką przewagę nad Audi w tej kategorii.
Audi może pochwalić się wysokiej klasy funkcjami, takimi jak Audi pre Sense, asystent skrętu i unikania kolizji oraz adaptacyjne sterowanie z funkcją Stop & Go i asystentem jazdy w korku. Z drugiej strony, Mercedes pochodzi z daleko lepszych funkcji bezpieczeństwa, takich jak Night View Assist Plus, Accident Investigation, Pre-Safe Brake i Distronic Plus Technology, a także Adaptive High Beam Assist.

Niezawodność

Jednym z powodów, dla których ludzie kupują luksusowe samochody jest ich niezawodność. Zarówno Audi, jak i Mercedes Benz są pojazdami niezawodnymi i mogą służyć przez wiele lat. Jednak według różnych badań ustalono, że samochody Mercedes Benz są bardziej niezawodne niż Audi.
Po przejechaniu 100 000 mil, w większości modeli samochodów Audi zaczynają pojawiać się problemy. Ponadto, koszty części zamiennych i napraw Audi są wysokie w porównaniu do Mercedes-Benz. Dlatego, jeśli szukasz pojazdu, który będzie służył przez ponad 20 lat, lepiej wybrać Mercedesa-Benza.

  Najlepszy używany Mercedes Hatchback

Cena

Jak można się było spodziewać, obie te luksusowe marki samochodów są dość drogie i poza zasięgiem zwykłego człowieka. Mają jednak kilka przystępnych modeli samochodów, takich jak Audi A1 i Mercedes A220. Ogólnie rzecz biorąc, modele samochodów Audi są tańsze niż modele Mercedes-Benz.
W dłuższej perspektywie, samochody Audi są drogie w utrzymaniu z kosztownymi częściami zamiennymi. Nie są one również tak niezawodne jak samochody marek Mercedes-Benz czy BMW. Tak więc, jeśli patrzysz na cenę początkową, Audi jest tańsze, ale jeśli patrzysz na dłuższą perspektywę, Mercedes jest tańszy. Decyzja należy do Ciebie.

Gwarancja

Gwarancja jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli inwestujesz w luksusowy pojazd. Zarówno Audi, jak i Mercedes Benz objęte są taką samą gwarancją. Producenci dają 4-letnie lub 50 000-milowe podstawowe warunki gwarancji.
Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, gwarancja Audi jest lepsza niż gwarancja Mercedesa. Jedyną identyczną rzeczą w gwarancji jest okres objęty gwarancją. Poza tym, Audi zapewnia bezpłatny standardowy serwis, 8-letnią dodatkową gwarancję na perforację korozyjną oraz brak ograniczenia przebiegu dla 4-letniej pomocy drogowej.

FAQs o Audi i Mercedesie

Jaka jest główna różnica między Audi i Mercedesem?

Audi zapewniają doskonałe wrażenia z jazdy, podczas gdy Mercedes Benz oferuje luksus i komfort. Dlatego, jeśli szukasz samochodu zapewniającego przyjemne wrażenia z jazdy, Audi jest samochodem dla Ciebie. Ale jeśli chcesz luksusowego, wygodnego i gładkiego samochodu do jazdy, Mercedes Benz jest najlepszą opcją.

  Czy Mercedes wyprodukuje kolejnego Gullwinga?

Która marka jest bardziej luksusowa pomiędzy Audi a Mercedesem?

Jest to trudne pytanie, ponieważ te dwie marki idą ręka w rękę, jeśli chodzi o luksus. Jednak my dajemy Mercedes Benz lekką przewagę ze względu na jego luksusowe pojazdy w klasie S i linii Maybach. Audi A8 nie jest daleko, ale jest nieco krótki. Mercedes może pochwalić się takimi cechami jak oświetlenie ambientowe, skóra i chrom.

Która marka jest bardziej niezawodna na dłuższą metę, Audi czy Mercedes?

Przed zakupem pojazdu należy zwrócić uwagę na ukryte koszty. Samochody marki Mercedes-Benz mają może nieco wyższą cenę początkową niż Audi, ale są bardziej przystępne cenowo, jeśli chodzi o konserwację. Po przejechaniu około 100 000 mil właściciele samochodów Audi mogą mieć częstsze i bardziej kosztowne naprawy niż właściciele samochodów Mercedes-Benz.

Końcowe przemyślenia

Mimo że obie te marki pochodzą z Niemiec i oferują luksusowe cechy, różnią się pod wieloma względami. Kupujący, którzy szukają luksusu, komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa, powinni rozważyć zakup samochodu marki Mercedes Benz. Podczas gdy ci, którzy szukają ergonomicznie przyjazny i doskonały samochód wykonujący powinien dostać od Audi.
W sumie, zarówno z tych modeli samochodów są wykonane z wybitnych inżynierii, innowacyjne technologie, luksusowe wnętrza, funkcje bezpieczeństwa, szybkość i niezawodność. Jest to kwestia preferencji i budżetu. Więc, wybierz luksusowy samochód, który przemawia do Ciebie najbardziej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z