Które jest lepsze Audi Q5 czy Audi SQ5?

Czy Audi SQ5 to dobry samochód?

Audi Q5 to niewielkich rozmiarów rodzinny SUV wykonawczy, który konkuruje z takimi modelami jak BMW X3 i Mercedes Benz GLC. Te SUV-y są jednymi z najbardziej popularnych samochodów w dzisiejszych czasach, ponieważ era SUV-ów i crossoverów wciąż się rozwija. SQ5 jest top-of-the-line model Q5, który dostaje najmocniejszy silnik i cały szereg innych ulepszeń.

Porównanie Audi Q5 z SQ5 jest jak porównanie iPhone 13 do iPhone 13 Pro Max, co oznacza, że Q5 jest standardowym modelem, podczas gdy SQ5 jest „Pro Max”, ponieważ oferuje najbardziej ekskluzywne doświadczenie. Dlatego są one oparte na tym samym podwoziu, a większość komponentów jest dzielona między nimi.

Jednak SQ5 dostaje większy silnik, wzmocnioną skrzynię biegów, większe hamulce, niższą wysokość jazdy, sztywniejsze zawieszenie, więcej wyposażenia ze standardu oraz lepiej wyglądające wnętrze i wygląd zewnętrzny. Przeciętny obserwator może nie być w stanie stwierdzić różnicy między tymi dwoma, ale różnica za kierownicą jest natychmiast zauważalna.

W tym artykule porównamy te dwa modele i powiemy Ci, dlaczego powinieneś wybrać jeden nad drugim. Wkrótce zdasz sobie sprawę, czy jesteś typem faceta, który naprawdę pragnie wszystkich ulepszeń, które są dostępne z Q5, lub jeśli jesteś kimś, kto nie dba o zawiłości i chce zaoszczędzić kilka dolarów w procesie.

Audi Q5

Bardzo podstawowy poziom Audi Q5 ma cenę wywoławczą 44,100 dolarów. Jest to standardowe Q5 bez niczego na nim, co oznacza, że mało kto go kupi. Premium Plus Q5 zaczyna się od 49,100 dolarów, podczas gdy zakres-topping Q5 Prestige wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz zaczyna się od 54,800 dolarów. Zawsze można dodać kilka dodatkowych opcji do tej ceny, ale modele Q5 za 60.000$ nie są tak powszechne.

  Audi S8 Niezawodność

Standardowy Q5 jest dostępny z wieloma różnymi silnikami, które obejmują podstawowy 2,0L 4-cylindrowy silnik z około 250 KM, model 2,0L diesel z około 190 KM i 3,0L 6-cylindrowy model TDI z maksymalnie 300 KM. Q5 jest również dostępny z kilkoma silnikami hybrydowymi, takimi jak 50 TFSIe Quattro z silnikiem benzynowym 2,0L i silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 300 KM.

Nie wszystkie modele Q5 otrzymują fabrycznie napęd Quattro AWD, co oznacza, że trzeba będzie za niego zapłacić w modelach podstawowych. Wygląd zewnętrzny samochodu w dużej mierze zależy od opcji, które wybierzesz, co oznacza, że modele nierestiżowe bez pakietu S-Line nie są najbardziej ekscytującymi SUV-ami na rynku. Q5 prowadzi się prosto i nie ma w nim nic szczególnego.

Audi SQ5

Audi SQ5 z 2022 roku zaczyna się od 56 995 dolarów, czyli gdzieś w okolicach Audi Q5 Prestige. Jednak pakiet SQ5 Premium Plus ustawi cię z powrotem 61 195 dolarów, podczas gdy zakres-topping SQ5 Prestige ustawi cię z powrotem 66 395 dolarów, ale jesteś w zasadzie coraz wszystko tam jest dostać z pakietem SQ5 Prestige.

SQ5 dostaje 3,0L doładowany silnik V6 o mocy 350 KM i 369lb-ft momentu obrotowego. Jest również standardowo wyposażony w system Audi Quattro AWD, niezależnie od poziomu wykończenia, na który się zdecydujesz. SQ5 otrzymuje cały szereg ulepszeń w stosunku do zwykłego Q5 w prawie każdym dziale. Najbardziej zauważalne różnice to układ zawieszenia oraz wygląd samochodu na zewnątrz i wewnątrz.

  Najlepszy olej syntetyczny 5w40 dla audi

SQ5 otrzymuje specjalne elementy, takie jak elementy wykończeniowe z włókna węglowego i sportowe fotele, które nie są dostępne w zwykłym Q5. SQ5 to Audi Q5 zamienione na 11, co oznacza, że ogólne doświadczenie jest po prostu lepsze pod każdym względem. SQ5 nie jest tak naprawdę wszystko zależne od specyfikacji, ponieważ wszystkie modele SQ5 wyglądają świetnie.

Wniosek – SQ5 jest lepszy, ale dla kogo?

Jest całkiem jasne, że SQ5 jest lepszym samochodem, ponieważ oferuje więcej wszystkiego, a jednocześnie dużo lepiej zachowuje swoją wartość. SQ5 jest bardziej ekscytujące, szybsze, lepsze prowadzenie, bardziej luksusowe, a co najważniejsze, ma charakter. Q5 to świetny samochód, ale to nie naprawdę ruffle żadnych piór, co oznacza, że wiele osób uważa go za nieco zbyt kliniczne.

W związku z tym, jeśli jesteś kimś, kto ceni sobie cechy, które pochodzą z SQ5, to jest całkiem jasne, że zawsze będziesz wolał SQ5, nawet jeśli wymaga to od ciebie wydania trochę dodatkowych pieniędzy. Z drugiej strony, jeśli chcesz tylko wygodny SUV, który już dostaje dużo sprzętu, jesteś lepiej z regularnym Q5.

Modele Audi SQ5 są bardziej popularne wśród młodszej populacji, która chce się pokazać i poczuć się bardziej wyjątkowa, bardziej zrealizowana, co jest jak najbardziej w porządku. Z drugiej strony, zwykłe Q5 jest zazwyczaj kupowane przez tych, którzy nie potrzebują lub nie chcą niczego udowadniać, a jedynie chcą bezpiecznego, luksusowego i wygodnego SUV-a.

  2022 Mercedes AMG EQS vs Tesla vs Audi

Sekcja FAQ.

Czy Audi Q5/SQ5 jest dostępne jako coupe?

Po tym jak Audi wypuściło po faceliftingu 2. generację Q5, wprowadziło wraz z nim również wersję Sportback (SUV Coupe). Oznacza to, że możesz zapłacić kilka tysięcy dolarów ekstra, jeśli chcesz uaktualnić do modelu Sportback.

Różnica między zwykłym Q5/SQ5 a ich odpowiednimi wersjami Sportback to tylko design. Warto również wspomnieć, że modele Sportback cierpią nieco, jeśli chodzi o praktyczność ze względu na spadzistą linię dachu, która zjada przestrzeń z tyłu.

Czy Audi Q5 to dobry samochód rodzinny?

Audi Q5 jest świetnym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje wszystkie cechy, których można oczekiwać od świetnego samochodu rodzinnego. Na początek jest wystarczająco przestronne dla maksymalnie pięciu osób i posiada dużą przestrzeń bagażnika. Po drugie, jest to naprawdę bezpieczny samochód z 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa w razie wypadku.

Jest to również naprawdę wygodny, cichy samochód, który posiada wiele przyjaznych rodzinie funkcji, takich jak porty ładowania USB, wiele wewnętrznych schowków, łatwo dostępne punkty montażowe IsoFix, inforozrywka na tylnym siedzeniu i wielostrefowa klimatyzacja.

Czy Audi Q5 jest SUV-em terenowym?

Audi Q5 może uprawiać off-roading, ale tak naprawdę nie jest to coś, z czego Audi Q5 jest znane. Większość ludzi, którzy kupują tego typu SUV-y, nie zabiera ich w teren, ponieważ nie do tego zostały zaprojektowane. Przyznaj, że samochód jest wyposażony w regulowaną wysokość jazdy, kontrolę zjazdu ze wzgórza, AWD i dedykowane tryby jazdy, ale za tę cenę można dostać znacznie lepszy off-roader.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z