Najlepszy używany Mercedes Hatchback

Najlepszy używany Mercedes Hatchback

Czy to sedan, coupe, kabriolet, SUV, kombi, czy hatchback, Mercedes wciąż pozostaje wierny swojemu silnikowi, „najlepszy albo nic”. Dlatego modele hatchback Mercedesa wciąż wyróżniają się na tle pozostałych.

Najlepszym używanym hatchbackiem Mercedesa jest Mercedes klasy A. Ta klasa ma wiele modeli samochodów, którymi mogą być zainteresowani różni nabywcy. Czy chcesz zwykłego hatchbacka Klasy A, sportowego hatchbacka, czy hatchbacka AMG, dostaniesz to w Mercedesie Klasy A.

Mercedes A-Class

Mercedes Klasy A został po raz pierwszy wyprodukowany w 1997 roku jako pięciodrzwiowy hatchback. Później, w drugiej generacji pojawił się trzydrzwiowy hatchback i został wprowadzony na rynek pod koniec 2004 roku. Klasa A jest obecnie w swojej czwartej generacji, która rozpoczęła produkcję w 2018 roku.
To, co czyni Klasę A najlepszym używanym hatchbackiem Mercedesa, to różnorodność opcji, które oferuje nabywcom. Można wybrać standardowe modele SE, sport, AMG-line lub A35 & A45 AMG. Dzięki temu każdy nabywca może zdecydować się na Mercedesa hatchback z cechami, których pragnie.
Wszystkie te modele mają różne silniki w ofercie i opcje oleju napędowego i gazu. Mercedes-Benz Klasy A SE jest najtańszy, podczas gdy A45 AMG jest najdroższy. Jeśli chodzi o komfort i osiągi, najlepsze są modele A35 i A45 premium AMG.

Mercedes A-Class SE

Mercedes A-Class SE to jeden z najtańszych używanych Mercedesów hatchback na rynku. Jego średnia cena wynosi 14 200 dolarów. Chociaż cena ta wydaje się tania w porównaniu do innych hatchbacków Mercedesa, nie jest tak przystępna jak inne marki hatchbacków. Na przykład, używana Honda Fit lub Ford Fiesta jest znacznie tańsza.
To właśnie czyni Mercedesa tak wyjątkowym. Mimo, że Mercedes Klasy A SE jest tańszy, może pochwalić się szerszym zakresem luksusowych funkcji i wyjątkowo dobrymi osiągami. Otrzymujesz więc więcej funkcji, niż mógłbyś dostać nawet w nowym Fordzie hatchback.
Niektóre z wyjątkowych funkcji, które oferuje Mercedes Klasy A SE to tempomat, bezkluczykowy start, system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, klimatyzacja i 7-calowa cyfrowa deska rozdzielcza. Otrzymasz również różne funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent utrzymywania pasa ruchu, aktywny asystent hamowania oraz system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy.
Nabywcy mają do wyboru różne opcje silników. Klasa A SE posiada alternatywne silniki A160, A180, A180d i A200d. Osoby poszukujące napędzanej gazem Klasy A SE mogą wybrać model A160 lub A180. Oba silniki mają pojemność 1,6 litra. Natomiast A180d i A200d napędzane są dieslami o pojemności odpowiednio 1,5 litra i 2,1 litra.

  Który Mercedes ma najlepsze i najwygodniejsze fotele?

Mercedes A-Class Sport

Jeśli pragniesz nieco lepszego hatchbacka o sportowym charakterze, Mercedes Klasy A Sport jest najlepszą opcją. Chociaż nie ma zbyt wielu różnic między Klasą A SE i Sport, ta ostatnia ma nieco więcej funkcji i lepsze prowadzenie.
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są większe, 17-calowe felgi i reflektory LED. Ponadto, model ten wyposażony jest w dwustrefową klimatyzację, dodatkowe chromowane wykończenia na kierownicy i wykończenia z włókna węglowego w kabinie. Cechy te odróżniają Klasę A Sport od modelu SE.
Jeśli chodzi o cenę, Mercedes Klasy A Sport jest nieco droższy od Klasy A SE. To idzie na około 15.000 dolarów, podczas gdy SE idzie na około 14.200 dolarów. Posiada również kilka opcji silnikowych, które obejmują A180, A180d, A200 i A220.

Mercedes A-Class AMG-line

Jeśli pragniesz wysokiej wydajności używany hatchback, Mercedes A-Class AMG-line jest najlepszym wyborem. Od wyglądu po komfort i prędkość, Klasa A AMG-line przewyższa modele SE i Sport. Jest jednak dość drogi, ponieważ kosztuje około 17 000 dolarów.
Mercedes Klasy A AMG-line hatchback posiada piękne nadwozie w stylu AMG, dzięki czemu wygląda bardziej sportowo niż modele SE i Sport. Ten hatchback o wysokich osiągach może pochwalić się 18-calowymi felgami i oponami typu run-flat z fabryki Mercedesa. Opony te są wyjątkowe, ponieważ pozwalają na dotarcie do mechanika w przypadku przebicia opony.
Poza doskonałym nadwoziem, oponami i kołami, otrzymujemy również sportowe fotele przednie, unikalne przeszycia w tapicerce oraz kierownicę wielofunkcyjną z płaskim dnem. Wszystkie te fantastyczne cechy zapewnią Ci wyjątkowe wrażenia z jazdy.

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa C300?

Mercedes A-Class A35

Najlepiej ocenianym hatchbackiem Mercedesa Klasy A jest model AMG 35. Używany AMG A35 kosztuje około 28 000 dolarów. To znacznie więcej niż w przypadku innych hatchbacków Klasy A, którym się przyjrzeliśmy. Jest to jednak uzasadnione, ponieważ ten samochód jest mocny i komfortowy.
Mercedes Klasy A35 ma znakomite przyspieszenie od 0 do 62 mil/h w 4,8 sekundy, co jest niesamowite, biorąc pod uwagę, że jest to mały hatchback. Ponadto, stylowe nadwozie AMG jest atrakcyjne i wyróżnia się na tle innych modeli hatchbacków.
Inne godne uwagi cechy to 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 306 KM. Z pewnością spodobają Ci się również 18-calowe felgi, szersze nadkola i głośniejszy układ wydechowy. Niestety, Mercedes Klasy A35 nie jest długo obecny na rynku, więc znalezienie używanego samochodu może być dość trudne.

FAQs about buying a used Mercedes

Czy używane Mercedesy są drogie w utrzymaniu?

Używane Mercedesy są drogie w utrzymaniu, ponieważ gwarancja na nie kończy się po 5 latach posiadania. Bez gwarancji utrzymanie Mercedesa jest bardzo drogie. A jeśli doliczą Państwo do tego koszty paliwa, napraw i ubezpieczenia, to suma summarum wychodzi jeszcze wyższa.

Jaka jest różnica między Mercedesem-Benz Klasy A i Klasy B hatchback?

Mercedes Klasy A i Klasy B należą do rodziny małych samochodów Mercedes-Benz. Klasa A jest tańsza od Klasy B. Klasa B posiada nieco większy 8,0-calowy ekran multimedialny w porównaniu z 5,8-calowym ekranem multimedialnym Klasy A. Dodatkowo, Klasa B jest dłuższa, wyższa i szersza niż Klasa A.

  Czy Mercedes produkuje kombi?

Jaki jest najlepszy używany Mercedes do kupienia?

Najlepszym używanym Mercedesem do kupienia jest Mercedes-Benz Klasy E. Mercedes Klasy E od początku wyróżniał się na tle innych modeli Mercedesa. Dzięki swojej niezawodności, komfortowi, wyjątkowym osiągom i mniejszej ilości problemów. Dodatkowo koszty utrzymania są nieco niższe w porównaniu z innymi używanymi modelami Mercedesa.

Dlaczego używane Mercedesy są tanie?

Głównym powodem, dla którego używane Mercedesy są tak tanie, jest wysoki koszt utrzymania. Po 5 latach posiadania lub po przejechaniu ponad 60 000 mil, samochody Mercedes-Benz zaczynają mieć poważne problemy. W rezultacie, koszty utrzymania i napraw również rosną wykładniczo, ponieważ nie ma gwarancji, która by je pokrywała.

Klasa A jest najlepszym używanym hatchbackiem w przystępnej cenie

Mimo że na rynku jest wiele wysokiej jakości używanych hatchbacków Mercedes-Benz, Mercedes Klasy A wciąż się wyróżnia. Ten mały, ale luksusowy i mocny pojazd osiąga wysokie wyniki, a do tego jest przystępny cenowo. Jego bliskimi konkurentami są Mercedes Klasy B i CLA Klasy 45 AMG, ale są one dość drogie w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z