BMW nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić

BMW to marka znana z produkcji „najlepszych maszyn do jazdy”, co oznacza, że BMW są zaprojektowane do jazdy i zabawy. Jednak brak możliwości uruchomienia samochodu zaprzecza temu, więc należy zająć się tym problemem, aby Twoje BMW mogło jeździć i cieszyć się nim. W związku z tym trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ zamierzamy Ci powiedzieć, dlaczego Twoje BMW nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić.

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na swój akumulator, ponieważ jego zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej do Twojego samochodu, która jest niezbędna do jego uruchomienia. Akumulator może być słaby, może mieć skorodowane zaciski lub może być całkowicie martwy. Należy również zwrócić uwagę na rozrusznik i alternator, ponieważ te trzy elementy stanowią podstawę elektryczną całego samochodu.

Wszystkie nowsze modele BMW są wyposażone w pilot zamiast zwykłego klucza z ostrzami, co oznacza, że akumulator może umrzeć i nie będzie można uruchomić samochodu. Zatkany filtr paliwa lub uszkodzona pompa paliwowa mogą zablokować dostęp paliwa do silnika, co również prowadzi do niemożności uruchomienia samochodu.

Wreszcie, należy również sprawdzić skrzynkę bezpieczników i świec zapłonowych, ponieważ mogą one zawieść i uniemożliwić uruchomienie samochodu. Teraz mamy zamiar iść trochę bardziej dogłębnie o wszystkich tych powodów, więc upewnij się, aby trzymać się!

Objawy rozruchu BMW mogą być różne.

Oto niektóre z najczęstszych objawów, których możesz doświadczyć, jeśli Twoje BMW nie chce się uruchomić.

  • Naciśnięcie przycisku START nie powoduje uruchomienia silnika.
  • BMW nie chce zapalić. Wszystkie lampki zgasły / są wyłączone
  • Wkładasz kluczyk i nic się nie dzieje.
  • Silnik BMW nie chce się włączyć, wydaje odgłos klikania
  • Samochód nie chce zapalić po wymianie akumulatora.
  • BMW nie chce zapalić wykrzyknik
  • BMW nie chce zapalić w niskich temperaturach
  • Świeci się kontrolka EML, BMW nie chce zapalić
  • Lampki BMW migają, nie można uruchomić
  • BMW nie ruszy pokazuje symbol klucza na desce rozdzielczej
  Czy BMW M850 to dobry samochód?

Problemy z baterią

Twoim pierwszym punktem zainteresowania powinien być akumulator, ponieważ jest to zazwyczaj najczęstszy powód, dla którego BMW nie chce zapalić. Jeśli samochód nie chce się uruchomić lub robi to bardzo powoli, jest szansa, że bateria jest słaba lub wyczerpana. Możesz spróbować uruchomić samochód za pomocą pary kabli lub sprawdzić akumulator multimetrem, aby zobaczyć, co jest z nim nie tak.

Czasami zaciski akumulatora mogą być skorodowane, co prowadzi do utraty kontaktu między przewodami a bateriami, a tym samym do zmniejszenia prądu elektrycznego. Jeśli rzeczywiście tak jest, pamiętaj, aby użyć dedykowanego środka do czyszczenia akumulatorów i odkurzyć całą korozję z odłączonego akumulatora.

Problemy z alternatorem lub rozrusznikiem

Alternator to sprytny kawałek inżynierii zaprojektowany do ładowania akumulatora podczas jazdy, dlatego też Twój akumulator nie powinien się wyczerpać w pierwszej kolejności. Jeśli alternator zawiedzie, a Twoje światła migają, sprawdź, czy alternator dostarcza prądu.

Rozrusznik również może zawieść i jeśli usłyszysz kliknięcie i nic więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że winny jest rozrusznik. Jeśli wszystkie akcesoria są zasilane, ale samochód nadal nie chce się włączyć, rozrusznik jest prawdopodobnie powodem.

Key Fob Battery

Wszystkie nowe BMW są wyposażone w pilot zamiast zwykłego klucza, co może stanowić problem, jeśli bateria w pilocie jest wyczerpana. Samochody wyposażone w systemy bezkluczykowe nie będą w stanie rozpoznać, że klucz znajduje się wewnątrz samochodu, co uniemożliwi uruchomienie samochodu. Aby to naprawić, wystarczy wymienić baterię lub użyć wariantu z kluczem ostrzowym, jeśli masz go przy sobie.

  Co to jest pakiet sportowy BMW M?

Zatkany filtr paliwa lub uszkodzona pompa paliwa

Różne modele BMW są znane z problemów z pompą paliwową, które prowadzą do tego, że silnik jest pozbawiony paliwa, co z kolei uniemożliwia uruchomienie samochodu. Jedynym sposobem na naprawienie tego problemu jest wymiana pompy paliwowej. Ponadto, zatkany filtr paliwa może zablokować przejście paliwa do silnika, a także zatrzymać się od uruchomienia samochodu. W związku z tym pamiętaj, aby sprawdzić swój filtr paliwa i wymienić go, jeśli rzeczywiście jest zatkany.

Skrzynka bezpieczników i świece zapłonowe

Bezpieczniki są zaprojektowane, aby chronić samochód przed różnymi problemami elektrycznymi, co oznacza, że będą one wybuchać, jeśli coś przeciąża systemy elektryczne samochodu. W związku z tym, jeśli nie możesz uruchomić swojego BMW, sprawdź skrzynkę bezpieczników i wymień spalony bezpiecznik na taki o takim samym natężeniu, aby przywrócić prąd do systemów elektrycznych.

Jeśli świeca zapłonowa padnie, nie będzie w stanie pomóc w procesie spalania, co spowoduje błędny zapłon lub w ogóle uniemożliwi uruchomienie samochodu. Te również będą musiały być wymienione, aby rozwiązać problem.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje akumulator do BMW?

Akumulator będzie Cię prawdopodobnie kosztował od 300 do 500 dolarów, gdy uwzględnisz zarówno części jak i koszty robocizny. Jednak jeśli skorzystasz z ofert specjalnych, oszczędności i kuponów w dużym sklepie, prawdopodobnie kupisz baterię za znacznie mniej i potencjalnie nawet skorzystasz z bezpłatnej instalacji.

Tak czy inaczej, zawsze upewnij się, że używasz właściwego akumulatora dla samochodu, ponieważ istnieje wiele różnych typów akumulatorów na rynku.

  Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

Ile kosztuje alternator BMW?

Całkowicie nowy alternator z kosztami robocizny będzie kosztował Cię od 375 do 1000 dolarów, co jest dość drogim elementem. Jako takie, niektórzy mówią, że te często mogą być naprawione, ale zawsze będzie to lepszy pomysł, aby kupić nowy.

Powód jest prosty. A broken alternator is going to deplete your battery which can lead to needing both a new alternator and a new battery more than once which can be really frustrating for obvious reasons.

Czy BMW często się psują?

Jeśli posiadasz BMW z mniejszym przebiegiem, dobrze serwisowane i zadbane, szanse na poważne problemy są niewielkie. Jednak BMW z wyższym przebiegiem, starsze i wątpliwie zadbane mogą być festiwalem problemów, dlatego zawsze powinieneś wykonać należytą staranność przed zakupem używanego BMW jakiegokolwiek rodzaju.

BMW nie jest znane z produkcji najbardziej niezawodnych samochodów na świecie, ponieważ nie jest to kluczowy priorytet dla BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z