Częste problemy i usterki w Mercedes AIRMATIC

Współczesny Mercedes Benz został zaprojektowany jako najlepszy luksusowy samochód wykonawczy w swojej klasie, co oznacza, że współczesny Mercedes jest wyposażony w wiele technologii XXI wieku, które sprawiają, że samochód jest bardziej komfortowy i luksusowy, ale również sprawiają, że jest bardziej podatny na problemy.

Marki takie jak Audi, BMW, Mercedes, Range Rover i Jaguar nie są przeznaczone do niezawodności, są one przeznaczone do być innowacyjne i pełne technologii. Oznacza to, że systemy te są niezwykle złożone i wymagają ciągłej uwagi, aby jak najdłużej działały optymalnie.

Mercedes AIRMATIC system jest Mercedes-branded zawieszenia pneumatycznego, który został zaprojektowany dla optymalnego komfortu, regulowana wysokość jazdy i regulowana sztywność, aby Mercedes samochodów wydajności zarówno sztywne i wygodne w tym samym czasie.

Systemy te często cierpią z powodu problemów ze sprężarką powietrza, awarii amortyzatorów powietrznych, wadliwych linii lotniczych, problemów elektrycznych i blokad zaworów. Musisz stale dbać o te systemy i starać się wykrywać wszelkie problemy tak wcześnie, jak to możliwe, aby nie zbankrutować.

Najczęstsze problemy związane z systemem Mercedes AIRMATIC:

  • Problemy z kompresorem zawieszenia pneumatycznego
  • Problemy z amortyzatorami pneumatycznymi
  • Problemy z bezpiecznikami lub przekaźnikami
  • Wadliwe linie lotnicze
  • Blokady zaworów

Problemy z kompresorem zawieszenia powietrza

Sprężarka powietrza jest przeznaczony do generowania sprężonego powietrza, które podnosi zawieszenie, gdy tylko ty lub samochód uznają to za konieczne. Sprężarka jest związana z silnikiem, który jest znany dmuchać i czasami zostawić miechy powietrza częściowo napompowane lub opróżnione, co często sprawia, że samochód przechyla się na jedną lub drugą stronę.

  Najlepszy stary Mercedes do kupienia

To spowoduje, że szczotki w systemie zużyją się o wiele szybciej, a także sprawi, że Twój Mercedes będzie o wiele inny do jazdy. W przypadku awarii sprężarki prawdopodobnie zauważą to Państwo, ponieważ wysokość jazdy będzie nierówna lub zbyt niska w stosunku do podłoża.

Problemy z amortyzatorami pneumatycznymi

Jednym z najczęstszych problemów związanych z systemem AIRMATIC są pękające i nieszczelne amortyzatory pneumatyczne. Ten problem jest najłatwiejszy do wykrycia, ponieważ powoduje, że wysokość jazdy jest nierówna, a samochód przechyla się na jedną lub drugą stronę. Jest to zarówno niewygodne, jak i niebezpieczne, ponieważ rozkład masy wpływa na trakcję i zużycie opon.

W przypadku, gdy Państwa Mercedes przechyla się na jedną lub drugą stronę, należy jak najszybciej udać się do warsztatu, aby nie powodować dalszych problemów.

Problemy z bezpiecznikami lub przekaźnikami

Zadaniem przekaźnika jest włączanie lub wyłączanie sprężarki w zależności od tego, czy układ potrzebuje powietrza, czy nie. Jeśli przekaźnik nie jest w stanie wyłączyć sprężarki w odpowiednim czasie, sprężarka będzie nadal pracować w tle, co może łatwo spowodować jej uszkodzenie lub przepalenie bezpiecznika lub dwóch.

Problem ten nie jest aż tak zauważalny, ale sprężarka jest zazwyczaj słyszalna, jeśli poświęci się jej dużo uwagi.

Wadliwe linie lotnicze

Linie powietrza są zaprojektowane tak, aby przesyłać powietrze do wszystkich powiązanych systemów w celu zmiany wysokości jazdy samochodu. Linie te nie są wykonane tak, aby trwały wiecznie, co oznacza, że często mogą się zużywać i powodować różnego rodzaju wycieki powietrza. Prowadzi to do tego, że mieszek jest niedopompowany, co również powoduje, że samochód przechyla się na jedną lub drugą stronę.

  Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

Przewody te są znane z tego, że z czasem pękają i dlatego należy je wymienić w odpowiednim czasie.

Blokady zaworów

Celem zaworu powietrza jest wypuszczenie powietrza z rezerwuaru w celu włączenia zawieszenia pneumatycznego. Zawór jest podłączony do przekaźnika, co oznacza, że angażuje się, gdy system potrzebuje więcej powietrza. Jednakże, zawory są czasami znane zablokować się i wysłać powietrze z powrotem do zbiornika.

Oznacza to, że miechy powietrzne nie będą się nadmuchiwać i powinno to być łatwo zauważalne, ponieważ wysokość jazdy prawdopodobnie spadnie. Jeśli nie zajmiesz się tymi problemami wystarczająco szybko, może to nawet sprawić, że twój samochód nie będzie nadawał się do jazdy.

FAQ Section

Ile kosztuje naprawa systemu Mercedes AIRMATIC?

System AIRMATIC Mercedesa od czasu do czasu ulega awarii, a średnie krajowe koszty związane z jego naprawą wynoszą około 800 dolarów. Cena 800 dolarów obejmuje robociznę i części. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to popytać i spróbować znaleźć właściwą równowagę pomiędzy kosztami i czasem potrzebnym na naprawę Twojego samochodu.

System AIRMATIC jest dość skomplikowany i istnieje wiele części, które mogą się zepsuć. Oznacza to, że koszty związane z naprawą systemu mogą być bardzo zróżnicowane.

Ile kosztuje wymiana całego systemu Mercedes AIRMATIC?

Jeśli w Państwa Mercedesie stale występują problemy z systemem AIRMATIC lub jeśli w wyniku wypadku coś się zepsuje, konieczna będzie wymiana całego systemu. W zależności od samochodu i stopnia uszkodzenia systemu może to kosztować nawet 5000 dolarów.

  Jakie są najlepsze modele Mercedesa wszech czasów?

Rzadko kiedy trzeba wymienić cały system na raz, ale może się to zdarzyć, jeśli zignorować problemy wymienione powyżej. W związku z tym zawsze należy pamiętać o regularnej konserwacji swojego Mercedesa, aby nigdy nie doświadczyć konieczności zapłacenia więcej niż 5000 dolarów za części samochodowe.

Czy system AIRMATIC Mercedesa jest tego wart?

Naprawa systemu AIRMATIC kosztuje sporo pieniędzy i nie jest to raczej tajemnicą. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy system AIRMATIC jest w ogóle potrzebny, biorąc pod uwagę, że kosztuje więcej niż większość systemów, które można znaleźć w samochodzie. Odpowiedź na to pytanie jest dość subiektywna, ponieważ niektórzy uważają, że luksusowy samochód, a zwłaszcza Mercedes, nie jest luksusowym samochodem bez pneumatycznego zawieszenia.

System zawieszenia pneumatycznego sprawia, że samochód jest o wiele bardziej komfortowy i wydajny, dlatego zakup Mercedesa z systemem AIRMATIC ma sens. Trzeba jednak odpowiednio o niego dbać, aby służył długo. Warto kupić Mercedesa z systemem AIRMATIC, ale nie należy ignorować napotkanych problemów, w przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z