Czy felgi Audi pasują do Mercedesa?

Felgi Mercedesa mogą być montowane w Audi. Ale czy felgi Audi można zamontować w Mercedesie?

Nie, felgi Audi nie będą pasować do Mercedesa, ponieważ Mercedes ma większy otwór centralny niż Audi. W rezultacie, aby dopasować koła Audi na Mercedes, trzeba będzie wziąć koła do mechanika do otworu centrum otworu przed ich mocowania na Mercedes.

Audi otwór centralny mierzy około 57,1, podczas gdy Mercedes otwór centralny jest 66,5. Tak więc, aby dopasować koło Audi na Mercedesie, mechanik będzie musiał wywiercić jego środek do 66,5. Jednakże, oba te samochody pochodzą z tego samego pogrubionego wzoru, który jest 5X112. W związku z tym, wzór śrub nie jest problemem, ale otwór centrum jest.

W zależności od modelu Mercedesa i Audi, być może trzeba będzie rozważyć inne czynniki, takie jak rozmiar koła, rozmiar opony i przesunięcie koła. Dzięki tym czynnikom będzie wiadomo, czy opona Audi z wydrążonym środkiem będzie pasować do Mercedesa.

Czynniki, które należy rozważyć przed założeniem niestandardowego koła

Wzór śrub

Większość luksusowych samochodów na rynku ma rozstaw śrub 5X112. Audi i Mercedes są jednymi z luksusowych samochodów z takim układem śrub. Dlatego zamocowanie koła Audi w Mercedesie jest proste, jeśli otwór centrujący pasuje do otworu centrującego w Mercedesie.

Należy pamiętać, że wzór śrub samochodu składa się z dwóch części: liczby kołków i linii środkowej tych kołków. W tym przypadku, Audi i Mercedes mają po pięć szpilek do kół, a średnica linii środkowej szpilek wynosi 112 mm.

  Które Mercedesy są wyposażone w kuloodporne szyby?

Średnica szpilek kół jest zwykle mierzona na różne sposoby, w zależności od liczby szpilek kół. Pomiar szpilek kół o numerach parzystych, takich jak 4, 6 lub 8, jest łatwy. Wystarczy zmierzyć od środka jednej szpilki koła do środka przeciwległej szpilki koła.

Wręcz przeciwnie, pomiar kołków z nieparzystymi numerami jest zupełnie inny. Będziesz musiał zmierzyć środek jednej szpilki do zewnętrznej strony najdalszej szpilki koła. Ale ponieważ zarówno Audi jak i Mercedes mają ten sam wzór śrub, pomiary są takie same.

Rozmiar opony

Oprócz rozstawu śrub, należy również zwrócić uwagę na rozmiar opon. Rozmiary opon Audi i Mercedes zazwyczaj się różnią. W większości przypadków Mercedes ma większe opony niż Audi. Należy jednak upewnić się, że środkowa część opon jest zgodna z rozmiarem opon Mercedesa. W przeciwnym razie opony nie będą pasować.

Ponieważ większość opon Mercedesa jest większa niż opon Audi, należy upewnić się, że opona Audi, którą zakładamy na Mercedesa, jest mniejsza tylko o jeden cal. Jeśli jest mniejsza o ponad 1 cal, to opona nie będzie pasować, a to spowoduje problemy podczas jazdy.

Rozmiar kół

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przed założeniem felgi Audi do Mercedesa, jest rozmiar felgi. Aby wiedzieć, czy felga będzie pasować, należy sprawdzić jej wymiary. Odbywa się to poprzez pomiar szerokości i średnicy koła.

Należy pamiętać, że wymiary kół różnią się w zależności od marki i modelu samochodu. Tak więc, nawet jeśli Audi i Mercedes mogą mieć ten sam wzór śrub, większość ich felgi różnią się wielkością. Większość kół ma średnicę, która mieści się w przedziale od 15 do 18 cali, podczas gdy szerokość może wynosić do 8 cali.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Odsunięcie koła

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy felgi Audi będą pasować do Mercedesa jest określenie offsetu obu opon. Offset definiuje się zwykle jako odstęp między linią środkową obręczy a powierzchnią mocowania piasty. Poza tym offset może być ujemny, dodatni lub zerowy.

Miłośnicy samochodów sportowych preferują offset ujemny, który sprawia, że koło wystaje poza nadwozie samochodu. Przeciwnie, offset dodatni sprawia, że koło jest schowane w samochodzie. Oba te offsety mają swoje wady. Ujemne przesunięcie może sprawić, że koło ociera się o samochód, podczas gdy dodatnie przesunięcie może kolidować z hamulcami i zawieszeniem.

Tak więc, zanim zainstalujesz felgi Audi z ujemnym lub dodatnim offsetem w swoim Mercedesie, powinieneś rozważyć ich wady i zalety, chyba że chcesz spędzić więcej czasu w garażu.

FAQ

Co to jest rozstaw osi?

Rozstaw osi jest zazwyczaj mierzony od piasty mocującej koło do tylnej części koła. Dokonuje się tego w calach. Ważne jest, aby pamiętać, że im większy jest rozstaw tylny koła, tym dalej będzie ono wystawać pod samochód.

Czy najnowsze modele Audi mają taki sam otwór centrujący jak Mercedes?

Tak, mają. Większość najnowszych modeli Audi ma otwór centralny o średnicy 66,6 mm, zamiast 57,1 mm. Dodatkowo mają one również ten sam układ śrub (5X112). W ten sposób montaż felg Audi w Mercedesach stał się łatwiejszy.

Co muszę zrobić, aby zamontować felgi Audi na Mercedesie, jeśli offset nie jest taki sam?

Mercedes ma zazwyczaj offset około 37 mm, Audi ma offset około 45 mm. Aby felgi Audi pasowały do Mercedesa, być może trzeba będzie użyć dystansów do kół. Należy pamiętać, że różnica w offsecie powinna być zawsze w granicach 5 mm. Tak więc, aby felgi Audi pasowały do Państwa Mercedesa, powinny mieć offset mniejszy niż 42 mm.

  Jak długie są silniki Mercedesa?

Czy rozstaw śrub 5X120 jest taki sam jak 5X112?

Nie, nie są one takie same. Wzór śrub 5X120 ma większy promień niż wzór śrub 5X112. Jednakże, oba mają taką samą liczbę szpilek, a różnią się tylko średnicą osi szpilek.

Wniosek

Nawet jeśli dopasowanie felg Audi do Mercedesa jest możliwe, nie jest to tak proste jak dopasowanie felg Mercedesa do Audi. Wynika to z faktu, że Audi ma mniejszy otwór centrujący niż Mercedes. Dlatego też montaż felg Audi na Mercedesie wymaga wywiercenia otworu centralnego na feldze, aby się zmieściła.

Co więcej, zarówno z tych kół mają 5X112 wzór śrub, co upraszcza rzeczy dla ludzi, którzy chcą wymienić Mercedes z Audi felgi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę rozmiar opony, rozmiar felgi i offset koła.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z