Jak długie są silniki Mercedesa?

Mercedes-Benz produkuje jedne z najmocniejszych silników na rynku. Jednak nie wszystkie silniki Mercedesa są wyjątkowe, ponieważ niektóre z nich są bardziej niezawodne od innych. Niezależnie od tego, jak długo wytrzymują silniki Mercedesa?

Większość silników Mercedesa wystarcza na ponad 200 000 mil. Ale jeśli nie dbasz o swój samochód prawidłowo, może nawet nie zrobić to do 155.000 mil, co jest Mercedes wysoki przebieg. Poza tym, niektóre silniki Mercedesa są bardziej trwałe i niezawodne niż inne. Dlatego też silnik, w jaki wyposażony jest Państwa Mercedes, jest niezwykle istotny.

Niektóre modele Mercedes-Benz, takie jak klasa E, są wyposażone w jeden z najlepszych silników Mercedesa. W związku z tym, jeśli zamierzasz mieć Mercedesa z silnikiem, który trwa długo, rozważ uzyskanie jednego z niezawodnym silnikiem. Oprócz niezawodności silnika, o jego trwałości decydują także nawyki jazdy, harmonogram przeglądów i jakość używanego oleju.

Najpopularniejsze typy silników Mercedesa

Jak każdy producent samochodów, Mercedes również produkuje różne rodzaje silników, które są stosowane w różnych markach i modelach samochodów. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy silnik Mercedesa, wyróżniliśmy najpopularniejsze silniki Mercedesa i ich problemy. Są one następujące:

Silniki Mercedes-Benz 111, 112, 113, V4, V6 i V8

Te silniki Mercedesa były używane od późnych lat 90. do późnych lat 2000. Są to jedne z najbardziej niezawodnych silników Mercedes-Benz, jakie kiedykolwiek zbudowano. Mogą przejechać ponad 300 000 mil i doświadczyć mniejszej ilości problemów. Niektóre z ich godnych uwagi problemów obejmowały wycieki oleju, wycieki uszczelki pokrywy zaworów i wycieki tylnej uszczelki głównej.

Silniki Mercedes-Benz 272, 273, V6 i V8

Silniki te można normalnie znaleźć w późnych modelach Mercedesa V6 i V8. Silniki te wykorzystują postęp w zakresie rozrządu i zmiennego skoku zaworów. W rezultacie silniki te charakteryzują się znakomitymi osiągami i maksymalną oszczędnością paliwa. Co więcej, silniki te doświadczają mniej problemów niż inne silniki Mercedesa.

  Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Silniki Mercedes-Benz Bluetec

Silnik Mercedes-Benz Bluetec jest jednym z najbardziej zaawansowanych silników na rynku. Silnik ten wypełnił lukę między silnikami gazowymi i wysokoprężnymi. Jednak silnik ten ma również swoje typowe problemy, do których należą wycieki oleju z uszczelek chłodnicy oleju silnikowego, uszczelek pokrywy zaworów oraz uszczelek wlotu turbosprężarki.

Jak mogę przedłużyć żywotność silnika mojego Mercedesa?

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego Mercedesa, musisz zrobić kilka rzeczy. Należą do nich:
o Używanie właściwego oleju silnikowego – upewnij się, że używasz właściwego oleju silnikowego w swoim Mercedesie. Należy sprawdzić instrukcję obsługi Mercedesa, aby dowiedzieć się, jakiego oleju należy używać.
o Nie pomijanie harmonogramu przeglądów serwisowych Mercedesa – Mercedes posiada dwa harmonogramy przeglądów: serwis A i serwis B. Należy upewnić się, że nie pominą Państwo żadnego z tych serwisów, aby przedłużyć żywotność silnika.
o Ostrożna jazda samochodem – Twoje nawyki jazdy zadecydują o tym, czy Twój silnik wytrzyma dłużej, czy nie. S, prowadzić go ostrożnie i nie nadużywać samochodu.
o Czyszczenie filtra powietrza – utrzymuj filtr powietrza w czystości, ponieważ silnik musi oddychać. Jeśli nie wyczyścisz filtra powietrza, silnik nie otrzyma wystarczającej ilości powietrza do komór spalania, przez co będzie się męczył.

FAQ

Czy silniki Mercedes-Benz są niezawodne?

Tak, są. Jeśli porównać Mercedesa z innymi luksusowymi samochodami, okaże się, że ich silniki są na równi, a nawet lepsze od silników niektórych luksusowych samochodów. Silniki Mercedesa są oceniane na 3 na 5, czyli powyżej średniej. Ale w przeciwieństwie do innych samochodów luksusowych, takich jak Porsche, BMW i Audi, Mercedes jest tańszy w utrzymaniu i naprawie.

  Który Mercedes jest nielegalny w USA?

Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Mercedes-Benz produkuje jedne z najbardziej niezawodnych pojazdów na rynku. Ale jak wszystkie pojazdy, również Mercedes po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna mieć problemy. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli Mercedesa, niektóre z nich rozwijają się szybciej niż inne. W niektórych modelach Mercedesa problemy pojawiają się już po przejechaniu 50 000 mil, podczas gdy inne czekają na wystąpienie problemów nawet do 100 000+ mil.

Najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa jest klasa E. Ten samochód jest bardzo niezawodny i rejestruje najmniej problemów wśród samochodów Mercedesa. Z kolei najmniej niezawodnym modelem Mercedesa jest Klasa C. Zanim kupisz Klasę C, upewnij się, że kupisz bardziej niezawodny wariant.

Jakie są najczęstsze problemy Mercedes-Benz przed przejechaniem 100.000 mil?

W wielu modelach Mercedesa problemy pojawiają się jeszcze przed przejechaniem 100.000 mil. Problemy, z którymi borykają się różne modele Mercedesa, są jednak różne w zależności od modelu. Dlatego przed zakupem swojego ulubionego modelu Mercedesa należy dowiedzieć się, z jakimi problemami można się spotkać.

Niektóre z najczęstszych problemów Mercedes przed 100.000 mil obejmują problemy z barów sway linki, katalizatory, tuleje wahaczy, awarii zapłonu, przeguby kulowe, i tie rods. Większość z tych problemów są niewielkie i łatwe do naprawienia. Poza tym, te problemy są powszechne w niektórych modelach Mercedesa.

W jakim momencie powinienem kupić nowy silnik zamiast przebudowy?

Nawet jeśli przebudowa silnika jest dobrym pomysłem w niektórych sytuacjach, może być złym pomysłem w innych. Na przykład, jeśli musisz wymienić cały układ przeniesienia napędu lub masz wyciek uszczelki głowicy przy cylindrze, nie musisz przebudowywać silnika. W takich przypadkach zakup nowego silnika jest lepszym i tańszym rozwiązaniem.

  Najlepszy sposób na czyszczenie skórzanych foteli Mercedesa

Wymiana samej skrzyni biegów Mercedesa będzie kosztować co najmniej 2 000 dolarów. Cena może wzrosnąć, jeśli wymieniamy skrzynię biegów w Mercedesie z wyższej półki, np. w klasie S lub GLS. A jeśli dodać do tego koszt serwisu, może się okazać, że wydadzą Państwo więcej.

Co uważa się za wysoki przebieg w Mercedesie?

Mercedes-Benz nagradza swoich klientów po osiągnięciu przez nich określonych przebiegów. Pierwszy wysoki przebieg dla Mercedes-Benz to 155 000 mil. Po przejechaniu tych mil Mercedes-Benz przyzna Ci klasyczną nagrodę za wysoki przebieg. Należy pamiętać, że te mile są zazwyczaj weryfikowane przez oficjalnego dealera Mercedes-Benz.

Inne nagrody Mercedesa za długi przebieg są przyznawane po przejechaniu 310 000 mil, 466 000 mil, 621 000 mil i 1 000 000 mil. Mercedes uważa więc, że 155.000 mil plus to wysoki przebieg. Większość modeli Mercedesa osiąga takie przebiegi, jeśli są odpowiednio konserwowane i serwisowane.

Podsumowanie

Jeśli prawidłowo konserwujesz swój samochód i nie pomijasz harmonogramów przeglądów Mercedes-Benz Service A i Service B, Twój samochód będzie służył przez ponad 200 000 mil. Niektóre silniki Mercedesa są jednak bardziej niezawodne niż inne. Dlatego też samochody takie jak Mercedes-Benz klasy E są bardziej niezawodne niż inne.

Oprócz niezawodności silnika, inne czynniki wpływające na trwałość silnika Mercedesa to styl jazdy, częstotliwość czyszczenia filtra powietrza, sposób reagowania na lampki ostrzegawcze, jakość używanego oleju silnikowego oraz warunki jazdy. Jeśli nie będą Państwo przestrzegać tych czynników, Państwa silnik nie będzie działał długo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z