Częste problemy z Fordem Focusem Mk4

Ford Focus

Ford Focus jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych hatchbacków na świecie, ponieważ został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 1998 i od tego czasu spłodził cztery różne generacje. Focus Mk4 został wprowadzony na rok modelowy 2018/2019 i jest najpopularniejszą wersją Focusa na rynku 2nd hand, ponieważ jest nowoczesny i bardzo dobrze wyposażony we wszystkie najnowsze gadżety i technologie.

Jednak nie jest idealny, dlatego zamierzamy wspomnieć o najczęstszych problemach Forda Focus Mk4. Powinno to dać Ci szerokie zrozumienie tego, czego powinieneś się spodziewać posiadając Focusa i jak powinieneś podejść do naprawy niektórych z jego najczęstszych problemów.

Układ wspomagania kierownicy jest powiedziane, aby nie na niektórych z nich, podczas gdy skrzynia biegów może być nieco szarpany i rolnicze w czasach. Problemy elektryczne nie są niezmiernie powszechne, ale można spotkać różne usterki i błędy od czasu do czasu. Musimy również wspomnieć o problemach z mokrym paskiem, który może spowodować, że samochód straci moc.

W sumie, Mk4 Focus wydaje się być dość niezawodny samochód, ponieważ nie ma zbyt wielu uniwersalnych problemów, aby mówić. Z tego powodu ważne jest, aby utrzymać samochód w optymalnym stanie i wybrać wersję z niezbyt dużą ilością kilometrów na zegarze.

Problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego

Układ wspomagania kierownicy nie jest czymś, o czym większość z nas myśli, dopóki się nie zepsuje i po prostu nie możemy bez niego wyjechać. Przez cały okres eksploatacji Focus ma prawie 2,000 problemów ze wspomaganiem kierownicy zgłoszonych na Carproblemzoo, co powinno służyć jako ogólny pomysł, jak kłopotliwa jest historia z Focusem i jego układem kierowniczym.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Jeśli czujesz, że twój układ kierowniczy staje się niezwykle ciężki do obrócenia, lub jeśli blokuje się w miejscu, istnieje problem ze wspomaganiem układu kierowniczego, a czasem nawet z samą kolumną. Problemy te są najczęściej spowodowane uszkodzonym silnikiem wspomagania lub wyciekiem płynu wspomagania, który zwykle zaczyna się od tego, że układ kierowniczy staje się nieco ciężki, aż do całkowitego zamulenia.

Problemy z elektryką

Ponieważ został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2018-2019, otrzymał wiele technologii, które większość z nas uważa za najnowocześniejsze w dzisiejszych czasach. Oznacza to, że otrzymasz wszystkie nowoczesne systemy bezpieczeństwa, aby mówić o tym, w tym Apple CarPlay i wszystkie inne niezbędne funkcje łączności telefonicznej. Jednak problem polega na tym, że wszystkie te mogą powodować zakłócenia i stać się niereaktywne.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to spróbować ponownie uruchomić te systemy i mieć nadzieję, że wrócą prawidłowo. Czasami trzeba będzie zaktualizować je do pracy, ale niektórzy powiedzieli, że musieli zastąpić różne moduły, aby pozbyć się tych problemów całkowicie. Dobrą rzeczą jest to, że nie mają one wpływu na użyteczność samochodu, ale mogą być naprawdę denerwujące.

Problemy z mokrym paskiem

Silnik 1.0 EcoBoost Focusa wydaje się cierpieć na sporo problemów z mokrym paskiem, których naprawa może kosztować sporo pieniędzy. Niektórzy twierdzą, że problemy te są wadami produkcyjnymi, które zasługują na naprawę poprzez wycofanie z rynku, ale Ford nie wyszedł i nie powiedział nic na temat tego problemu. W sumie, wielu zaleca, aby uniknąć tego silnika, jeśli to możliwe i przejdź do większego silnika.

  Czy Ford Fusion to dobry samochód?

Nawet jeśli system wykorzystuje teraz łańcuchy, mokry pas nadal kontroluje pompę oleju, co oznacza, że jeśli zawiedzie, twój silnik może być pozbawiony oleju, co może spowodować mnóstwo poważnych problemów, czasami nawet prowadzących do przedwczesnej śmierci silnika, co wymaga przebudowy lub nawet całkowitej wymiany silnika.

Problemy ze skrzynią biegów

Ford Focus Mk4 generacji jest również podatny na 8F35 problemów z automatyczną skrzynią biegów, które mogą być drobne i trochę denerwujące aż do katastrofalnych w niektórych przypadkach. Przyznaj, że ta ostatnia grupa problemów pojawia się tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę niedbały o utrzymanie i serwisowanie samochodu, co oznacza, że nie jest to powszechne wśród tych, którzy dbają o swoje samochody.

Jednak problemy takie jak opóźniona i szorstka zmiana biegów, poślizg sprzęgła i problemy związane z olejem w skrzyni biegów są powszechne. Wiele osób zwróciło uwagę, że niektóre z tych problemów są związane z problemami z modułem, co oznacza, że czasami nie są one nawet spowodowane samą skrzynią biegów.

Sekcja FAQ

Czy Ford nadal produkuje Focusa?

W tej chwili Ford produkuje Focusa bez żadnych ograniczeń, ale Ford jest na etapie przejściowym chcąc przestać produkować wszystkie samochody inne niż SUV, niż ciężarówki i niż crossovery, co oznacza, że Focus prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji. Jako takie, Ford wyszedł i powiedział, że Focus zostanie przerwany w roku 2025.

Oznacza to, że Mk4 jest prawdopodobnie będzie bardzo ostatni Focus wyjść i facelifted Mk4 wyszedł pod koniec 2022. Niektórzy twierdzą, że Focus nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie, ale jest w 100% pewne, że nie pozostanie taki sam, co oznacza, że stanie się EV, albo żegna się na dobre.

  Ford Transit Niezawodność

Który model Forda Focusa jest najlepszy?

Ford Focus ST jest bez wątpienia najlepszym modelem Forda Focusa, jaki można kupić, ponieważ czuje się naprawdę dobrze podczas jazdy z punktu widzenia wydajności, a jednocześnie jest nieugięcie wygodny i dobry do jazdy na długich dystansach. Odkąd Ford przestał produkować Focus RS, Focus ST stał się szczytem popularności i od tego czasu dostał kilka uaktualnień od swojego przestarzałego większego brata.

Z pewnością premia potrzebna do przejścia do ST nie jest mała, ale jest tego warta, ponieważ większość ludzi, którzy kupują Focusa ST ma tendencję do kochania go.

Dlaczego świat odchodzi od hatchbacków?

Hatchbacki były kiedyś najpopularniejszymi samochodami i nadal są bardzo popularne w Europie. Jednak marki takie jak Ford nie stworzyły samochodów dostosowanych do rynku europejskiego, ponieważ większość ich popularnych modeli jest sprzedawana w Azji, a nie w Europie.

Jako takie, to prawda, że świat powoli odchodzi od hatchbacków na rzecz SUV-ów i crossoverów, ale hatchbacki prawdopodobnie pozostaną jeszcze przez długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z