Czy BMW E46 jest niezawodne?

BMW E46 jest uważane za niezawodny samochód do kupienia, nawet po tak długim czasie.

BMW E46 to 4 generacja BMW serii 3, wyprodukowana w 1997 roku. Samochód jest wystarczająco niezawodny, aby kupić go nawet po dekadzie od zaprzestania produkcji, w 2006 roku. E46 miał kilka modeli i był to jeden z najbardziej udanych premier BMW. Sukces samochodu jest spowodowany jego wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

BMW E46

Model E46 pochodzi z klasy kompaktowej BMW serii 3. Został wprowadzony na rynek w 1997 roku i miał kilka różnych stylów nadwozia dostępnych przez cały okres swojego istnienia. Miały one charakterystyczny design BMW z tamtych czasów, który można było również zobaczyć w BMW serii 5.

Czwarta generacja, E46, miała znacznie ulepszony układ jezdny, sprzedawany jako 70% bardziej sztywny niż jego poprzednia generacja. Samochód ten zapewniał BMW flagowe wrażenia z jazdy i był również dostępny w opcji z napędem na wszystkie koła. E46 został wycofany z produkcji w 2006 roku i został zastąpiony przez piątą generację modelu serii 3, BMW E90.

Modele

Model E46 był bardzo udanym samochodem, więc BMW stworzyło wiele kształtów nadwozia i modeli, aby sprzedawać je przez cały okres swojej obecności. Samochód był oferowany w 5 stylach nadwozia:

 • 2-drzwiowe coupe
 • 2-drzwiowy kabriolet
 • 3-drzwiowy hatchback
 • 4-drzwiowy sedan
 • 5-drzwiowe kombi
  E46 miał wiele modeli i był dostępny zarówno w modelach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Jeśli szukasz kupić używany E46, a następnie należy spojrzeć na wszystkich modeli E46 i zdecydować, co będzie Ci najbardziej odpowiadał. Są to modele benzynowe samochodów z ich silnikami:
 • 316i – posiadał 4-cylindrowy silnik 1,8 L BMW M43 oraz 4-cylindrowy silnik 1,8 L BMW N46
 • 318i – posiadał 4-cylindrowy silnik 1.9 L BMW M43 i 4-cylindrowy silnik 2.0 L BMW N46
 • 320i – wyposażony w 6-cylindrowy silnik 2,2 L BMW M54
 • 323i – wyposażony w 6-cylindrowy silnik 2,5 L BMW M52 turbo
 • 325i – wyposażony w silnik 6-cylindrowy 2,5 L BMW M54
 • 328i – wyposażony w 6-cylindrowy silnik 2,8 l BMW M52 turbo
 • 330i – wyposażony w 6-cylindrowy silnik 3.0 L BMW M54
 • M3 – posiadał 6-cylindrowy silnik 3,2 L BMW S54
  Samochód dostępny był również w modelach z silnikiem wysokoprężnym i były to:
 • 318d – posiadał 4-cylindrowy silnik 2.0 L BMW M47
 • 320d – posiadał 4-cylindrowy silnik 2.0 L BMW M47
 • 330d – posiadał 6-cylindrowy silnik 3.0 L BMW M57.
  Model E46 był również oferowany w serii M BMW, która brała udział w wielu wyścigach samochodowych i odniosła duży sukces. Istniał również wyczynowy model Alpina tego samochodu, który był znany jako „Alpina B3”. Jednak najbardziej niezawodny ze wszystkich modeli jest uważany za model 330i, ze względu na jego późne wprowadzenie, co dało BMW możliwość pracy nad niektórymi wadami.
  Które BMW ma silnik V12?

Osiągi

E46 słynie z bardzo wydajnej jazdy i doskonałego prowadzenia. Samochód miał 6-cylindrowy silnik, który był bardzo szybki i nadal jest dość szybki. Model M3 tego samochodu był nawet modelem wyczynowym i jest jeszcze szybszy niż inne modele. Samochód jest nadal dość niezawodny pod względem wydajności, więc można uzyskać dobre doświadczenie BMW.

Niezawodność

Nadal można uzyskać wiele z tego samochodu, ponieważ jest to dość niezawodne BMW. Niektóre z jego modeli miały pewne problemy z wyciekami z trzonków zaworów, ale jeśli chcesz najlepszy model, a następnie przejść do dobrej kondycji 330i. Jakość wykonania jest naprawdę solidna, a silnik jest trwały.

Model 330i poprawił również problemy z pękaniem ramy pomocniczej. Ponadto, E46 jest znanym i dobrze kupionym samochodem, dzięki czemu można uzyskać każdy rodzaj pomocy online. Samochód jest również dobrze znany przez mechaników, więc łatwo naprawić samochód, jeśli ma jakieś problemy. poza tym, samochód jest dość niezawodny, więc nie musisz się o to martwić.

Things to look for

Każdy samochód po 10 lub tak lat potrzebują trochę opieki. Jeśli chcesz kupić to piękno, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Powinieneś wiedzieć pierwszą rzecz, im większy przebieg, tym bardziej podatny na uszkodzenia jest samochód. Szukaj samochodu z jak najmniejszym przebiegiem, jak to możliwe.

Niektóre starsze modele, takie jak 323 i 328 miał subframe problemy pęknięć, więc spójrz na to. Model 318 miał pewne problemy z przeciekaniem trzonków zaworów. Nasza najlepsza rada to kupić model 330i i spróbować wymienić pompę wodną, termostat i sprzęgło wentylatora, jeśli to możliwe. Poza tym, samochód nie miał żadnych poważnych problemów, których należałoby szukać.

  Alfa Romeo 4C Niezawodność

Wnioski

Ten samochód jest jednym z najbardziej niezawodnych BMW na rynku. Jest dość znany na rynku, jak również, więc nie dostaniesz żadnych trudności w utrzymaniu i naprawie swojego samochodu. Silnik jest również bardzo solidny i będzie łatwo trwać znacznie więcej lat, w zależności od przebiegu samochodu. Dlatego też E46 jest niezawodnym BMW.

FAQ

Który model BMW E46 jest najbardziej niezawodny?

Według opinii ludzi i osobistych doświadczeń, model 330i jest uważany za najbardziej niezawodny model E46. Model 330i miał znacznie mniej problemów z pękaniem podramek i innymi problemami z przeciekami. Silnik jest również solidny jak skała i wystarczająco szybki, aby pokonać wiele samochodów w tym wieku.

Czy BMW E46 wygrało jakieś wyścigi?

BMW E46 brało udział w wielu wyścigach samochodowych. Model E46 320i wygrał sezon 2004 European Touring Car Championship oraz sezon 2005 World Touring Car Championship, prowadzony przez Andy’ego Priaulxa. Samochód ten zwyciężył również w sezonie 06 Azjatyckich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (Asian Touring Car Championship) za kierownicą Franza Engstlera. Ogólnie rzecz biorąc, samochód brał udział w wielu europejskich, brytyjskich, amerykańskich i rosyjskich wyścigach.

Ile kosztowałoby E46 teraz?

Samochód w swoim czasie był drogi, ale na szczęście te samochody szybko się amortyzują. Jednak model M samochodu jest nadal dość drogi i może kosztować powyżej 15 000 dolarów. Jednakże, można uzyskać regularne modele za mniej niż 10.000 dolarów. To jest całkiem dobre, jeśli chcesz doświadczyć samochód BMW i jesteś również niski w budżecie.

  Najlepsze BMW do jazdy w terenie

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z