Czy BMW i4 to dobry samochód?

BMW i4

BMW jest jednym z pionierów w dziedzinie samochodów elektrycznych. Po wprowadzeniu modelu BMW i3, BMW zaczęło produkować inne wyjątkowe samochody w pełni elektryczne, takie jak BMW i4. Podobnie jak jego rodzeństwo z silnikiem spalinowym, BMW i4 ma doskonałe osiągi, jest wygodne, zgrabne i doskonale się prowadzi. Ale czy BMW i4 to dobry samochód?

Tak, BMW i4 to dobry samochód. Niemniej jednak ma też pewne wady, które nie spodobają się niektórym zainteresowanym nabywcom. Choć BMW i4 nie emituje spalin, jest niezawodne i wyposażone w zaawansowane technologie, jego cena początkowa jest wysoka, a przestrzeń nad głową z tyłu jest niewielka ze względu na pochyłą linię dachu.

Podsumowując, i4 to jeden z najlepszych w pełni elektrycznych samochodów kompaktowych na rynku. Jego najbliższymi konkurentami są Tesla Model 3, Mercedes-Benz EQE, Polestar 2 i Volvo S60 Hybrid.

Historia BMW i4

BMW i4 jest produkowane od 2021 roku do chwili obecnej. Jest to kompaktowy samochód typu executive z napędem elektrycznym i pięciodrzwiowym nadwoziem typu liftback. Mimo że jest to sedan, BMW sprzedaje go jako czterodrzwiowe coupe. Ponadto występuje w trzech wersjach: z silnikiem tylnym, napędem na tylne koła (eDrive) i napędem na wszystkie koła (xDrive).

Należy pamiętać, że BMW i4 należy do submarki i firmy BMW. Ponadto jest to już piąta generacja modelu tej marki. Inne samochody tej submarki to BMW i3, ix oraz i8. Ponadto, BMW i4 jest sprzedawane w dwóch wersjach wyposażenia: eDrive40 i M50.

Cechy BMW i4

Wygląd

BMW i4 wygląda równie elegancko i znakomicie jak BMW serii 4 Gran Coupe. Jeśli ktoś nie jest zapalonym użytkownikiem, może nie odróżnić samochodu elektrycznego od spalinowego. W przeciwieństwie do swojego gazowego brata, i4 posiada bagażnik typu liftback. Dodatkowo, w kilku miejscach, np. wokół grilla, na listwach bocznych i tylnym zderzaku, znajdują się niebieskie akcenty.

  Aiways vs BMW - co jest lepsze?

Standardem są 18-calowe felgi aluminiowe, ale BMW oferuje również 19-calowe. Jeśli chodzi o wnętrze, to ma ono takie samo wyposażenie jak jego gazowy odpowiednik. Jedyną różnicą są niebieskie akcenty. Należy więc oczekiwać komfortowego, luksusowego i przestronnego wnętrza wyposażonego w zaawansowane technologie.

Osiągi

Oprócz komfortu i luksusu, BMW i4 zapewnia również wysokie osiągi. Ma dwie wersje wyposażenia, które pozwalają użytkownikom zdecydować, ile mocy potrzebują. BMW i4 eDrive40 jest wyposażone w pojedynczy silnik na osi, który zapewnia maksymalną moc 335 KM i moment obrotowy 317 lb-ft.

Jeśli jednak zdecydujesz się na mocniejszy model M50, który jest wyposażony w silnik elektryczny na obu osiach, otrzymasz łącznie 536 KM i 586 lb-ft momentu obrotowego. Ponadto, eDrive40 ma napęd na tylną oś, a M50 na wszystkie koła.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jedną z największych zalet posiadania BMW i4 jest łatwy dostęp do bagażnika. Jest to możliwe dzięki dużym drzwiom bagażnika. Ponadto jego kabina jest przestronna i może w niej wygodnie podróżować nawet pięć osób. Niektóre elementy wnętrza, które wyróżniają to auto, to biała skórzana tapicerka, listwy w kolorze rose gold i listwy z jasnego drewna.

Zasięg

BMW i4 ma znakomity zasięg, lepszy niż model Polestar, ale wciąż gorszy niż Tesla Model 3. Wersja z pojedynczym silnikiem eDrive40 może przejechać do 300 mil na pełnym akumulatorze, a wersja z dwoma silnikami M50 – do 245 mil.

  Czy używane BMW i3 to dobry zakup?

Należy pamiętać, że w obu przypadkach zastosowano akumulator o pojemności 80,7 kWh. Ponadto mają możliwość ładowania prądem o mocy 200 kWh, czyli dość szybko.

Cena

BMW i4 jest nieco droższe od większości swoich konkurentów, mimo że posiada kilka niesamowitych cech. Jest nawet droższe od Tesli Model 3, która ma lepsze i szybsze osiągi niż i4. Podstawowa cena BMW i4 wynosi około 55 400 USD.

FAQ

Jak długo działa BMW i4?

To dość trudne pytanie, ponieważ BMW i4 jest dostępne na rynku dopiero od roku. Niemniej jednak BMW twierdzi, że jego samochody elektryczne powinny działać przez co najmniej 15 lat. Jest to długi okres, ale wciąż nie lepszy niż w przypadku Tesli. Poza tym BMW pracuje również nad wytrzymałymi bateriami, które mogą wydłużyć żywotność samochodów elektrycznych.

Jak szybkie jest BMW i4?

Zanim BMW i4 zostało wprowadzone na rynek, najszybszym samochodem elektrycznym BMW było BMW i3. Jednak po wprowadzeniu BMW i4 jest ono teraz najszybszym samochodem elektrycznym BMW. BMW i4 M50 rozpędza się od 0 do 60 km/h w zaledwie 3,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi około 139,8 mil na godzinę.

Jeśli więc chcesz mieć szybszy samochód elektryczny, rozważ zakup BMW i4 M50, ponieważ jest on o 0,2 sekundy szybszy od BMW M3.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW i4?

Ponieważ BMW i4 jest wciąż nowe na rynku, większość użytkowników nie zgłosiła wielu problemów. Jest jednak kilka rzeczy, na które zainteresowani nabywcy powinni być gotowi. Niektóre z nich to brak awaryjnych pojemników na baterie, zbyt skomplikowane systemy informacyjno-rozrywkowe oraz brak infrastruktury do ładowania.

  Co to jest pakiet sportowy BMW M?

Czym jest pakiet premium BMW i4?

Pakiet premium BMW i4 to pakiet oferowany przez BMW dla użytkowników modelu i4. Pakiet ten kosztuje około 950 USD i obejmuje podgrzewane fotele i kierownicę, zmienne oświetlenie otoczenia oraz kilka dodatkowych luksusowych funkcji.

Czy BMW i4 to SUV?

Nie, BMW i4 to gran coupe lub sedan. Ma czworo drzwi, tak jak większość sedanów, ale spadzisty dach. Dlatego zamiast określać go mianem sedana, większość ludzi mówi o nim gran coupe ze względu na jego sportowy i elegancki wygląd. Poza tym, pochylona linia dachu sprawia, że wygląda on bardziej atrakcyjnie niż standardowy sedan.

Podsumowanie

Jeśli szukasz niezawodnego, wydajnego, komfortowego, bezpiecznego i luksusowego, w pełni elektrycznego sedana średniej wielkości, BMW i4 jest dobrym samochodem do rozważenia. Niemniej jednak, samochód ten ma również kilka wad, do których należy zaliczyć brak awaryjnych wkładów akumulatorów, brak stacji ładowania oraz zbyt skomplikowany system informacyjno-rozrywkowy.

W przeciwieństwie do BMW i3, model i4 ma lepszy zasięg, ale i tak nie jest on lepszy niż w przypadku Tesli Model 3. Jest jednak bardziej komfortowe niż Tesla Model 3 i Polestar 2, które są ich najbliższymi konkurentami. Ogólnie rzecz biorąc, BMW i4 to najlepszy w pełni elektryczny model BMW na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z