Czy Citroën C3 Picasso to dobry samochód?

Czy Citroën C3 Picasso to dobry samochód?

Citroen C3 Picasso to pięciodrzwiowy rodzinny MPV stworzony do przewozu większych rodzin. Ten segment samochodów jest naprawdę popularny w USA i jest wiele opcji do wyboru, ale niestety Citroen C3 Picasso nie jest dostępny w USA. Czy zatem Citroen C3 Picasso to dobry samochód?

Citroen C3 Picasso jest dość dobrym samochodem biorąc pod uwagę to, co dostajesz za swoje pieniądze. C3 Picasso jest wyposażony w wybór wydajnych i niezawodnych silników, które prawdopodobnie zadowolą większość ludzi. Samochód wygląda również naprawdę ciekawie, ponieważ Citroen nie jest ograniczony, jeśli chodzi o projektowanie dobrze wyglądających samochodów. Wnętrze jest w porządku, ponieważ daje wszystko, czego potrzebujesz bez większego zamieszania.

C3 Picasso prowadzi się jak każdy inny MPV. Jest dość gładki, cichy i może wykonać sztuczkę, jeśli chodzi o długie i krótkie podróże. Niezawodność jest w porządku w przypadku C3 Picasso, ale istnieją pewne problemy, o których warto wspomnieć, a które mogą w znacznym stopniu utrudnić ogólne wrażenia z użytkowania.

Pod względem wartości, C3 Picasso jest naprawdę dobry, ponieważ oferuje wiele funkcji za dość przystępną cenę. Jest to rodzinny MPV, co oznacza, że fabrycznie posiada przyzwoite wyposażenie. Praktyczność jest duża, ponieważ C3 Picasso oferuje mnóstwo miejsca i jest naprawdę łatwy do wsiadania i wysiadania.

Citroen C3 Picasso – Układ napędowy

Citroen C3 Picasso jest dostępny z silnikami diesla i benzynowymi. Silnik benzynowy to rzędowy 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l i mocy 110 KM, natomiast 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 l oferuje moc 120 KM. Można również uzyskać 1,4L 4-cylindrowy silnik z nowszych modeli Picasso, który oferuje 95h. Silniki wysokoprężne obejmują jednostki 4-cylindrowe 1,6L o mocy 90 KM-115 KM.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Możesz dostać C3 Picasso z manualną skrzynią biegów, która jest standardem we wszystkich modelach, lub możesz uaktualnić do automatycznej dla niektórych modeli. Wszystkie modele C3 Picasso są wyposażone w napęd na cztery koła, co jest standardem w przypadku pojazdów MPV.

Wydajność jest naprawdę dobra z tymi silnikami, ponieważ najlepsze przykłady mogą zwrócić około 50MPG, co jest z pewnością świetny wynik dla samochodu tak dużego jak C3 Picasso. W sumie silniki są w porządku, nie są niczym specjalnym, ale spełniają swoją rolę.

Citroen C3 Picasso – Design i podwozie

Citroen C3 Picasso jest dość dobrze wyglądającym samochodem, przynajmniej jeśli porównamy go z większością modeli MPV na rynku. Jest to ładnie rozplanowany samochód, w którym priorytetem jest ergonomia i logika. Wnętrze C3 może być uznane za ekscytujące dla niektórych, ale naprawdę nie jest niczym szczególnym. Jasne, ma przyzwoite wyposażenie, ale nie ma się czym chwalić.

Wrażenia z jazdy są dość powściągliwe, co dotyczy większości samochodów z tego segmentu. Oznacza to, że samochód jest dość miękki, stosunkowo dobrze jeździ po wybojach i udaje mu się pozostać dość płaskim jak na MPV. Brakuje mu charakteru, ale tak jest w przypadku dosłownie wszystkich MPV w branży.

Citroen C3 Picasso – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, C3 Picasso jest w porządku. Niektóre przykłady wydają się cierpieć z powodu problemów bardziej niż inne. Nowsze modele są lepsze, prawdopodobnie będą trwać dłużej i wydają się być zbudowane z materiałów wyższej jakości. Tak czy inaczej, istnieją pewne problemy, które musimy omówić, ponieważ mogą one utrudnić ogólne doświadczenie własności dość dużo.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Po pierwsze, C3 Picasso wydaje się cierpieć z powodu problemów związanych z zawieszeniem, które mogą spowodować naprawdę wyboistą jazdę. Skrzynia biegów nie jest najpłynniejsza i może zawieść. Hamulce mogą stracić ciśnienie, co z pewnością może być niebezpieczne. Elektryka samochodu może łatwo zawieść, a wszystkie warianty silnika doświadczają problemów związanych z wtryskiwaczami.

Citroen C3 Picasso – Wartość i praktyczność

Pod względem wartości, C3 Picasso jest naprawdę dobry, ponieważ oferuje wiele funkcji za dość osiągalną cenę. Używane modele C3 są naprawdę popularne w Europie, która jest największym rynkiem C3 w ogóle. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem jednego, powinieneś rozważyć przykład z niezbyt dużą ilością mil na zegarze, ponieważ może to sprawić, że samochód będzie dość zmęczony.

Praktyczność jest z pewnością silny garnitur dla C3 Picasso, jak samochód może zapakować wiele osób z więcej niż wystarczająco dużo miejsca w bagażniku. Jest łatwy do wsiadania i wysiadania, jest łatwy do zobaczenia. Jest to również samochód, który jest naprawdę łatwy w prowadzeniu, co jest pozytywną cechą, ponieważ C3 nie jest najmniejszym samochodem.

Sekcja FAQ

Czy Citroen C3 Picasso został wycofany z produkcji?

Citroen C3 Picasso został wycofany z produkcji kilka lat temu, kiedy Citroen zastąpił go Citroenem C3 Aircross, który jest mniej więcej tym samym samochodem co Picasso. Zachowuje ten sam ogólny kształt, układ, silniki i wszystkie plusy i minusy związane z Picasso.

Jednak C3 Aircross uczynił Picasso nieco bardziej ekscytującym i nowocześnie wyglądającym, aby przyciągnąć młodszy tłum, który chce technologii ze wszystkimi znanymi korzyściami MPV. Dlatego C3 Aircross jest teraz tak popularny jak Picasso, co oznacza, że sprzedaje się naprawdę dobrze.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Czy Citroen C3 Picasso jest bezpiecznym samochodem?

Citroen C3 Picasso jest samochodem rodzinnym, co oznacza, że jest to rzeczywiście samochód bezpieczny. Jako taki, C3 Picasso jest wyposażony w mnóstwo funkcji bezpieczeństwa, które są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie przez cały czas.

Może nie korzystać ze wszystkich funkcji, które można uzyskać w jego młodszym bracie, C3 Aircross, ale ma wszystko, czego potrzebujesz.

Czy Citroen C3 Picasso jest samochodem komfortowym?

Citroen C3 Picasso jest przyzwoicie wygodnym samochodem, co oznacza, że powinien wystarczyć większości ludzi. Nie jest to w żadnym wypadku samochód luksusowy i Citroen nie zamierzał nim być. Jest to cichy samochód z zaawansowanym i wydajnym silnikiem, co oznacza, że Twoje dzieci nie będą miały problemów z zaśnięciem podczas długiej podróży.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z