Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Citroen C3 Picasso to pięciodrzwiowy MPV, który został po raz pierwszy ujawniony jeszcze w 2008 roku. Samochód był w ciągłej produkcji do 2017 roku, kiedy to został wycofany. C3 Picasso pochodzi z konfiguracji z silnikiem przednim, napędem na przednie koła, co oznacza, że został zaprojektowany głównie do transportu rodzin na większe odległości.

Jako taki, samochód jest przestronny, bezpieczny i wypełniony mnóstwem przyjaznych rodzinie funkcji. Jeśli chodzi o niezawodność, C3 Picasso wydaje się być w porządku. Modele Citroena nie są najbardziej niezawodnymi samochodami na rynku i większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Jednak jeśli odpowiednio zadbasz o te samochody, powinny one spełniać swoje zadanie przez dość długi czas.

Dobrą wiadomością jest to, że utrzymanie samochodu takiego jak C3 Picasso nie kosztuje aż tak dużo pieniędzy, ale złą wiadomością jest to, że wymaga on częstej konserwacji. Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z C3 Picasso są związane z zawieszeniem, skrzynią biegów, systemami elektrycznymi samochodu, problemami z silnikiem i hamulcami.

Niektóre z tych problemów są gorsze niż inne, co oznacza, że wymagają naprawy jak najszybciej. W przeciwnym razie koszty naprawy mogą łatwo się sumować, co w końcu spowoduje przejście C3 Picasso na emeryturę, ponieważ modele używane amortyzują się jak szalone.

Citroen C3 Picasso – problemy z zawieszeniem

Citroen C3 Picasso jest stosunkowo dużym i ciężkim samochodem. Posiada również dość wysoko położony środek ciężkości, co oznacza, że przeniesienie ciężaru, które C3 zazwyczaj znosi jest dość znaczne, zwłaszcza jeśli masz tendencję do pokonywania zakrętów w bardziej agresywny sposób. Jako takie, to może umieścić wiele stresu na system zawieszenia, który jest znany dać się, zwłaszcza na wcześniejszych modeli.

  Czy Citroën C3 Picasso to dobry samochód?

Jako takie, skrzynia biegów będzie musiał być naprawiony, który może kosztować sporo pieniędzy. Jednak nie chcesz prowadzić samochodu z wadliwym systemem zawieszenia, ponieważ może to sprawić, że samochód będzie dość niebezpieczny do jazdy i życia z.

Citroen C3 Picasso – problemy ze skrzynią biegów

Citroen C3 Picasso jest wyposażony w zastrzeżoną przez Citroena skrzynię biegów Sensodrive. Ta skrzynia biegów jest znanym bolącym punktem dla C3 i wielu innych modeli Citroena, ponieważ ma tendencję do częstego psucia się. Najczęstsze problemy Citroen Sensodrive są związane z tym, że skrzynia biegów jest naprawdę leniwa, a czasami nawet naprawdę szorstka.

Może to spowodować dodatkowe obciążenie skrzyni biegów, które może spowodować poważniejsze problemy w dół linii. Jeśli jednak zareagujesz wystarczająco szybko, proste przeprogramowanie systemu może rozwiązać problem. Jeśli nie, trzeba będzie wymienić pewne elementy sprzętowe, co również może przyczynić się do zwiększenia ceny końcowej.

Citroen C3 Picasso – problemy elektryczne

Citroen C3 Picasso nie jest luksusowym samochodem, ale jest wyposażony w wiele funkcji, aby zapewnić Tobie i Twojej rodzinie komfort, bezpieczeństwo i rozrywkę podczas długiej podróży. Na przykład, urządzenie grzewcze może zawieść i przestać wydmuchiwać ciepłe lub zimne powietrze, gdy jest włączone. Problem ten jest zazwyczaj związany z uszkodzoną klapą dystrybutora.

Centralny zamek jest znany z awarii i tak są światła. Większość z tych problemów wynika z problemów z modułem sterowania, co oznacza, że będą one musiały być wymienione, jeśli chcesz rozwiązać te problemy w dłuższej perspektywie.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Citroen C3 Picasso – problemy z silnikiem

Citroen C3 Picasso jest wyposażony w kilka różnych opcji silnikowych, z których wszystkie stawiają na pierwszym miejscu wydajność i płynność. Jeśli wyczuwasz, że któryś z tych silników źle pracuje lub brakuje mu mocy, prawdopodobnie masz problem z czujnikami wtryskiwaczy, które trzeba będzie wymienić, aby rozwiązać ten problem. Większość problemów z silnikiem są związane z wtryskiwaczy z C3.

Dlatego naprawa tych problemów zazwyczaj obejmuje wymianę czujników wtryskiwaczy, a czasem nawet wszystkich wtryskiwaczy.

Citroen C3 Picasso – problemy z hamulcami

Wspomnieliśmy już, że C3 Picasso jest dość ciężkim i uciążliwym samochodem, co oznacza, że potrzebuje odpowiednich hamulców, aby całkowicie się zatrzymać. Jeśli czujesz, że Twój C3 Picasso cierpi z powodu słabego ciśnienia w hamulcach, co nieuchronnie prowadzi do wydłużenia drogi hamowania, istnieje prawdopodobieństwo, że winna jest pompa próżniowa.
Aby to naprawić, trzeba będzie albo naprawić pompę próżniową, a czasem nawet całkowicie ją wymienić. Czasami winowajcą jest pasek rozrządu, a czasami przewody hamulcowe mogą przeciekać, co może nawet prowadzić do całkowitej utraty siły hamowania, co z pewnością może stanowić ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Citroena C3 Picasso?

Jeśli interesuje Cię rodzinny MPV, który nie kosztuje dużo pieniędzy i który może zrobić wszystko, czego potrzebujesz, C3 Picasso jest naprawdę dobrym wyborem. Jest przestronny, co oznacza, że Tobie i Twojej rodzinie nie zabraknie miejsca do siedzenia czy bagażnika.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Z drugiej strony, rynek MPV jest naprawdę ogromny, co oznacza, że istnieje wiele alternatyw, które również powinieneś rozważyć. Jeśli masz szansę, pamiętaj, aby przetestować wszystkie opcje, abyś mógł właściwie zdecydować, który samochód działa najlepiej dla Ciebie.

Jak długo może trwać Citroen C3 Picasso?

Odpowiedź na to pytanie jest dość trudne, ponieważ wiele zmiennych wpływa na to, jak długo samochód może trwać. Po pierwsze, jeśli pójdziesz na zupełnie nowy C3, prawdopodobnie będziesz w stanie używać go przez dziesięciolecia, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Z drugiej strony, jeśli pójdziesz do używanego przykładu, należy starannie wybrać jeden, który był utrzymywany w dobrym stanie.

Tak czy inaczej, powinieneś być w stanie uzyskać co najmniej 100.000 mil od jednego. Jeśli zdecydujesz się przejść przez 2nd hand route, musisz zrobić inspekcję przed zakupem, aby być w pełni świadomy stanu samochodu jest w.

Czy mogę kupić Citroena C3 Picasso w USA?

Citroen opuścił rynek amerykański w latach 70. i wygląda na to, że w najbliższym czasie nie wróci. Samochody produkcji francuskiej są sprzedawane w USA po cenie, ale nie są tak dobre jak wiele produktów krajowych lub nawet japońskich konkurentów z Toyoty, Hondy i Nissana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z