Czy Fiat Doblò to dobry samochód?

Fiat Doblò to prosty, praktyczny i wielkopojemny van o cechach przyjaznych rodzinie. Jest również przestronny i wydajny. Niemniej jednak, czy Fiat Doblò jest dobrym samochodem?

Fiat Doblò to doskonały samochód dla osób poszukujących MPV z dużą przestrzenią w kabinie i bagażniku. Jest również paliwooszczędny, wygodny i tani w utrzymaniu. Natomiast nie nadaje się dla osób szukających luksusowego, wydajnego, mocnego i bezpiecznego minivana.

Historia Fiata Doblò

Fiat Doblò to samochód typu panel van i pojazd rekreacyjny wyprodukowany przez włoskiego producenta samochodów Fiat. Model ten jest produkowany od 2000 roku do chwili obecnej. Pierwsza generacja Fiata Doblò była produkowana od 2000 roku, natomiast druga generacja od 2010 roku, a trzecia od 2022 roku.

Fiat Doblò pierwszej generacji miał tylko opcję 4/5-drzwiową, natomiast model drugiej generacji miał opcje 2-drzwiowe, 3-drzwiowe, 4-drzwiowe i 5-drzwiowe. Poza tym Fiat oferuje również różne opcje silnikowe, w tym 1,2-litrowy Fire I4, 1,6-litrowy Torque I4, 1,8-litrowy E.torQ I4, 1,9-litrowy JTD I4, 1,4-litrowy Fire I4, 2,0-litrowy Multijet I4 i 2,4-litrowy Tigershark I4.

Fiat Doblò trzeciej generacji posiada wariant elektryczny. Wersja elektryczna z akumulatorem jest określana jako e-Doblò i jest produkowana w Hiszpanii obok swoich kolegów ze stajni.

Cechy Fiata Doblò

Wygląd

Fiat Doblò pierwszej generacji nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Druga generacja wygląda jednak nieco lepiej, natomiast trzecia jest jednym z najlepiej wyglądających samochodów w klasie. Co więcej, e-Doblò wygląda bardzo efektownie i jest jednym z najlepiej wyglądających elektrycznych MPV na rynku.

Fiat Doblò charakteryzuje się również jednym z największych rozstawów osi w swojej klasie. Rozstaw osi wynosi 108,46 cali, długość 172,83 cali, szerokość 72,12 cali, a wysokość 72,63 cali. Poza tym Fiat Doblò ma duże wnętrze, ale brakuje mu jakości. Mimo że dorośli i dzieci zmieszczą się w środku wygodnie, trzeci rząd jest idealny dla dzieci.

  Czy Fiat 500L to dobry samochód?

Osiągi

Mając do zaoferowania różne opcje silników, użytkownicy mogą wybrać wykończenie Fiata Doblò, które najbardziej im imponuje. Na przykład, 1,4-litrowy silnik 5MT produkuje do 95 KM i 94 lb-ft momentu obrotowego. Ale jeśli chcesz więcej wydajności, dostać Fiat e-Doblò z BLUEHDI 100 CV MT lub BLUEHDI 130 CV MT.

Innym mocnym silnikiem jest 2,0-litrowy Multijet 6MT, który produkuje do 135 KM. Należy pamiętać, że im mocniejszy silnik, tym droższe wykończenie.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Fiat Doblò jest przeznaczony do użytku rodzinnego. Dzięki przestronnej i dużej przestrzeni w kabinie, która może pomieścić nawet siedmiu pasażerów. Niemniej jednak trzeci rząd jest opcjonalny, ponieważ ten samochód jest wyposażony w pięć miejsc. Poza tym, kabina jest bardzo przestronna, ale brakuje jej wysokiej klasy funkcji. Jeśli pragniesz zaawansowanego Fiata Doblò, spójrz na Fiata e-Doblò.

Oprócz tego, że jest praktyczny i oferuje dużą przestrzeń w kabinie, Fiat Doblò charakteryzuje się również dużą przestrzenią w kabinie. Pochodzi z 27,9 cali przestrzeni bagażnika z całkowitą ilością 113 stóp sześciennych przestrzeni po złożeniu tylnych siedzeń.

Bezpieczeństwo

Pomimo, że większość samochodów Fiata nie jest bezpieczna, Fiat Doblò jest znacznie bezpieczny. Dzięki wyjątkowym funkcjom bezpieczeństwa, w które jest wyposażony, takim jak elektroniczny rozkład sił hamowania, hamulce przeciwblokujące i elektroniczny program stabilizacji. Ponadto, posiada on poduszki powietrzne dla kierowcy, pasażera i boczne dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Jeśli bezpieczeństwo jest priorytetem, Fiat e-Doblò jest najlepszą opcją. Model ten jest bezpieczniejszy od napędzanych benzyną modeli Fiata Doblò. e-Doblò może pochwalić się 17 urządzeniami bezpieczeństwa czynnego i biernego, w tym asystentem utrzymywania pasa ruchu, systemem ostrzegania o uwadze kierowcy, ostrzeżeniem przed kolizją z przodu i wieloma innymi.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Pandą

Oszczędność paliwa

W przeciwieństwie do większości vanów, Fiat Doblò jest bardzo wydajnym samochodem. Dlatego podwójnie sprawdza się jako dobry samochód rodzinny i codzienny. Jego wskaźnik efektywności paliwowej NEDC wynosi 25,3 mpg w mieście, 39,8 mpg w mieście i łącznie 32,6 mpg.

Cena

Zależy od trymu i roku modelowego, który wybierasz. Poza tym, używane Fiaty Doblò są znacznie tańsze niż najnowsze modele. Na przykład, trymery Fiata Doblò z 2020 roku wahają się między 15,100 a 30,100 dolarów. Jest to całkiem przystępna cena w porównaniu do swoich rywali.

FAQ.

Czy warto kupić Fiata Doblò?

Warto kupić Fiata Doblò, jeśli szukasz niedrogiego, wydajnego, przestronnego, niezawodnego i wygodnego MPV. Jeśli jednak chcesz mieć samochód o wysokich osiągach, luksusowy, elegancki i dający radość z jazdy, Fiat Doblò nie jest idealnym samochodem do rozważenia.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Doblò?

Fiat Doblò to ładny samochód rodzinny z przestronnym wnętrzem i dużą przestrzenią ładunkową. Ale jeśli planujesz kupić jeden, konieczne jest poznanie pewnych problemów, które napotkasz po drodze. Niektóre z problemów, które prawdopodobnie napotkasz to problemy z silnikiem, problemy ze skrzynią biegów, problemy z zawieszeniem, wadliwe zamki drzwiowe, utrata układu kierowniczego, problemy z pompą paliwową i problemy elektryczne.

Czy Fiat Doblò jest dobrym kierowcą codziennym?

Tak, Fiat Doblò jest dobrym kierowcą codziennym, ponieważ nie zużywa dużo paliwa. Jest również tani w utrzymaniu i bardzo niezawodny. Dodatkowo, ten samochód jest przystępny cenowo z dużą ilością miejsca w kabinie i bagażniku. Dzięki możliwości siedzenia do siedmiu pasażerów i dużej przestrzeni bagażnika, samochód ten jest wygodny w użyciu do codziennej jazdy.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider

Jak szybki jest Fiat Doblò?

Jak większość MPV, Fiat Doblò nie jest szybkim samochodem. Ten duży minivan osiąga maksymalną prędkość 100 mph i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 15,4 sekundy. Stąd, jeśli prędkość jest tym, czego szukasz w rodzinnym vanie, trzymaj się z dala od Fiata Doblò.

Jaki jest wysoki przebieg dla Fiata Doblò?

Fiat Doblò to samochód, który może trwać dłużej, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Niezależnie od tego, samochody te z biegiem lat rozwijają również poważne problemy, które mogą przyciągnąć wysokie koszty napraw. Tak więc, jeśli szukasz wysokiej jakości używanego Fiata Doblò, rozważ jeden z mniej niż 150k mil. Większość Fiatów Doblò zaczyna doświadczać poważnych problemów po przekroczeniu 150 tys. mil.

Podsumowanie

Podsumowując, Fiat Doblò jest fantastycznym samochodem rodzinnym z możliwością przewozu do siedmiu osób. Jest również wydajny, niezawodny, wygodny, przestronny i łatwy w utrzymaniu. Jednak jego wygląd jest dość nijaki. Dodatkowo jakość jazdy nie dorównuje większości konkurentów i ma słabe osiągi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z