Najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider

Najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider

Fiat 124 Spider charakteryzuje się ikonicznym designem, który wydobywa na drogi wspaniałe piękno. Jest również kompaktowy, mocny i przyjemny w prowadzeniu. Jednak ten samochód pochodzi również z kilku problemów, które są ważne, aby zwrócić uwagę. Ale jakie są wspólne problemy z Fiat 124 Spider?

Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem 124 Spider to wadliwy system elektryczny, niewyważone zawieszenie, słaba widoczność, problemy z pompą wodną, awaria silnika, problemy z wałkiem rozrządu i problemy ze skrzynią biegów. Należy pamiętać, że te problemy różnią się w zależności od roku modelowego Fiata 124 Spider.

Jakie są najczęstsze problemy z 124 Spider?

Wadliwa instalacja elektryczna

Jest to poważny problem we wszystkich modelach Fiata. Fiat 124 Spider również doświadcza wadliwego układu elektrycznego. Główne przyczyny usterek elektrycznych w Fiacie 124 Spider to wadliwy alternator, usterka w układzie ładowania, uszkodzone lub zniszczone przewody, słabe podłączenie akumulatora i słabe podłączenie masy.

Najlepszym sposobem naprawy wadliwego układu elektrycznego jest naprawa wadliwych części. Na przykład wymienić wadliwy alternator, przepalony bezpiecznik lub uszkodzone przewody.

Słaba widoczność

Jak większość modeli Fiata, również Fiat 124 Spider boryka się z problemem słabej widoczności. Jest to zazwyczaj spowodowane ustawieniem deski rozdzielczej. Problemem jest również widoczność do tyłu. Poza tym, rodzaj świateł, jakie posiada Twój Fiat 124 Spider, jest bardzo ważny dla widoczności w słabo oświetlonych miejscach. Upewnij się, że zainstalujesz przednie światła przeciwmgielne dla doskonałej widoczności w słabych warunkach.

Niewyważone zawieszenie

Praca układu zawieszenia polega na maksymalizacji tarcia między oponami a drogą. Dodatkowo, układ ten oferuje stabilność układowi kierowniczemu. Tak więc, jeśli jedna z części układu zawieszenia jest uszkodzona, może to wpłynąć na sposób działania zawieszenia i zagrozić kierowcy i innym zmotoryzowanym.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Niektóre z głównych części układu zawieszenia są amortyzatory, rozpórki, opony i sprężyny. Jeśli więc masz niewyważone zawieszenie w swoim Fiacie 124 Spider, jest to oznaka zużytych gwintów opon lub wadliwych amortyzatorów. Zabierz samochód do mechanika, aby naprawić podstawowy problem.

Problemy z przekładnią

Wielu użytkowników Fiata 124 Spider skarżyło się również na problemy ze skrzynią biegów. Niemniej jednak, głównym problemem skrzyni biegów jest problem z oprogramowaniem, które kontroluje skrzynię biegów i może powodować nieoczekiwany downshift, który może sprawić, że samochód gwałtownie i niespodziewanie zwolni.

Ponadto, problem ten może sprawić, że tylne koła zablokują się; zwiększając tym samym ryzyko wypadku. Dobrą wiadomością jest to, że Fiat wycofał modele z tym problemem, a większość z nich została wykonana między 2017 a 2018 rokiem. Tak więc, jeśli kupujesz używany model, który został wyprodukowany między tym okresem, powinieneś upewnić się, że problem został obsłużony.

Problemy z pompą wodną

Po tym, jak Twój Fiat 124 Spider zakłada kilka mil, niektóre części, takie jak pompa wodna, zużyją się i zaczną powodować problemy. Gdy pompa wodna ulegnie awarii, zaczniesz zauważać takie rzeczy jak przegrzewanie się silnika, dym lub para wodna wydobywająca się z chłodnicy oraz uszkodzone uszczelki.

Upewnij się, aby wymienić pompę wody i zużytych części, aby uniknąć poważnych uszkodzeń silnika. Dzieje się tak dlatego, że jest ona częścią układu chłodzenia, który pozwala na optymalne funkcjonowanie silnika.

Problemy z wałkiem rozrządu

Czujnik położenia wałka rozrządu przekazuje istotne informacje z wałka rozrządu do modułu sterowania silnikiem. Jednak po dłuższym okresie użytkowania wałek rozrządu może ulec awarii lub nieprawidłowemu działaniu i wpłynąć na sposób działania zapłonu i silnika.

  Czy Fiat 124 Spider to dobry samochód?

Częstymi objawami uszkodzenia czujnika położenia wałka rozrządu są: zgaśnięcie pojazdu, zapalenie się kontrolki silnika, problemy z wydajnością i brak możliwości uruchomienia samochodu. Jeśli masz zły lub wadliwy czujnik położenia wałka rozrządu, należy go wymienić ASAP!

Awaria silnika

Mimo, że Fiat 124 Spider jest bardzo niezawodny, to nadal ma kilka problemów z silnikiem. Niemniej jednak, najczęstszym problemem z silnikiem w tym samochodzie jest zawodząca pompa paliwowa. Problem ten jest powszechny w modelu Fiat 124 Spider z 2019 roku. Producent wycofał ten samochód, ponieważ zauważył, że wirnik wewnątrz pompy paliwowej może być zdeformowany, co potencjalnie może spowodować awarię pompy paliwowej.

FAQ.

Czy Fiat 124 Spider jest niezawodny?

Ponieważ najnowszy Fiat 124 Spider jest oparty na kultowej i popularnej Mazdzie MX-5 Miata, spodziewaj się, że ten samochód będzie bardzo niezawodny. Fiat należy do najmniej niezawodnych marek samochodowych na rynku, ale Mazda plasuje się w pierwszej dziesiątce. Tak więc, ponieważ Fiat 124 Spider jest oparty na Mazdzie, powinien zrobić bardzo dobrze. Zatem koszty napraw i przeglądów powinny być również niskie.

Czy utrzymanie Fiata 124 Spider jest drogie?

Fiat 124 Spider jest tani w utrzymaniu. Szacuje się, że średni koszt utrzymania Fiata Spider rocznie wynosi około 283 USD. Niemniej jednak koszt ten będzie się wahał od 95 USD do 2 180 USD, w zależności od tego, jak dbasz o samochód, od Twoich nawyków jazdy i od Twojej lokalizacji.

  Czy Fiat 500 to dobry samochód?

Jak długo wytrzymuje Fiat 124 Spider?

Fiat 124 Spider jest jednym z najtrwalszych modeli Fiata na rynku. Podano, że Fiat Spider wytrzymał od 1966 do 1985 roku, czyli około 20 lat. Tak więc, przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, najnowsze modele Fiata 124 Spider mogą również wytrzymać ponad 250 000 mil. Dodatkowo, kierowca powinien ćwiczyć dobre nawyki jazdy, aby samochód wytrzymał dłużej.

Czy Fiat 124 Spider jest bezpieczny?

Tak, Fiat 124 Spider jest samochodem bezpiecznym. To dlatego, że jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i technologii wspomagających kierowcę. Na dodatek otrzymał najwyższą ocenę bezpieczeństwa za ochronę pasażerów, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych kabrioletów na rynku.

Czy Fiat 124 Spider utrzymuje swoją wartość?

Tak, Fiat 124 Spider należy do modeli samochodów, które dobrze trzymają swoją wartość. Ten samochód będzie tylko amortyzować o 23% po 5 latach i ma wartość odsprzedaży 23,440 dolarów. Jednak samochód powinien być dobrze utrzymany, aby utrzymać jego wartość odsprzedaży. Poza tym Fiat 124 Spider powoli staje się klasykiem i jego cena będzie rosła wraz z upływem lat.

Podsumowanie

Fiat 124 Spider to ikoniczny i uroczy samochód, który wiele osób chciałoby posiadać. Niemniej jednak, pochodzi on również z pewnymi kwestiami, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć, aby mogli odpowiednio zadbać o samochód. Ogólnie rzecz biorąc, jest to elegancki samochód z wieloma fascynującymi cechami. Na dodatek, jest to jeden z najbardziej niezawodnych i trwałych modeli Fiata, jakie kiedykolwiek zbudowano.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z