Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Fiat 500 to miejski samochód z doskonałym prowadzeniem, dobrą oszczędnością paliwa, ikoniczną, retro stylizacją i przyzwoitą niezawodnością. Ma jednak również kilka problemów, z którymi zainteresowani nabywcy powinni być gotowi się zmierzyć. Ale jakie są powszechne problemy z Fiatem 500?

Wspólne problemy z Fiatem 500 to wadliwe sprzęgło, problemy z zawieszeniem, problemy z silnikiem, problemy elektryczne, problemy z układem kierowniczym, wadliwy wał napędowy, problemy z zasilaniem i awaria uszczelki głowicy. Należy pamiętać, że te problemy są bardziej powszechne w niektórych modelach lat niż inne. Tak więc, wybierz mądrze swój rok modelowy Fiata 500.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500?

Problemy z zawieszeniem

Spora liczba użytkowników Fiata 500 zgłosiła, że ma problemy z zawieszeniem. Większość użytkowników twierdzi, że problemom z zawieszeniem towarzyszą odgłosy klaskania i zgrzytania, wydobywające się z przodu samochodu. Niemniej jednak, problem został powiązany z przedwczesnym zużyciem uchwytów rozpórki. Tak więc, upewnij się, że wymienisz mocowania amortyzatorów, aby rozwiązać ten problem.

Wadliwe sprzęgło

Ponieważ wiele Fiatów 500 było używanych w szkołach jazdy, wiele z nich ma ten problem. Możesz zauważyć słodki zapach podczas jazdy samochodem. Na dodatek, sprzęgło może się od czasu do czasu ślizgać. Jest to znak, że masz spalone sprzęgło. Zabierz swój samochód do mechanika, aby mógł wymienić uszkodzone sprzęgło.

Oprócz spalonego sprzęgła, tarcza dociskowa sprzęgła jest podatna na pęknięcia i awarie. W rezultacie, utrudnia to zmianę biegów. Ten problem jest powszechny w modelach Fiata 500 od 2012 do 2016 roku. Wymień tarczę dociskową sprzęgła, aby naprawić również ten problem.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Mobi

Problemy z układem kierowniczym

Fiat 500 miał w przeszłości kilka problemów z układem kierowniczym. Najczęstsze problemy z układem kierowniczym to utrata sterowności i utrata wspomagania kierownicy. Jednak naprawa tych problemów jest łatwa i bezproblemowa. Jeśli Twój samochód ma utratę sterowności, być może będziesz musiał wymienić cały układ kierowniczy. Wręcz przeciwnie, jeśli ma problem z utratą wspomagania kierownicy, będziesz musiał wymienić silnik wspomagania kierownicy.

Fiat wycofał z rynku większość modeli Fiata 500 z 2014 roku, w których wystąpiła utrata wspomagania kierownicy podczas jazdy. Głównym winowajcą było wadliwe okablowanie pod kolumną kierownicy. Z kolei utrata wspomagania kierownicy występuje podczas wykonywania manewrów takich jak parkowanie czy cofanie samochodu.

Problemy z zasilaniem

Jest to jeden z najbardziej popularnych problemów z modelami Fiat 500. Niemniej jednak, problem ten jest bardziej powszechny w modelach 2014 i 2015 z silnikiem o pojemności 1,6 litra. Użytkownicy zgłaszali, że silniki te nie dostarczały mocy niezbędnej do efektywnego pokonywania wzniesień. Główną przyczyną tego problemu było oprogramowanie. Tak więc, aktualizacja oprogramowania naprawia ten problem.

Awaria uszczelki głowicy

Ten problem jest powszechny w modelach Fiat 500 wyprodukowanych w 2008 roku i wstecz. Producent wydał wycofanie, aby wymienić uszczelkę głowicy w dieslu, który miał kilka problemów. Tak więc, przed zakupem Fiata 500, który został wyprodukowany w 2008 roku, należy sprawdzić uszczelkę głowicy i upewnić się, że poprzedni właściciel miał ją wymienioną.

Problemy elektryczne

Kwestie elektryczne są również dużym problemem dla użytkowników Fiata 500. Wielu użytkowników skarżyło się na nieprawidłowe działanie kilku akcesoriów wewnętrznych w Fiacie 500. Niektóre ze zgłaszanych problemów to nieprawidłowe działanie zegara, migające lampki na panelu, brak możliwości odblokowania drzwi za pomocą pilota, niedziałający system telefoniczny i przestające działać odchylenie foteli do przodu.

  Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

Problem ten można rozwiązać zlecając mechanikowi sprawdzenie oprogramowania i systemu okablowania samochodu.

Problemy z silnikiem

Problemy z silnikiem są powszechne w prawie wszystkich modelach Fiata. Fiat 500 nie jest wyjątkiem, ponieważ również ma kilka problemów z silnikiem. Na przykład, użytkownicy skarżyli się na bardzo ciemny dym wydobywający się z rury wydechowej. Główną przyczyną tego problemu jest zanieczyszczony olej z paliwem. Aby naprawić ten problem, będziesz musiał przepłukać cały układ olejowy.

Wadliwy wał napędowy

Ten problem jest powszechny w modelach Fiat 500 zbudowanych w drugiej połowie 2018 roku. Poza tym, problemy mają miejsce w prawym wale napędowym. Jedną z głównych oznak wadliwego wału napędowego są intensywne wibracje dochodzące spod samochodu podczas jazdy. W przypadku wystąpienia takiego problemu należy udać się do mechanika w celu wymiany uszkodzonych części wału napędowego.

FAQ.

Czy Fiat 500 jest niezawodny?

W porównaniu do większości samochodów w swojej klasie, Fiat 500 ma nieco wyższą niezawodność. Większość agencji niezawodności daje mu ocenę 3,5 na 5. Jest to mniejsza w porównaniu do konkurencyjnych marek samochodów, takich jak Honda, Volkswagen i Toyota. W sumie jest to nadal tańsze w utrzymaniu i pochodzi w przystępnej cenie.

Jak długo wytrzymuje Fiat 500?

Fiat 500 może wytrzymać od 200 000 do 300 000 mil. Niemniej jednak, aby samochód wytrzymał tak długo, wymaga odpowiedniej opieki i konserwacji. Ponadto, należy ćwiczyć właściwe nawyki jazdy. Dlatego zainteresowani nabywcy powinni być gotowi przestrzegać zalecanych przez producenta usług serwisowych, aby ich samochód był trwały.

  Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Jaki jest wysoki przebieg Fiata 500?

Fiat 500 to mały, ale niezawodny i trwały samochód. Jeśli jest dobrze utrzymany, ten samochód może zegar ponad 150.000 mil przed posiadaniem poważnych napraw. Tak więc, jeśli kupujesz używanego Fiata 500, rozważ jeden z mniej niż 150,000 mil.

Czy utrzymanie Fiata 500 jest drogie?

Nie, utrzymanie Fiata 500 jest znacznie tańsze niż większość jego konkurentów. Średnio, to kosztuje około 406 dolarów, aby utrzymać Fiat 500. Jednak może to również wzrosnąć w zależności od roku modelowego, który wybierzesz. Poza tym, Fiat 500 oferuje jedne z najdroższych części zamiennych w swojej klasie.

Który rok modelowy Fiata 500 ma najwięcej problemów?

Fiat 500 jest obecny na rynku od 1957 roku. Przez te lata mieli zarówno niezawodne, jak i zawodne modele. Z tym, że rok modelowy Fiata 500 z największą ilością problemów to Fiat 500 z 2016 roku. Zaraz za nim plasują się lata modelowe 2014 i 2012. We wszystkich tych modelach zgłoszono ponad 30 problemów, co jest dość wysokim wynikiem w porównaniu z innymi latami modelowymi.

Wnioski.

Fiat 500 może mieć kilka problemów omówionych powyżej, ale jest również niezawodny, zabawny w prowadzeniu, łatwy do zaparkowania, ekonomiczny i stylowy. Ale przy odpowiedniej opiece i konserwacji, Fiat 500 może trwać ponad 200 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z