Czy Fiat 124 Spider to dobry samochód?

Fiat 124 Spider to stylowy, kultowy, wydajny i dający wiele radości z jazdy samochód. Ma również kilka cech wspólnych z Mazdą MX-5 Miata, która jest jednym z najpopularniejszych kabrioletów. Niemniej jednak, czy Fiat 124 Spider jest dobrym samochodem?

Tak, Fiat 124 Spider jest fantastycznym samochodem. Oparty na tej samej platformie co Mazda MX-5 Miata, samochód ten jest elegancko skonstruowany, niezawodny, tani w utrzymaniu, kompaktowy, oszczędny w paliwie, bezpieczny i przyjemny w prowadzeniu w mieście. Przeciwnie, ludziom, którzy pragną bardziej praktycznego, mocnego, szybszego i przestronnego samochodu, 124 Spider może się nie spodobać.

Historia 124 Spider

Fiat 124 Spider jest starym samochodem, ponieważ po raz pierwszy został wyprodukowany w latach 1966-1981. Pierwszy Fiat 124 Spider był kabrioletem i został zaprojektowany i wykonany we włoskiej fabryce Carrozzeria Pininfarina. Kiedy debiutował w 1966 roku, charakteryzował się konstrukcją monocoque, przednim silnikiem z tylnym napędem.

Po bardzo długim okresie nieobecności na rynku, Fiat 124 Spider został wskrzeszony w 2016 roku, ale jako roadster. Charakteryzował się przednim silnikiem z tylnym napędem. Ponadto był to samochód dwumiejscowy produkowany przez Mazdę dla FCA. Ta najnowsza generacja Fiata 124 Spider jest w dużej mierze oparta na Mazdzie MX-5 Miata.

Features of 124 Spider

Wygląd

Fiat 124 Spider to pięknie zaprojektowany samochód o charakterystycznym stylu i sportowym charakterze. Wnętrze jest również pięknie wykonane, ale jest nieco ciasne, tak jak w Mazdzie MX-5 Miata, SO jeśli masz więcej niż 6 stóp wzrostu, będziesz miał problem z cieszeniem się tą jazdą. Niemniej jednak, oferuje on ekskluzywne wrażenia z jazdy dzięki udoskonalonej technologii i ciekawej obsłudze.

  Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

Wydajność

Zgodnie z oczekiwaniami, Fiat 124 Spider jest samochodem o dobrych osiągach w porównaniu z jego kompaktowym rodzeństwem, takim jak seria 500. Wyposażony w 1,4-litrowy silnik inline-4 turbo, samochód ten może dostarczyć do 164 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego. Posiada również napęd na tylne koła i 6-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Dlatego pod względem osiągów radzi sobie całkiem dobrze, ale nie lepiej niż Mazda MX-5 Miata.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Jest to jeden z obszarów, w których Fiat 124 Spider rozczarowuje. Ten sportowy samochód ma ciasną kabinę i może przewozić tylko dwóch pasażerów. Pomimo tego, że jest to norma dla większości roadsterów, kabina jest dość ciasna. Dodatkowo, ma bardzo małą przestrzeń ładunkową z całkowitą ilością 4,9 stopy sześciennej przestrzeni ładunkowej.

Tak więc, jeśli szukasz komfortu lub jesteś wysoką osobą, jest to samochód, od którego powinieneś trzymać się z daleka.

Wydajność paliwowa

Fiat 124 Spider należy do najbardziej paliwooszczędnych samochodów na rynku. Pochodzi z oceny EPA zużycia paliwa 26 mpg w mieście, 35 mpg na autostradzie, a łączne 30 mpg. To nawet lepiej niż jego najbliższy konkurent, Mazda MX-5 Miata, która ma ocenę EPA 26 mpg w mieście i 34 mpg na autostradzie.

Bezpieczeństwo

Chociaż większość modeli Fiata nie jest zbyt bezpieczna, Fiat 124 Spider jest wyjątkowo bezpieczny. Dzięki najwyższym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak ostrzeżenie o niskim ciśnieniu w oponach, boczne belki uderzeniowe, elektroniczna kontrola stabilności, kontrola trakcji, kamera zapasowa Parkview, poduszki powietrzne.

  Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Cena

Fiat 124 Spider jest samochodem sportowym w przystępnej cenie. Ceny różnią się jednak w zależności od opcji wykończeniowej, którą wybierzemy. Model ten oferuje cztery opcje wykończeniowe, w tym Classica, Urbana, Lusso i Abarth. Najtańszy trim to Classica, który kosztuje około 26 885 dolarów, a najdroższy trim to Abarth z przedziałem cenowym około 30 885 dolarów.

FAQ.

Czy warto kupić Fiata 124 Spider?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli pragniesz kompaktowego, wydajnego, niezawodnego, eleganckiego i szybkiego samochodu sportowego w przystępnej cenie, Fiat 124 Spider jest wart zakupu. Jeśli jednak chcesz praktycznego, mocnego i przestronnego samochodu sportowego, Fiat 124 Spider nie jest dla Ciebie dobry.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider?

Fiat 124 Spider należy do najlepszych modeli Fiata, jakie kiedykolwiek powstały. Pomimo wyjątkowego wyglądu i wydajności, ten samochód ma pewne problemy, o których kupujący powinni wiedzieć. Główne problemy to wadliwy układ elektryczny, niewyważone zawieszenie, słaba widoczność, problemy ze skrzynią biegów, awaria silnika, awaria rozrządu i problemy z pompą wodną.

Jak szybki jest Fiat 124 Spider?

Jak wiele samochodów sportowych, Fiat 124 Spider jest super szybki i jego prędkość maksymalna wynosi 144 mph. Dodatkowo, ten samochód może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 6,3 sekundy. Zauważ, że 124 Spider ma cztery wykończenia i sportowe wykończenie Abarth jest najszybsze. Jest również najdroższy.

Dlaczego Fiat 124 Spider został wycofany z produkcji?

Fiat 124 Spider jest jednym z najstarszych modeli Fiata na rynku. Produkowany był w latach 1966-1981 oraz 2016-2020. Jednak z powodu niskiej sprzedaży, Fiat 124 Spider został wycofany z produkcji w 2020 roku. Tak więc, jeśli pragniesz tego pięknego i dobrze działającego samochodu sportowego, będziesz musiał zdobyć go z rynku samochodów używanych.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500

Czy Fiat 124 Spider jest taki sam jak Mazda MX-5 Miata?

Nie, Fiat 124 Spider nie jest taki sam jak Mazda MX-5 Miata. Niemniej jednak mają wiele wspólnego, ponieważ są oparte na tej samej platformie. Wnętrze jest prawie identyczne i zapewniają podobne funkcje techniczne. Poza tym, oba samochody są dość sportowe i przyjemne w prowadzeniu.

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma sportowymi samochodami jest to, że Mazda MX-5 Miata jest wyposażona w bardziej płynny silnik o wyższych obrotach i jest oferowana zarówno w miękkiej, jak i twardej konfiguracji. Ponadto, Mazda jest bardziej bezpieczna dzięki takim funkcjom jak system ostrzegania przed kolizją z przodu.

Wniosek

Jeśli jesteś na rynku stylowy, niezawodny, kompaktowy, wydajny i niedrogi kabriolet, Fiat 124 Spider jest świetną opcją. Ale jeśli szukasz większego, mocniejszego, przestronniejszego i bardziej praktycznego samochodu, szukaj dalej. W sumie 124 Spider jest doskonałym samochodem, ponieważ jest również przystępny i tani w utrzymaniu, podobnie jak Mazda MX-5 Miata.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z