Czy Ford Escape to dobry samochód?

Ford Escape to kompaktowy crossover SUV wprowadzony po raz pierwszy w 2000 roku i od tego czasu jest w sprzedaży. Ford Escape został najpierw opracowany we współpracy z Mazdą, ale modele od 2012 roku były projektowane całkowicie pod parasolem Forda. Więc, czy Ford Escape to dobry samochód?

Jeśli chcesz przyzwoity, niedrogi, bezpieczny i przestronny rodzinny crossover/SUV, nie ma wszystkich, że wiele samochodów, które mogą konkurować z Ford Escape. W związku z tym Ford Escape jest naprawdę dobrym samochodem w tym segmencie, a także dlatego, że Escape jest takim sukcesem dla Forda. Escape oferuje bogatą paletę silników zarówno w konfiguracji FWD jak i AWD.

Escape również ładnie wygląda, szczególnie najnowszy model, który ewidentnie zapożycza pewne akcenty stylistyczne od Astona Martina. Wnętrze jest również bardzo dobrze rozplanowane z dużą ilością elementów zapewniających komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Escape prowadzi się jak wszystkie crossovery i SUV-y, co oznacza, że jest wygodny i łatwy w prowadzeniu.

Niezawodność jest przyzwoita, ale są pewne kwestie, o których warto wspomnieć. Pod względem praktyczności Escape wydaje się spełniać większość potrzeb klientów dzięki dużemu bagażnikowi i sporej ilości miejsca w obu rzędach siedzeń. Widoczność jest również świetna, a Escape jest naprawdę łatwy do wsiadania i wysiadania.

Ford Escape – Układ napędowy

Nowy Ford Escape ma kilka różnych konfiguracji silnikowych, zaczynając od 4-cylindrowego silnika 1,5L EcoBoost o mocy 184 KM. Następny w kolejce jest silnik 2.0L EcoBoost z 254 KM, który jest najmocniejszym silnikiem Forda Escape, jaki można dostać i jest dostępny tylko z systemem AWD.

  Ford Fusion Hybryda Niezawodność

Możesz również zdecydować się na konwencjonalny hybrydowy model Escape, który łączy silnik 2,5L z hybrydowym układem napędowym, aby zaoferować 163 KM lub 203 KM w zależności od stanu. Wreszcie, Escape jest również oferowany jako plug-in hybrid z 2,5L 4-cylindrowy silnik współpracujący z silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy 210 KM.

Jak wspomniano na początku, Escape jest dostępny jako FWD lub AWD samochód w zależności od modelu i konfiguracji idziesz na. Escape występuje tylko z automatyczną skrzynią biegów, a dwie dostępne opcje skrzyni to skrzynia CVT dla modelu 2.5L Hybrid lub 8-biegowe auto dla pozostałych modeli Escape.

Ford Escape – Design i podwozie

Ford Escape jest dobrze wyglądającym samochodem i dzieli pewne podobieństwo do Astona Martina, który jest powszechnie uważany za markę, która robi tylko dobrze wyglądające samochody. Oznacza to, że Escape otrzymuje duży owalny przedni grill i stosunkowo zgrabny profil. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Elementy sterujące są łatwe do zrozumienia i wszystko jest tam, gdzie powinno być.

Jeśli chodzi o zestrojenie zawieszenia i podwozia, Escape wydaje się prowadzić bez szczególnego nacisku na cokolwiek. Prowadzi się jak każdy inny kompaktowy rodzinny crossover/SUV, co oznacza, że jest wygodny, łatwy do prowadzenia i łatwy do życia.

Ford Escape – niezawodność i częste problemy

Starsze modele Forda Escape były znane z tego, że doświadczały mnóstwa problemów, zwłaszcza modele z lat 2005-2014, które są najbardziej problematyczne z całej gromady, z wyjątkiem garstki lat modelowych w tym czasie. Nowy Escape jest o wiele lepszy, ale nadal istnieją pewne problemy, o których warto mówić.

  Ford Maverick Niezawodność

Escape cierpi z powodu problemów związanych z silnikiem, takich jak cewki wadliwe i misfiring /hesitation. Skrzynia transferowa systemu AWD jest powszechnie problemem, podobnie jak skrzynia biegów i układ wspomagania kierownicy. Wreszcie, należy również zwrócić baczną uwagę na hamulce, które czasami mogą sprawiać wrażenie nienaturalnych i trudnych do zaangażowania.

Ford Escape – wartość i praktyczność

Ford Escape z 2022 roku zaczyna się od 27 025 dolarów za model S-trim, 28 360 dolarów za model SE-Trim, SEL kosztuje 30 735 dolarów, a range-toppingowy model Titanium zaczyna się od 37 145 dolarów. Ceny te są dość atrakcyjne jak na samochód tej wielkości i dlatego wiele osób jest zainteresowanych kupnem Forda Escape.

Pod względem praktyczności, Escape jest naprawdę dobrym zakupem, ponieważ oferuje dużo miejsca w obu rzędach siedzeń, a także oferuje stosunkowo dużą przestrzeń bagażnika. Ma wiele przyjaznych rodzinie elementów w całej kabinie, zwiększony prześwit ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a ogólna widoczność jest naprawdę dobra.

Sekcja FAQ.

Jak wydajny jest Ford Escape?

Jeśli przyjrzeć się silnikom oferowanym z Fordem Escape, można od razu stwierdzić, że powinny być wydajne, zwłaszcza 4-cylindrowy silnik 1,5L. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie modele Forda Escape mogą zwrócić między 30MPG-35MPG łącznie, co rzeczywiście jest naprawdę dobrą liczbą dla samochodu tak dużego jak Escape.

Jednakże, jeśli chcesz najbardziej wydajny model Ford Escape, będziesz musiał przejść do modelu Ford Escape PHEV, który jest w stanie zwrócić do twierdził 150MPGe i wynik benzyny tylko 40MPG. To czyni go najbardziej wydajnym modelem Forda Escape wszech czasów.

  Ford Maverick - problemy

Czy Ford Escape to dobry zakup?

Ford Escape to zdecydowanie dobry zakup, ponieważ łączy w sobie całkiem sporo zalet w jednym samochodzie. Escape jest przestronny, wydajny, bezpieczny, wygodny, stosunkowo luksusowy i naprawdę dobrze zachowuje swoją wartość. Powodem, dla którego tak wiele osób jest zainteresowanych kupnem Escape jest to, że rezyduje w najbardziej popularnym segmencie samochodów w tych dniach.

Konkuruje z samochodami takimi jak Toyota RAV4 i Honda CR-V, które są jednymi z najlepiej sprzedających się samochodów w USA w tej chwili. Dlatego Ford Escape to dobry zakup i powinien być brany pod uwagę przez każdego, kto chce kupić crossovera/SUV.

Czy Ford Escape jest lepszy od Hondy CR-V lub Toyoty RAV4?

Ta trójka jest dopasowana naprawdę mocno, ale Escape oferuje więcej koni mechanicznych i więcej miejsca niż zarówno CR-V, jak i RAV4. Niezależnie od tego, na który z tych trzech wybierzesz, prawdopodobnie będziesz zadowolony. Wygląda na to, że Escape oferuje sporo ulepszeń w stosunku do pozostałych dwóch, ale ogólnie są one naprawdę ściśle dopasowane.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z