Czy Ford Maverick to dobry samochód?

Czy Ford Maverick to dobry samochód?

Ford Maverick to nowy kompaktowy pickup Forda, który plasuje się poniżej ciężarówek serii F i poniżej serii Ford Ranger. Maverick został wprowadzony na rynek około rok temu i od tego czasu sprzedaje się jak szalony. Powodem, dla którego Maverick jest tak popularny, jest fakt, że Ford oferuje prawdziwe wrażenia z jazdy pickupem z ceną wyjściową poniżej 20 000 USD. A więc, czy Ford Maverick to dobry samochód?

Ford Maverick jest rzeczywiście dobrym samochodem dla tych, którzy lubią proste i praktyczne samochody ciężarowe, które mogą być zarówno kierowcami codziennymi, jak i wołami roboczymi. Maverick jest wyposażony w prosty, rzędowy, czterocylindrowy silnik, który zapewnia wydajność i siłę uciągu wystarczającą dla większości osób. Układ napędowy Mavericka nie jest może najbardziej ekscytujący, ale z pewnością spełnia swoje zadanie.

Pod względem stylistycznym Maverick wygląda jak ładna, prosta ciężarówka bez zbyt śmiałych akcentów. Dotyczy to również wnętrza, w którym Maverick oferuje doskonałą ergonomię. Prowadzi się jak zwykły samochód ciężarowy, co oznacza, że nie jest zbyt dynamiczny, ale nie jest też nudny.

Niezawodność wydaje się być w porządku, ponieważ Ford nieustannie usuwa wiele problemów, które dręczyły pierwsze modele Mavericka. Praktyczność nie jest tak dobra jak w Rangerze czy serii F, ale Maverick nadal oferuje spore łóżko i wystarczająco dużo miejsca we wnętrzu dla pięciu dorosłych osób.

Ford Maverick – Układ napędowy

Gama Mavericka rozpoczyna się od 4-cylindrowego silnika hybrydowego 2,5 l Duratec o łącznej mocy 190 KM i momencie obrotowym 155 lb-ft. Silnik ten jest standardem we wszystkich modelach Mavericka, ale można dopłacić do turbodoładowanego 4-cylindrowego silnika 2,0 l EcoBoost o mocy 250 KM i momencie obrotowym 277 lb-ft, jeśli ktoś chce mieć większą siłę uciągu, a nie jest fanem silników hybrydowych.

  Ford Escape Niezawodność

Nie są dostępne silniki wysokoprężne, co może być postrzegane jako wada przez zagorzałych posiadaczy samochodów ciężarowych z silnikami Diesla. Oba silniki współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów CVT. Maverick jest standardowo wyposażony w napęd FWD, ale w przypadku silnika EcoBoost można wybrać opcjonalny napęd AWD.

Maverick może holować pojazdy o masie do 4000 funtów, a jego maksymalna ładowność wynosi 1500 funtów. Ford twierdzi, że Maverick może osiągać do 40MPG, co jest wynikiem niespotykanym w przypadku współczesnego pickupa.

Ford Maverick – Konstrukcja i podwozie

Maverick nie zdobędzie żadnej nagrody, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ale też nikogo nie urazi. Samochód ma prostą, klasyczną sylwetkę, bez żadnych ekstremalnych akcentów stylistycznych czy wielkich, masywnych opon. Zwykła wersja XL jest wyposażona w stalowe felgi i ma stosunkowo nijaki wygląd, podczas gdy najbogatsza wersja Lariat wygląda znacznie lepiej.

Wnętrze Mavericka jest równie proste, jak wygląd zewnętrzny, ale w pełni wyposażony model Lariat oferuje całkiem sporo rzeczy. Maverick prowadzi się tak, jak wygląda – prosto. Nie ma się czym chwalić, ani czego krytykować. Maverick z łatwością wykonuje swoją pracę i prawdopodobnie zadowoli większość klientów kompaktowych pickupów.

Ford Maverick – Niezawodność i typowe problemy

Kiedy Maverick pojawił się po raz pierwszy, ludzie byli dość wściekli, ponieważ samochód miał wiele problemów i był wycofywany z rynku. Teraz wydaje się, że Maverick jest znacznie lepszy i powinien spełniać swoje zadanie, nie pozostawiając Cię bez pomocy.

  Czy Ford Puma to dobry samochód?

Najczęstsze problemy związane z Fordem Maverick dotyczą silnika, skrzyni biegów, systemów bezpieczeństwa, układów elektrycznych i paliwowych. Większość z nich została rozwiązana poprzez różne wycofania, ale nadal należy zachować szczególną uwagę, ponieważ Maverick jest naprawdę nowy. W związku z tym nie możemy powiedzieć, jak będzie się zachowywał w dłuższej perspektywie czasowej.

Ford Maverick – wartość i praktyczność

Jak wspomniano na początku, Ford Maverick XL zaczyna się od 19 995 USD, co nie jest widokiem, do którego można się przyzwyczaić. Następny w kolejności Maverick XLT zaczyna się od 22 280 USD i dodaje takie elementy jak 17-calowe felgi, bezkluczykowy system otwierania drzwi, elektryczne lusterka i dostępny pakiet XLT Luxury. Najwyższa wersja Lariat zaczyna się od 25 490 USD i oferuje reflektory LED, elektryczne fotele, dwustrefową klimatyzację i większe, 18-calowe koła.

Maverick jest stosunkowo praktycznym samochodem ciężarowym, biorąc pod uwagę fakt, że jest to najmniejszy samochód ciężarowy Forda, jaki można dostać. Oferuje przyzwoitą ilość miejsca zarówno w samochodzie, jak i w kabinie. Widoczność jest dobra, a dzięki większemu prześwitowi wsiadanie i wysiadanie z samochodu jest naprawdę łatwe.

Sekcja FAQ

Czy Ford Maverick jest samochodem terenowym?

Standardowy Ford Maverick ma napęd FWD, dysponuje stosunkowo słabą mocą 190 KM i nie posiada żadnych właściwości terenowych. Jeśli zdecydujesz się na najwyższy model Lariat i dopłacisz do pakietu FX4, Maverick stanie się całkiem sprawną ciężarówką. Nie jest on jednak wyposażony w skrzynię biegów o niskim zakresie przełożeń ani w blokowane dyferencjały.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Pakiet FX4 obejmuje mocniejsze opony, płyty ochronne podwozia, tryby jazdy off-road i kilka dodatków graficznych. Warto wspomnieć, że pakiet FX4 jest dostępny tylko w przypadku wyboru silnika EcoBoost i napędu AWD.

Czy Ford Maverick jest za mały?

Ford Maverick jest o około cal dłuższy od trzyrzędowego SUV-a Explorer. Oczywiście, Maverick jest wyposażony w spore łóżko, ale nie wpływa to negatywnie na jego przestrzeń wewnętrzną. Podsumowując, myliłbyś się myśląc, że Maverick jest za mały, ponieważ wygodnie mieści się w nim 5 dorosłych osób, a do łóżka można zapakować mnóstwo rzeczy.

Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do jazdy Fordem serii F, może sobie wybaczyć, że pomyśli, iż Maverick jest za mały. Tak czy inaczej, większość ludzi uważa, że Maverick jest wystarczająco duży.

Czy powinienem kupić Forda Mavericka?

Jeśli masz ograniczony budżet, ale chcesz mieć nowy samochód ciężarowy, który potrafi to, co większość samochodów ciężarowych, Maverick jest doskonałym wyborem. Może nie jest to najmocniejszy ani najbardziej ekscytujący samochód ciężarowy, jaki kiedykolwiek wyprodukował Ford, ale nikt nie może kwestionować jego wartości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z